اولین برچسب ایبوپروفن در دنیا می‌تواند درد را برای 12 ساعت کاهش دهد

«ایبوپروفن» یکی از موثرترین و در عین‌حال سالم‌ترین مسکن‌های موجود در ابزار است. به تازگی محققان موفق به ساخت برچسب ایبوپروفن شده‌اند که ادعا می‌کنند این برچسب قادر است تا 12 ساعت به‌صورت ثابت و پیوسته این ماده دارویی را به بدن بیمار وارد کند.

0

این برچسب که با همکاری دانشمندان دانشگاه «وارویک» انگلستان و بخش تحقیق شرکت دارویی «مدهرانت» ساخته شده‌است، از ترکیبی از پولیمر و مواد دارویی ساخته شده‌است. محققان ادعا می‌کنند که بیش از 30 درصد از وزن این برچسب ایبوپروفن است که این از مقدار 10 درصدی قرص‌های ژله‌ای ایبوپروفن بسیار بیش‌تر است.

این تیم تحقیقاتی موفق شدند که به این اطمینان دست پیدا کنند که ماده دارویی این برچسب به صورت جریان پیوسته و مداوم وارد بدن شود، که این مسئله باعث می‌شود ایبوپروفن به صورت پیوسته و از روی پوست به مدت 12 ساعت وارد بدن بیمار شود.

آنچنان که از ظواهر برچسب پیداست، بسیار شفاف و نازک بوده و به راحتی می‌توان در زیر لباس از آن استفاده کرد. قابلیت استمراری این چسب باعث می‌شود تا راحت‌تر بتوان مقدار دوز آن را کنترل کرده و همچنین از استفاده چند باره از دارو در طول روز خودداری کرد.

قطعاً این برچسب برای کسانی که دچار دردهای موضعی مزمن مانند کمر درد و آرتروز هستند بسیار کاربردی خواهد بود. البته برای استفاده از این دارو فعلاً باید منتظر ماند، زیرا طبق گفته سازندگان، این دارو حداقل 2 سال دیگر وارد بازار خواهد شد.

gizmodo.com

شاید بخوای اینا رو هم بخونی:

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد. در صورتی که در بخش نظرات سوالی پرسیده‌اید اگر ما دانش کافی از پاسخ آن داشتیم حتماً پاسخگوی شما خواهیم بود در غیر این صورت تنها به امید دریافت پاسخ مناسب از دیگران آن را منتشر خواهیم کرد.