آموزش: چگونه اکانت اینستاگرام خود را به صورت موقت غیرفعال و از دسترس خارج کنیم؟

گاهی اوقات پیش می‌آید که قصد داشته باشید به خود کمی استراحت دهید و از فضای شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام دور باشید. خوشبختانه اینستاگرام چنین قابلیتی را مدت‌هاست به امکانات خود اضافه کرده است با فارنت همراه باشید تا روش غیرفعال کردن موقت اینستاگرام را با هم مرور کنیم.

2747

همانطور که اشاره کردیم اینستاگرام قابلیتی با عنوان غیرفعال کردن موقت اکانت دارد. این قابلیت تقریبا حالت موقت پاک کردن اکانت است. اگر تصمیم به انجام این موضوع دارید برای انکه پشیمانی به بار نیاورید ابتدا لازم است نکات زیر را بدانید.

 • بنابر اعلام اینستاگرام، شما تنها هفته‌ای یک بار قادر به غیرفعال کردن و فعال کردن مجدد اکانت خود هستید. تجربه نشان داده استفاده مداوم و بی‌دلیل از این قابلیت این مدت را تا چند هفته نیز افزایش داده است.
 • با غیرفعال کردن اکانت و خارج شدن از اکانت تا زمانی که دوباره یوزرنیم و پسورد خود را ثبت کرده و دوباره وارد اینستاگرام شوید اکانت خود را غیرفعال کرده‌اید و هیچ فردی قادر به مشاهده تصاویر و پروفایل شما نیست.
 • با غیرفعال کردن اکانت پیام‌های شخصی دایرکت، پست‌ها، فالورها و … دست نخورده باقی خواهند ماند. در عین حال تجربه نشان داده گاهی اوقات برای افرادی که آنها را در تصاویر قبلی خود تگ کرده‌اید با فعال کردن مجدد اکانت برای آنها نوتیفیکیشن ارسال می‌شود.
 • در نظر داشته باشید این روند از نظر اینستاگرام کاملا بدون اشکال اعلام شده است اما در عین حال تجربه نشان داده برخی اوقات با فعال کردن مجدد اکانت برخی کاربران دچار برخی اشکالات موقتی می‌شود.
 • پس از غیرفعال کردن اکانت، نام کاربری شما موقتاً به instagrammer تغییر خواهد کرد و  پس از گذشت مدت زمانی (از چند دقیقه تا چند ساعت) اکانت به طور کلی به همراه کامنت‌ها و لایک‌ها موقتاً محو خواهد شد.
 • اگر چه اینستاگرام هیچ محدودیتی برای ورود مجدد و فعال کردن اکانت اعلام نکرده اما برای فعال کردن و ورود مجدد معمولا باید چند روز صبر کنید و هیچ راهی برای فعال کردن جز وارد شدن وجود ندارد.
 • برخی اوقات کاربران با مشکل در غیرفعال کردن اکانت خود مواجه هستند که مربوط به شبکه اینستاگرام است و راه‌حلی به جز صبر و انجام مجدد کار برای این مشکل وجود ندارد. این مشکل معمولا برای کاربرانی که زیاد انجام به این کار می‌کنند بیشتر دیده می‌شود.
 • برای غیرفعال کردن اکانت اینستاگرام هیچ راهی جز انجام این موضوع از طریق وب‌سایت اینستاگرام وجود ندارد و غیر فعال کردن اکانت توسط خود اپلیکیشن امکان ندارد. برای مراجعه به وب‌سایت اینستاگرام می‌توانید از طریق کامپیوتر و یا خود گوشی اقدام کنید.
 • اگر می‌خواهید اکانت خود را پاک کنید و برای همیشه از اینستاگرام خداحافظی کنید می‌توانید از آموزش پاک کردن اینستاگرام در فارنت استفاده کنید.

آموزش غیرفعال کردن / دی‌اکتیو کردن اکانت اینستاگرام:

قدم اول: به وب‌سایت اینستاگرام (https://www.instagram.com) مراجعه کرده که با تصویری مطابق تصویر زیر (تصویر 1) روبرو خواهید شد. سپس بر روی Log in کلیک کنید. حالا می‌توانید با تایپ کردن نام کاربری (آی‌دی) و رمز عبور (پسورد)‌ وارد اکانت خود شوید(تصویر 2). پس از ورود به اکانت به صفحه اصلی خودتان وارد می‌شوید (تصویر 3) که شبیه به صفحه اصلی اینستاگرام در موبایل بوده و تصاویر خود و کسانی که در اینستاگرام دنبال می‌کنید را می‌توانید ببینید.

غیرفعال کردن اکانت اینستاگرام

 • – در صورتی که رمز عبور خود را فراموش کرده‌اید با کلیک بر روی Forgot? و ادامه مراحل آن را بازیابی کنید.

قدم دوم: در این صفحه با کلیک یا لمس بر روی علامت آدمک در گوشه سمت راست و پائین صفحه (تصویر 3 بالا) به صفحه پروفایل شخصی خود خواهید رفت.

قدم سوم:

پس از باز شدن صفحه پروفایل (تصویر 4)، کافیست بر روی Edit profile  کلیک کنید تا به صفحه ویرایش پروفایل خود (تصویر 5) بروید. سپس تا انتهای صفحه پائین بروید (تصویر 6) و در انتهای صفحه بر روی عبارت  Temporarily disable my account  کلیک کنید تا به صفحه غیرفعال کردن اکانت وارد شوید.

قدم چهارم:

در صفحه غیرفعال کردن اکانت (تصویر 7)، با صفحه‌ای مانند صفحه تصویر 7 روبرو می‌شوید. در این قسمت می‌توانید به اینستاگرام دلیل غیرفعال کردن اکانتتان را بگویید و این سرویس سعی می‌کند با ارائه راهکارهای احتمالی شما را از این کار منصرف کند! اگر تنها به غیرفعال اکانتتان فکر می‌کنید، چندان اهمیتی هم ندارد و می‌توانید همین دلیل Just Need a break (تصویر 8) را برگزینید.

قدم آخر:

پس از انتخاب دلیل اینستاگرام برای انجام کار وارد کردن مجدد رمز عبور را درخواست خواهد کرد. پس از وارد کردن دوباره رمز عبور در کادر مورد نظر، بر روی دکمه قرمز رنگی که با عبارت Temporarily disable account در پایین صفحه مشخص شده است (تصویر 8) کلیک کنید. اینستاگرام برای انجام کار از شما مجددا تائید خواهد خواست (تصویر 9) پس از تائید کار تمام می‌شود.

در صورتی که با تصویری مطابق تصویر بالا ( تصویر شماره 10) روبرو شده‌اید موفق شده‌اید اکانت خود را غیر فعال کنید و همانطور که اینستاگرام اعلام کرده، صفحه اینستاگرام شما تا زمان مراجعه مجدد شما غیرفعال خواهد بود و کسی از شما اثری نخواهد دید.

پاسخ به سوالات رایج:
 • – شما تنها هفته‌ای یک بار قادر به غیرفعال کردن و فعال کردن مجدد اکانت خود هستید. تجربه نشان داده استفاده مداوم و بی‌دلیل از این قابلیت این مدت را تا چند هفته نیز افزایش داده است.
 • – بدون داشتن نام کاربری و رمز عبور راهی برای غیرفعال کردن اکانت وجود ندارد. اگر یوزرنیم و پسورد را ندارید بهتر است روش بازیابی اکانت با استفاده از ایمیل یا شماره موبایل را دنبال کنید. بدون داشتن یوزرنیم و پسورد هیچ راهی برای غیرفعال کردن اکانت شما وجود ندارد.
 • – حتی خود اینستاگرام هم اکانت شما را بدون داشتن یوزرنیم و پسورد نمی‌تواند غیرفعال کند. ریپورت و گزارش کردن سایر کاربران هم در نهایت اگر مورد قبول اینستاگرام واقع شود تنها به بسته شدن همیشگی اکانت شما منجر می‌شود اما تصاویر و سایر موارد پروفایل شما باقی می‌ماند.
 • – اگر می‌خواهید اکانت خود را پاک کنید و برای همیشه از اینستاگرام خداحافظی کنید می‌توانید از آموزش پاک کردن اینستاگرام در فارنت استفاده کنید.
 • برای فعال کردن مجدد کافیست با همان یوزرنیم و پسورد فعلی خود دوباره وارد شوید (Login کنید.) اگر با پیام خطای The username you entered doesn’t belong to an account. Please check your username and try again مواجه شدید سعی کنید در گوشی و همچنین در وبسایت (نسخه دسکتاپ) وارد شوید.
 • –  اکانت فارنت در اینستاگرام را دنبال کنید تا آخرین نکات آموزشی و حیاتی اینستاگرام را از دست ندهید.

توجه: لطفا اگر با مشکلی در اینستاگرام مواجه هستید و یا سوالی در زمینه استفاده از آن دارید به مطلب آموزش جامع اینستاگرام مراجعه کنید و ابتدا مطلب را خوانده و اگر سوال شما در میان سوالات رایج نبود در بخش نظرات همان مطلب مطرح کنید. دراین مطلب تمرکز بر پاسخ به سوالات کاربران در خصوص غیرفعال کردن اکانت اینستاگرام خواهد بود.

شاید بخوای اینا رو هم بخونی:
2,747 نظر برای این مطلب
 1. پرستو می‌گوید

  سلام اگه به یکی درخواست دنبال کردن بفرستیم بعد سریع بلاکش کنیم اون شخص متوجه میشه درخواست داده بودیم بهش؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

 2. متين می‌گوید

  سلام اکانت من هی میپره بیرون شماره موبایل میخواد وارد ک میکنم اس ام اس میتد رمزشو میزنم میره تو اکانتم بعد چند ساعت باز میپره بیرون دلیلش چیه؟

  1. محسن صحافی می‌گوید

   سلام
   مهمترین دلیل این مشکل می‌تونه اینها باشه
   – استفاده از فیلرشکن در هنگام استفاده از اینستاگرام
   – استفاده از شماره موبایل برای چندین اکانت
   – اسپم کردن و فرستادن کامنت و لایک و فالو و آنفالو در تعداد بالا
   – استفاده از برنامه‌های گرفتن فالو، لایک و …

 3. Hesam می‌گوید

  سلام من ۸روزه پیش به طور نا خواسته از طریق سایت اینستاگرام دست خورد رو گزینه ی temporarily disable my account خورد بدون سوال کردن از من پیجمو‌دیسیبل کرد الان هرچی میزنم میگه اکانت شما واسه نقض قوانین غیر فعال شده!! چیکار میتونم بکنم؟؟خواهشا کمک کنید من پستامو عکسام خیلی مهمن واسم.(هم ایمیل؛هم شماره؛ و هم پسورد میدونم وارد میکنم و بازم نمیشه!)

  1. محسن صحافی می‌گوید

   سلام
   رسیدن به گزینه غیرفعال کردن حداقل چهار تا پنج تا مرحله داره دم دست نیست که دستتون بخوره!
   اگر اکانتتون به دلیل نقض قوانین بسته شده باشه هیچ ارتباطی به اون دکمه نداره. انتهای پیامی که براتون ظاهر میشه Learn More رو بزنید تا دلیل و مدت زمان بسته شدن اکانتتون مشخص بشه

 4. Donya502 می‌گوید

  سلام .من اکانتمو دی اکتیو کردم‌.بیشتر از ۲ هفته‌ست.
  تو اکانت دوستام یوزر نیمم اینستاگرامر شده.ایمیل و شماره پشتیبانی دارم.رمز ورود ندارم یادم نیست.اکانتم روی گوشیم ذخیره شده ولی چون رمز ندارم وارد نمیشه.خواستم ک ریست پسورد کنم وقتی تست میکنم پیغامی مبنی بر نبود یوزرنیمم میاد.چیکار کنم؟

 5. Miss.moosavi می‌گوید

  سلام من قبلا اینستام رو دلت اکانت موقت کردم ولی فرداش تونستم برم توش چرا؟؟؟خیلی وابستش شدم میخام جوری باشه ک هفته ای یبار بتونم برم توی پیجم لطفا جواب بدین

 6. sahel می‌گوید

  من دیلیت موقت زدم الان نمیتونم برگردونم 😕

 7. ندا می‌گوید

  سلام. اگر کسی موقت اکانت اینستاگرام رو دیلیت کنه افرادی که قبلا بلاک کرده بوده از بلاک خارج میشن؟

  1. علی ارغوان می‌گوید

   بعید میدونم

 8. آیدان می‌گوید

  سلام من هرچی رو لینک میزنم پیج خودم میاد و قسمت ادیت پروفایل disable my account نداره اصلا
  خیلی ضروریه اگه میشه راهنماییم کنین ممنون

  1. علی ارغوان می‌گوید

   از مرورگر کامپیوتر استفاده کنید

 9. میلاد بروایه می‌گوید

  خسته نباشید..
  بعد از دیسیبل موقت اکانت، بعد از یه هفته چجوری وارد اکانتم بشم؟؟

 10. sorosh می‌گوید

  سلام ببخشی من ی مشکل اساسی دارم من ی برنامه نصب کردم برای انفالوی کسایی که منو آن فالو میکنم بعد اینستاگرام منو ریپورت کرد من هرچه نام کاربری و رمز عبور خودمو میدم واردش نمیشه باید چکار کنم، این درست میشه لطفاً کمک کنید

 11. یاسر می‌گوید

  موقت دلت کردم الان چطور برش گردونم؟

  1. محسن صحافی می‌گوید

   مطلب رو بخونید بعد سوال کنید

 12. Milad می‌گوید

  سلام من اکانتمو حذف موقت کردم الان میخوام برش گردونم رمز و ایناشم بلدم اما نمیتونم نمیدونم چرا

 13. Ftemeh می‌گوید

  سلام من میخوام اکانتمو دی اکتیو کنم اما میترسم دیگ بهش دسترسی نداشته باشم
  میشه اطمینان کامل بدید ک بعدا هم میتونم وارد بشم ؟

  1. محسن صحافی می‌گوید

   سلام
   این روشی هست که خود اینستاگرام اعلام کرده. از طرف ما هیچ تضمینی نمیشه داد اما تنها روش موجود برای غیرفعال کردن موقت همین هست

 14. علی می‌گوید

  من انیستام حذف و مجددا اشتباهی پیچ دیگه ای ساخت و در ضمن با این شد ۳ اکانت و هر کارم میکنم یا وارد پیچ اول و یا سوم میشه با ایمیل هم وارد جدیده میشه با شماره تلفن وارد اولین پیج ممنون اگر کمک کنید

 15. علی می‌گوید

  سلام. من ایمیلی از اینستاگرام دریافت کردم که در اون نوشته بود ما تشخیص دادم شخصی داره سعی میکنه به حساب شما وارد بشه نگران نباش ما اقدامات لازم رو انجام دادیم. اکانت من دیگه در اینستاگرام پیدا نمیشه!

 16. Raha می‌گوید

  سلام،من میخام دوباره از حالت غیرفعال کردن موقت در بیارم اما پیام میده شما نمیتونید لوگ این شید؟!!!!چیکاکنم؟!!

 17. علی آقاپور می‌گوید

  سلام ..اکانت من که آموزشی هم بوده به طور اتومات محو شده از اینستاگرام اما قبلش اینستاگرام بهم پیام داده بوده که پسوردتو ریست کن و من دیر متوجه شدم و الان اسم حسابم instagrammer شده. امیدی به بازگشت صفحه من هست؟

  1. محسن صحافی می‌گوید

   سلام
   بستگی به پیغامی داره که در هنگام تلاش برای ورود براتون ظاهر میشه. اگر میگه همچین اکانتی وجود نداره یعنی حذف شده

 18. رزا می‌گوید

  سلام من اکانتمو پسوردشو یادم رفته شماره موبایلم ندادم ایمیلم الکی بوده چجوری میتونم برگردونم؟؟؟تورو خدا اگه راهی هست بگید خیلی واجبه

  1. علی ارغوان می‌گوید

   متاسفانه بدون داشتن ایمیل یا شماره امکان بازیابی نیست

 19. سام می‌گوید

  سلام من چندی پیش اکانتمو غیر فعال کردم با همین روش. الان میخوام فعالش کنم و دوباره لاگین کنم ولی متاسفانه وقتی نام کاربریمو میزنم میگه این نام کاربری وجود نداره ، اصلا نمیدونم چیکار کنم پیج کاریم هست و خیلیم واسم مهمه که برش گردونم ولی هرکاری میکنم با هر روشی اصلا جواب نمیده ، شماره تلفن ، ایمیل و لینک به فیس بوک …. ممکنه که اینستاگرام حسابمو پاک کرده باشه ؟؟؟ ممنون میشم کمکم کنید …..

  1. فرهاد می‌گوید

   منم همینطور

 20. دیانا می‌گوید

  اینای ک میگینو پیدا نکردم نمیدونم چطور باید موقت پاکش کنم کمک کنید

  1. علی ارغوان می‌گوید

   مراحل رو تک تک دنبال کنید مشکلی نداره

 21. ممل می‌گوید

  سلام من میخوام غیر فعال کنم واسم remove account میاد چرا؟

  1. محسن صحافی می‌گوید

   سلام
   می‌خواهید غیرفعال کنید یا پاک کنید؟ مطلب رو یک بار کامل و دقیق بخونید روش تغییری نکرده

 22. پریسا می‌گوید

  سلام.من رمز اینستامو فراموش کردم و نمیتونم بازیابی کنم چون لینک پسوورد به ایمیلم نمیاد.2روز هم صبر کردم باز نشد.شماره تلفن هم نداده بودم.حواهشا بگید چیکار کنم؟

  1. علی ارغوان می‌گوید

   حتما میاد به ایمیل. اگر ایمیل رو درست وارد کرده باشید

 23. بهار می‌گوید

  سلام من امروز اکانتو از دسترس خارج کردم چند روز طول میکشه بتونم برگردم

  1. علی ارغوان می‌گوید

   حدود یک هفته

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد. در صورتی که در بخش نظرات سوالی پرسیده‌اید اگر ما دانش کافی از پاسخ آن داشتیم حتماً پاسخگوی شما خواهیم بود در غیر این صورت تنها به امید دریافت پاسخ مناسب از دیگران آن را منتشر خواهیم کرد.