توپ جدید بسکتبال ویلسون امتیاز گرفتن شما را می‌فهمد!

امروزه دستگاه‌های الکترونیکی پوشیدنی متفاوتی به‌منظور رهگیری فعالیت‌های ورزشی مختلف وجود دارند اما در صورتی که شما از علاقمندان به ورزش بسکتبال هستید و از سوی دیگر به استفاده از این تجهیزات عادت ندارید می‌توانید از توپ ویژه ویلسون استفاده کنید.

0

این شرکت از سیستم جدید رهگیری خود در قالب عنوان Wilson X Connected Basketball رونمایی کرده که از سنسوری در داخل توپ به‌منظور شناسایی و رهگیری فعالیت‌ها در زمان پرتاب آن بهره می‌برد. این توپ از نظر ظاهری و جنس آن کاملا مشابه با یک توپ معمولی بسکتبال است اما با برنامه iOS (نسخه اندرویدی برنامه مورد نظر در حال توسعه است) ارتباط برقرارکرده و می‌تواند امتیازهای شما را رهگیری کند.

عملکرد سنسور موجود در داخل توپ بر یک الگوریتم خاص به‌منظور اطلاع از اینکه شخص توپ را وارد سبد می‌کند و یا پرتاب خود را از دست می‌دهد بنانهاده شده است. سنسور استفاده شده از شتاب‌سنج سه محوری بهره می‌برد و با استفاده از بلوتوث به‌برقراری ارتباط با برنامه یادشده مبادرت می‌ورزد.

اگرچه این سنسور را نمی‌توانید تعویض و یا از توپ خارج کنید اما با توجه به مصرف پایین انرژی در آن می‌توانید از این سنسور برای 100 هزار پرتاب یا به مدت دو سال استفاده سنگین بهره ببرید. در صورت اتمام باتری سنسور نیز می‌توانید از این توپ به مانند یک توپ معمولی بسکتبال استفاده کنید و یا در جهت تعویض آن با شرکت ویلسون تماس بگیرید.

X Connected Basketball ، 200 دلار قیمت خواهد داشت اما استفاده از آن بسیار ویژه و خاص خواهد بود. این سخت‌افزار تنها می‌تواند به رهگیری پرتاب‌های یک شخص اقدام کند و در صورت واگذاری توپ به شخصی دیگر این امکان رهگیری از بین خواهد رفت. از سوی دیگر قابلیت‌ها و تکنیک‌هایی مانند دریبلینگ یا دیگر حرکات، تحت پوشش این محصول قرار نمی‌گیرند. با ثبت آمار کلی پرتاب‌های شما، برنامه iOS موجود می‌تواند پیشرفت‌ها و توانایی‌های شما را مورد تحلیل و بررسی قراردهد.

slashgear

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد. در صورتی که در بخش نظرات سوالی پرسیده‌اید اگر ما دانش کافی از پاسخ آن داشتیم حتماً پاسخگوی شما خواهیم بود در غیر این صورت تنها به امید دریافت پاسخ مناسب از دیگران آن را منتشر خواهیم کرد.

پیشنهاد سردبیر