چگونه متوجه شوید که اکانت فیس‌بوک شما هم هک شده است یا نه؟

در پی هک شدن اطلاعات 30 میلیون کاربر فیس‌بوک بسیاری از افراد نگران هستند که آن‌ها نیز جزو همین دسته باشند. برای بررسی این موضوع و شیوه آگاهی از اقدامات لازمه در ادامه در فارنت همراه ما باشید.

0

طبق اطلاعات منتشر شده از سوی فیس‌بوک،  هکرها توانسته‌اند در ماجرای اخیر هک فیس‌بوک به اطلاعات مهمی از 29 میلیون کاربر از جمله نام، پست الکترونیکی و شماره تلفن کاربران دست یابند؛ هرچند که آمارهای اولیه حکایت از درز اطلاعات 50 میلیون کاربر داشت. به هر حال اطلاعات شخصی نه چندان مهم 14 میلیون کاربر از جمله نام کاربری، جنسیت، زبان و محل اقامت، وضعیت رابطه، مذهب، محل تولد، شهر اقامت کنونی، تاریخ تولد، دستگاه‌های مورد استفاده برای دسترسی به فیس‌بوک، وضعیت تحصیل و کار،10 مورد از آخرین مکان‌هایی که در آن‌ها به فیس‌بوک متصل‌اند و 15 موردی از آخرین موارد جستجوی اخیر در فیس‌بوک هم به سرقت رفته است.

هک فیس‌بوک؛ آیا شما هم هک شده‌اید؟ از کجا متوجه شویم؟

همان‌طور که گفته شد، فیس‌بوک پس از اطمینان از میزان نشت اطلاعات برای افرادی که حساب آن‌ها جزو هک شدگان قرار گرفته هشدارهای لازم صادر خواهد کرد؛ با این حال اگر همین حالا می‌خواهید از این موضوع مطمئن شوید، بایستی به این صفحه از سرویس فیس‌بوک سری بزنید.

هک فیس‌بوک

در صفحه باز شده شیوه ورود هکرها و اطلاعاتی که آن‌ها توانسته‌اند در ماجرای اخیر هک فیس‌بوک به سرقت ببرند با جزئیات کامل ارائه داده شده است؛ اما قسمت حساس مربوط به پایین صفحه و پیغام درج شده در کادر آبی رنگ است. اگر حساب کاربری شما از این حمله و هک فیس‌بوک مصون مانده باشد با توضیحاتی مانند تصویر بالا روبه‌رو خواهید شد که فعلاً به شما اطمینان می‌دهد اطلاعاتتان جایی درز نکرده است؛ اما اگر با جمله‌ای مشابه با تصویر زیر روبه‌رو شدید بدانید که همانند 29999999 نفر دیگر اطلاعات نامبرده شما نیز اکنون در اختیار هکرها قرار گرفته است.

هک فیس‌بوک

طبق اعلام فیس‌بوک، رمز عبور هیچ از کاربران این سرویس در ماجرای اخیر هک فیس‌بوک لو نرفته است، با این حال از آنجا که هکرها ماه پیش از طریق باگ قابلیت View As به توکن های این شبکه دسترسی پیدا کرده‌اند، پیش‌تر توانایی ورود به حساب‌های هک شده را دارا بودند؛ از این رو بهتر است رمز عبور فیس‌بوک  خود را یک بار دیگر تغییر داده و اطلاعات حساب بانکی‌تان را هم بررسی کنید.

منبع cultofmac
شاید بخوای اینا رو هم بخونی:

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد. در صورتی که در بخش نظرات سوالی پرسیده‌اید اگر ما دانش کافی از پاسخ آن داشتیم حتماً پاسخگوی شما خواهیم بود در غیر این صورت تنها به امید دریافت پاسخ مناسب از دیگران آن را منتشر خواهیم کرد.