سیگیت به دنبال عرضه هارد 20 ترابایتی تا سال 2019

در جنگ شگفت‌انگیز بین سیگیت و وسترین دیجیتال برای عرضه حجیم‌ترین هارددرایو، سیگیت ادعا کرده که تا سال 2019 میلادی تکنولوژی را توسعه خواهد داد که رد شدن هارددرایوها از مرز 20 ترابایت را ممکن می‌کند. جالب است بدانید که پرچم‌دار فعلی، هارددرایو 14 ترابایتی پرشده با هلیوم تولید وسترن دیجیتال، است.

0

همان‌طور که Tom’s Hardware گزارش می‌دهد، تکنولوژی جدید Seagate که HAMR یا Heat Assisted Magnetic Recording (ضبط مغناطیسی تقویت‌شده با حرارت) نام دارد، از لیزرهای بسیار کوچک برای افزایش چگالی فضای ذخیره‌سازی بهره می‌برد.

اما وسترن دیجیتال راه متفاوتی را در پیش‌گرفته است: MAMR یا Microwave Assisted Magnetic Recording (ضبط مغناطیسی تقویت‌شده با امواج ماکروویو) که از میدان‌های ماکروویو برای رسیدن به هدف مشابهی استفاده می‌کند. WD درگذشته اعلام کرده بود که به کمک این تکنولوژی تا سال 2025 میلادی تولید هارد درایوهای 40 ترابایتی را ممکن می‌کند.

چند لحظه صبر کنید…

همان‌طور که عنوان شد، Seagate ادعا کرده که تا سال 2019 درایو 20 ترابایتی به بازار بفرستد و این در حالی است که کمپانی تصور می‌کند تا سال 2023 هارد درایوهای بالای 40 ترابایت را روانه بازار می‌کند. با توجه به این مطلب، چند سال زودتر محصول موردنظر WD را بیرون خواهد داد.

مسلماً تا اینجا تمام گفته‌ها حالت تخمین دارند؛ دو شرکت رقیب به خودنمایی می‌پردازند و قانع شده‌اند که روشی که اتخاذ کرده‌اند بهترین راه برای رسیدن به فضای ذخیره‌سازی بالا است. درهرصورت تنها زمان می‌تواند برنده این بازی را مشخص کند.

Seagate در حال آماده‌سازی یک هارددرایو 16 ترابایتی برای سال بعد است و قصد دارد که تاج تولیدکننده حجیم‌ترین هارددرایو را از وسترن دیجیتال با درایو 14 ترابایتی‌اش بدزدد.

در همین حال، حافظه‌های SSD نیز مرزهای حجم فضای ذخیره‌سازی را جابه‌جا می‌کنند. سال گذشته Seagate مدل 60 ترابایتی را معرفی کرد که از 3D TLC NAND استفاده می‌کند.

منبع techradar
شاید بخوای اینا رو هم بخونی:

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد. در صورتی که در بخش نظرات سوالی پرسیده‌اید اگر ما دانش کافی از پاسخ آن داشتیم حتماً پاسخگوی شما خواهیم بود در غیر این صورت تنها به امید دریافت پاسخ مناسب از دیگران آن را منتشر خواهیم کرد.