راه‌اندازی سرویس TD-LTE مبین‌نت از دی‌ماه امسال

شرکت ارتباطات مبین‌نت در حاشیه بیست و دومین دوره نمایشگاه الکامپ نشستی را با حضور اهالی رسانه در محل ستاد خبری این نمایشگاه تشکیل داده و مدیران ارشد این شرکت به تشریح برنامه‌های مبین‌نت پرداختند.

0

در این نشست ریاضی مدیرعامل مبین نت با بیان این که از زمان تأسیس، ما پیشگام در ارائه سرویس باند پهن به یسیم در کشور بوده‌ایم گفت: 7  سال از زمان تأسیس مبین نت می‌گذرد و ما در سرویس وایمکس پیشگام و ارائه دهنده بالاترین سرعت دسترسی به دیتا بوده‌ایم.

وی افزود: از 3 سال گذشته و همگام با تغییرات فناوری در دنیا و شرکت‌هایی که شروع به ارائه سرویس دیتا کردند ما نیز به تحقیق و مطالعه بر روی فناوری‌های روز دنیا و طراحی و اجرای تکنولوژی TDLTE پرداختیم.

ریاضی با اشاره به این که از نیمه دوم دی‌ماه سال جاری سرویس TDLTE را راه اندازی و ارائه خواهیم کرد اظهار داشت: شروع ارائه سرویس TDLTE از شهر تهران و کرج خواهد بود و به تدریج و پیوسته در تمامی استان‌های کشور این سرویس را دایر خواهیم کرد. ریاضی ادامه داد: همگام با نگرش جدید و ارائه تکنولوژی TDLTE نماد گرافیکی مبین نت را نیز تغییر دادیم. لوگوی جدید بر پایه تمرکز مبین نت بر ارائه سرویس‌های پهن باند بی سیم و مبتنی بر تکنولوژی TDLTE است.

وی ادامه داد: سرویس TDLTE مبین نت بر روی فرکانس 3.5 گیگاهرتزخواهد بود و سرویس دهی بر روی این فرکانس به  دلیل توانایی ارائه بالاترین سرعت با پهنای باند مناسب خواهد بود. ما بر روی این فرکانس سرعت 900 مگابیت بر ثانیه  را آزمایش کردیم و توانستیم به این سرعت بالا دست پیدا کنیم.

مدیرعامل مبین نت با بیان این که از 6 ماه گذشته بر روی نقاط کور روی این سیگنال در شهر تهران و کرج کارهای زیربنایی انجام داده‌ایم ابراز داشت: بیش از 100 سایت جدید در این دو شهر راه اندازی شده است و همچنان در تهران و کرج و دیگر استان‌ها ارتقاء پوشش را ادامه خواهیم داد.

در ادامه این نشست کمیلی زاده معاونت بازاریابی و فروش شرکت ارتباطات مبین نت  با بیان این که در شهرهای تازه ساز و مسکن‌های مهر اقدامات زیادی را انجام داده‌ایم گفت: ارائه سرویس دهی در این گونه شهرها و شهرک‌ها نیازمند همگام بودن با سیاست‌های زیرساخت و وزارت ارتباطات است.

وی ادامه داد: ما مشکلی در ارائه  سرویس به این مناطق نداریم اما قبل از ارائه می‌بایست پهنای باند مورد نظر از جانب زیرساخت در این مناطق آماده باشد و تراکم و ازدحام جمعیت در این نقاط می‌بایست مورد بررسی  قرار بگیرد. وی در خصوص قیمت‌های تعیین شده سرویس TDLTE مبین نت اظهار داشت: از چند ماه گذشته مبین نت بر اساس سیاست‌های وزارت ارتباطات و زیرساخت کاهش قیمت را در دستور کار خود داشته است و بنا را بر کاهش دوباره قیمت در سرویس‌های جدید نیز گذاشته‌ایم.

شاید بخوای اینا رو هم بخونی:

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد. در صورتی که در بخش نظرات سوالی پرسیده‌اید اگر ما دانش کافی از پاسخ آن داشتیم حتماً پاسخگوی شما خواهیم بود در غیر این صورت تنها به امید دریافت پاسخ مناسب از دیگران آن را منتشر خواهیم کرد.

پیشنهاد سردبیر