تماشا کنید: نهایت استفاده از فناوری اینترنت اشیا در یک خانه ماژولار!

خانه‌های کوچک و نقلی انتخاب اول بسیاری از افراد بوده‌اند و اخیراً نیز تب‌وتاب استفاده از آن‌ها بیش‌تر شده است؛ چراکه فناوری‌های مورداستفاده در آن‌ها بسیار هیجان‌انگیز هستند.

0

یکی از دلایل اصلی انتخاب خانه‌های کوچک، افزایش قیمت مسکن در آمریکا بوده است. بااین‌حال کوچک‌بودن این خانه‌ها به‌معنی این نیست که کم‌وکاستی دارند؛ بلکه حتی بسیار مدرن‌تر از خانه‌های معمولی هستند. Kasita که یک استارتاپ در شهر آستین تگزاس است، امیدوار است بتواند تمامی فناوری‌های جدید را در خانه‌ای با مساحت ۳۰ متر مربع جای دهد. این شرکت، خانه‌های خودش را «آیفونِ خانه‌ها» نامیده است.

این خانه به آخرین فناوری‌های کنترل صوتی مجهز است و حتی می‌توان آن را متناسب با حال‌وهواهای متفاوت تنظیم کرد. مثلاً می‌توان به آن دستور آماده‌کردن حالت تئاتر را داد و سپس نورها کم می‌شوند، تلویزیون از جای مخفی خودش بیرون می‌آید و برنامه‌ی تماشای فیلم روی آن اجرا می‌شود. در مدلی که این استارتاپ به‌نمایش گذاشته است، بیش از ۶۰ دستگاه هوشمند موجود است که همگی قابل برنامه‌ریزی هستند و البته با یک‌دیگر نیز ارتباط دارند. با استفاده از آن‌ها می‌توان امنیت خانه، دمای داخلی و حتی دوش را کنترل کرد تا در مصرف آب صرفه‌جویی شود. جف ویلسون، بنیان‌گذار این استارتاپ می‌گوید که خرید جداگانه‌ی این دستگاه‌ها بیش از ۲۰ هزار دلار هزینه خواهد داشت؛ جدای از زمانی که برای نصب، راه‌اندازی و اتصال آن‌ها به یک‌دیگر نیاز است. Kasita این خانه‌ی کوچک را ۱۳۹ هزار دلار قیمت‌گذاری کرده است و گفتنی‌ست که اپلیکیشن مخصوصی برای صاحبان آن طراحی شده است تا بتوانند از طریق آن همه چیز را کنترل کنند.

این خانه‌ی کوچک تنها برای این طراحی نشده است که بتوان آن را حمل کرد، بلکه در مناطق پرجمعیت شهری نیز می‌توان از آن استفاده کرد و آپارتمان‌هایی متشکل از این خانه‌ها ساخت. حتی می‌توان از آن به‌عنوان رستوران و یا فروشگاه نیز استفاده کرد.

این شرکت در حال مذاکره با مقامات محلی است تا بتواند این خانه‌ها را به‌عنوان راه‌حلی برای مشکل مسکن ارائه دهد. در ابتدای سال جاری میلادی این شرکت کارخانه‌ای ۰.۲۳ هکتاری در شرق آستین راه‌اندازی کرد که یک واحد از این خانه‌ها را می‌توان در طول ۸ هفته در آن تولید کرد.

منبع TheVerge
شاید بخوای اینا رو هم بخونی:

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد. در صورتی که در بخش نظرات سوالی پرسیده‌اید اگر ما دانش کافی از پاسخ آن داشتیم حتماً پاسخگوی شما خواهیم بود در غیر این صورت تنها به امید دریافت پاسخ مناسب از دیگران آن را منتشر خواهیم کرد.