اپل سرپرست بخش هوش مصنوعی و جستجوی گوگل را به استخدام خود درآورد

طبق گزارش‌های اخیر اپل قصد دارد تا سیری را به‌کلی متحول کند. با وجود این‌که سیری اصلاً یک دستیار جدید نیست اما نسبت به رقبای جدیدتری مثل دستیار گوگل یا آمازون الکسا به شدت عقب افتاده است. به همین دلیل اپل اخیراً مهندسان بسیاری را در این زمینه استخدام کرده که جدیدترین آن‌ها سرپرست بخش هوش مصنوعی و جستجوی گوگل است.

0

طبق گزارش نیویورک تایمز جدیدترین استخدام اپل در زمینه هوش مصنوعی به یکی از کارکنان سابق گوگل مربوط می‌شود: جان جیاناندرا سرپرست سابق بخش هوش مصنوعی و جستجوی گوگل.

تیم کوک مدیرعامل اپل در این‌باره طی ایمیلی به کارکنان خود می‌نویسد:

فناوری ما باید غنی از ارزش‌هایی باشد که به آن‌ها اهمیت می‌دهیم. جان هم مانند ما به حریم شخصی و رویکرد متفکرانه برای هوشمندتر و شخصی‌تر کردن کامپیوترهای ما متعهد است.

سمت دقیق جیاناندرا در اپل مشخص نیست اما با توجه به سابقه فعالیت هوش مصنوی او در گوگل، احتمالا او اپل را در همین بخش یاری خواهد کرد؛ حال چه این نقش شامل بهبود سیری شود و یا در استفاده عمومی از هوش مصنوعی به اپل کمک کند. با این‌حال همان‌طور که گفتیم از آن‌جا که این استخدام همزمان با گزارش‌های درمورد تحول سیری صورت گرفته بعید می‌دانیم اتفاقی باشد.

منبع ubergizmo
شاید بخوای اینا رو هم بخونی:

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد. در صورتی که در بخش نظرات سوالی پرسیده‌اید اگر ما دانش کافی از پاسخ آن داشتیم حتماً پاسخگوی شما خواهیم بود در غیر این صورت تنها به امید دریافت پاسخ مناسب از دیگران آن را منتشر خواهیم کرد.