اپل ARKit را برای اپلیکیشن‌های واقعیت افزوده iOS معرفی کرد

اپل برای اینکه جای فناوری واقعیت افزوده در دستگاه‌های iOS خالی نباشد کیت ARKit را برای اپلیکیشن‌های واقعیت افزوده در iOS معرفی کرد.

0

بزرگان صنعت موبایل تاکنون محصولات مختلفی را برای فناوری‌های واقعیت مجازی و واقعیت افزوده معرفی کرده‌‌اند اما اپل در این زمینه با وسواس خاصی رفتار می‌کند. از یک طرف کاملاً مشخص است که فناوری واقعیت افزوده دل اپل را برده است و از طرف دیگر شاهد معرفی محصول چشم‌گیری در این زمینه از جانب اپل نیستیم.

در همین راستا باخبر شدیم اپل برای اینکه فضای خالیِ فناوری واقعیت افزوده را به نوعی در دستگاه‌های iOS خود پر کند یک کیت جدید را با نام ARKit برای اپلیکیشن‌های واقعیت افزوده معرفی کرده است.

این کیت جدید ویژگی‌های پیشرفته‌ای را برای سازگاری با فناوری واقعیت مجازی به iOS اضافه می‌کند. این گونه که پیداست کیت ARKit وظیفه دارد تا اشیا را با سرعت و ثبات زیاد رصد کرده و آن‌ها را به نوعی در iOS نشان دهد که کاربر تصور کند واقعا این اشیا در دنیای واقعی وجود دارند.

با این حساب می‌‌توان امید داشت به لطف کیت ARKit بازی‌هایی که از فناوری واقعیت افزوده بهره می‌برند نظیر پوکمون‌گو با کیفیت بهتر و دقت بالاتری اجرا شوند.

متاسفانه اپل در حین رونمایی کیت ARKit،‌ نمایش کاملی را از این کیت ترتیب نداد تا بتوانیم در مورد عملکرد آن قضاوت کنیم. قرار دادن یک فنجان غیر واقعی بر روی یک میز در دنیای واقعی یکی از مواردی بود که اپل از این کیت جدید به نمایش گذاشت.

در مجموع انتظار می‌رود کیت ARKit ویژگی‌های بیشتری داشته باشد و بازی‌ها و اپلیکیشن‌های جدیدی را بر اساس فناوری واقعیت افزوده به لطف کیت ARKit در پلتفرم iOS شاهد باشیم.

منبع theverge
شاید بخوای اینا رو هم بخونی:

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد. در صورتی که در بخش نظرات سوالی پرسیده‌اید اگر ما دانش کافی از پاسخ آن داشتیم حتماً پاسخگوی شما خواهیم بود در غیر این صورت تنها به امید دریافت پاسخ مناسب از دیگران آن را منتشر خواهیم کرد.