واتس‌اپ فوروارد کردن پیام‌ها را برای جلوگیری از گسترش اخبار جعلی محدود کرد

واتس‌اپ به‌تازگی فوروارد کردن پیام‌ها را محدود کرده تا از گسترش بی‌رویه اخبار دروغ و جعلی جلوگیری کند.

0

اخبار دروغ در سال‌های اخیر تأثیر فراوانی در اجتماع و سیاست داشته‌اند و گفته می‌شود سازمان‌ها و کمپین‌هایی به‌صورت سازماندهی شده روی انتشار هدفمند اخبار جعلی برای سمت‌وسو دادن به افکار عمومی کار می‌کنند. فیس‌بوک یکی از مهم‌ترین اهداف این سازمان‌ها بوده و گفته می‌شود چنین خبرهایی توانست به پیروزی دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا کمک فراوانی کند. حالا واتس‌اپ به عنوان یک زیرمجموعه فیس‌بوک فوروارد کردن پیام‌ها را برای مبارزه با اخبار جعلی محدود می‌کند.

واتس‌اپ که در حال حاضر محبوب‌ترین اپلیکیشن موبایلی دنیا محسوب می‌شود ابتدا شش ماه پیش محدودیت‌هایی را برای فوروارد کردن پیام‌ها آزمایش کرد و حالا این تغییر قرار است رسماً برای همه کاربران فعال شود. به گزارش CNBC به‌زودی کاربران تنها می‌توانند هر پیام را به صورت همزمان به حداکثر ۵ فرد یا گفتگوی دیگر فوروارد کنند.

با این‌که این محدودیت ممکن است برای برخی کاربران ناراحت‌کننده باشد واتس‌اپ اعتقاد دارد مزایای اعمال آن از معایب آن بیشتر است. شاید جالب باشد بدانید فوروارد کردن بدون محدودیت پیام‌ها در هندوستان در سال‌های ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ باعث کشته‌ شدن و مجروحیت ده‌ها نفر در پی انتشار اخبار جعلی شد.

به این ترتیب و با اعمال این محدودیت می‌توان تاحدی از گسترش پیام‌های جعلی و یا تبلیغاتی ناخواسته جلوگیری کرد. با این‌حال واتس‌اپ در گروه‌های خود از ۲۵۶ عضو پشتیبانی می‌کند و ارسال پیام به ۵ گروه با ۲۵۶ عضو به معنای ارسال ۱۲۸۰ پیام است. با این‌حال این رقم نسبت به عدد بی‌نهایت پیشین تغییر بزرگی محسوب می‌شود.

منبع phonearena
شاید بخوای اینا رو هم بخونی:

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد. در صورتی که در بخش نظرات سوالی پرسیده‌اید اگر ما دانش کافی از پاسخ آن داشتیم حتماً پاسخگوی شما خواهیم بود در غیر این صورت تنها به امید دریافت پاسخ مناسب از دیگران آن را منتشر خواهیم کرد.