سازمان غذا و داروی آمریکا اولین قرص دیجیتالی را تأیید کرد

این روزها محصولات دیجیتال زیادی را در اطراف خود می‌بینیم اما بعید به نظر می‌رسد حتی فکر قرص دیجیتالی به ذهن شما خطور کرده باشد، جالب است بدانید سازمان غذا و داروی آمریکا اولین قرص دیجیتالی را تأیید کرده است.

0

باخبر شدیم سازمان غذا و داروی آمریکا مجوز ساخت و تجویز اولین قرص دیجیتال را صادر کرده است، این قرص دیجیتال وضعیت مصرف داروی بیمار را بررسی می‌کند تا در صورت نخوردن قرص، وی را مطلع سازد.

این قرص دیجیتال با نام Abilify MyCite در جامعه داروسازی شناخته می‌شود و یک سنسور ریز قابل هضم در آن تعبیه شده است، این سنسور با برچسبی که بر روی قسمتی از پوست بدن بیمار چسبیده ارتباط برقرار می‌کند و اطلاعات دارویی را به اپلیکیشنی که بر روی گوشی هوشمند نصب شده است ارسال خواهد کرد.

بیمار می‌تواند این اطلاعات را به بانک‌اطلاعاتی پزشک معالج یا سایر ارگان‌های پزشکی آپلود کند. قرص دیجیتال Abilify MyCite برای درمان اسکیزوفرنی، بیماری دوقطبی و افسردگی تجویز می‌شود.

سنسوری که در این قرص دیجیتال تعبیه شده ابعادی برابر شن‌های ریز دارد و از جنس سیلیکون، مس و منیزیم ساخته شده است. این سنسور در حالت معمولی فعال نیست و تنها زمانی فعال می‌شود که قرص را بیمار ببلعد و پس از قرار گرفتن در معرض اسید معده، فعال می‌شود.

برچسبی که بیمار بر روی قسمت چپ قفسه سینه خود نصب کرده است اطلاعاتی را نظیر زمان دقیق خوردن قرص و دوز آن را به اپلیکشنی که بر روی گوشی هوشمند نصب شده است از طریق بلوتوث ارسال می‌کند.

این برچسب سایر رفتار‌های سلامتی کاربر نظیر الگوی خواب، میزان قدم‌هایی که در طول روز برداشته می‌شود و ضربان قلب کاربر را به گوشی هوشمند ارسال می‌کند. مدت زمان فعال بودن این برچسب چیزی حدود ۷ روز است و سپس باید تعویض شود.

بیمار می‌تواند در کنار پزشک معالج خود، سه نفر دیگر را نیز انتخاب کند تا اطلاعات مصرف دارو برای آن‌ها از طریق اپلیکیشنی که در گوشی هوشمند نصب شده ارسال شود، امکان لغو این دسترسی در هر لحظه از جانب بیمار میسر است.

در مجموع باید گفت اگر قرص دیجیتال Abilify MyCite، عملکرد خوب و قابل قبولی داشته باشد، می‌تواند راه را برای سایر داروهای دیجیتال نیز باز کند.

 

منبع theverge

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد. در صورتی که در بخش نظرات سوالی پرسیده‌اید اگر ما دانش کافی از پاسخ آن داشتیم حتماً پاسخگوی شما خواهیم بود در غیر این صورت تنها به امید دریافت پاسخ مناسب از دیگران آن را منتشر خواهیم کرد.