سهم اوریو از بازار اندروید به 0.3 درصد رسید

اندروید اوریو سلانه‌سلانه راه خود را به گوشی‌های اندرویدی باز می‌کند و بر اساس آخرین آمار منتشر شده، اکنون سهم اندروید اوریو از بازار اندروید به 0.3 درصد رسیده است.

0

از آنجایی که چند ماهی بیشتر از انتشار اندروید اوریو نمی‌گذرد انتظار چندانی از جدیدترین نسخه سیستم‌عامل اندروید نمی‌توان داشت اما از قرار معلوم اندروید اوریو رفته‌رفته در حال گسترش است و در حال حاضر 0.3 درصد از بازار گوشی‌های اندرویدی را در اختیار گرفته است.

برای آن دسته از کاربرانی که به عدد و رقم علاقه دارند باید بگوییم اندروید اوریو در ماه گذشته حدود 0.2 درصد سهم داشت.

دلیل این امر هم زمان‌بر بودن فرآیند توسعه و انتشار نسخه‌های جدید اندروید توسط شرکت‌های سازنده گوشی‌های هوشمند است. با این حساب به احتمال زیاد آمار 0.3 درصدی اندروید اوریو را گوشی‌های نکسوس، پیکسل و پرچمدار سونی تشکیل می‌دهند.

از طرف دیگر اندروید نوقا توانسته است آمار خود را از 17.8 درصد در ماه گذشته به 20.6 درصد در ماه فعلی ارتقا دهد.

بر اساس آمار منتشر شده، اندروید مارشملو در حال حاضر پرکاربرترین نسخه از اندروید است و 30.9 درصد از بازار گوشی‌های اندرویدی را در اختیار خود دارد. اندروید آب‌نبات چوبی نیز آمار 27.2 درصدی را در اختیار خود گرفته است.

نسخه‌های قدیمی اندروید مانند کیت‌کت تنها 13.8 درصد کاربر دارد و سایر نسخه‌های قدیمی‌تر اندروید مجموعا توانسته‌اند 7.2 درصد از سهم کاربران اندروید را به خود اختصاص دهند.

منبع gsmarena
شاید بخوای اینا رو هم بخونی:

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد. در صورتی که در بخش نظرات سوالی پرسیده‌اید اگر ما دانش کافی از پاسخ آن داشتیم حتماً پاسخگوی شما خواهیم بود در غیر این صورت تنها به امید دریافت پاسخ مناسب از دیگران آن را منتشر خواهیم کرد.