آموزش: چگونه اکانت اینستاگرام خود را به صورت موقت غیرفعال و از دسترس خارج کنیم؟

گاهی اوقات پیش می‌آید که قصد داشته باشید به خود کمی استراحت دهید و از فضای شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام دور باشید. خوشبختانه اینستاگرام چنین قابلیتی را مدت‌هاست به امکانات خود اضافه کرده است با فارنت همراه باشید تا روش غیرفعال کردن موقت اینستاگرام را با هم مرور کنیم.

2944

همانطور که اشاره کردیم اینستاگرام قابلیتی با عنوان غیرفعال کردن موقت اکانت دارد. این قابلیت تقریبا حالت موقت پاک کردن اکانت است. اگر تصمیم به انجام این موضوع دارید برای انکه پشیمانی به بار نیاورید ابتدا لازم است نکات زیر را بدانید.

 • بنابر اعلام اینستاگرام، شما تنها هفته‌ای یک بار قادر به غیرفعال کردن و فعال کردن مجدد اکانت خود هستید. تجربه نشان داده استفاده مداوم و بی‌دلیل از این قابلیت این مدت را تا چند هفته نیز افزایش داده است.
 • با غیرفعال کردن اکانت و خارج شدن از اکانت تا زمانی که دوباره یوزرنیم و پسورد خود را ثبت کرده و دوباره وارد اینستاگرام شوید اکانت خود را غیرفعال کرده‌اید و هیچ فردی قادر به مشاهده تصاویر و پروفایل شما نیست.
 • با غیرفعال کردن اکانت پیام‌های شخصی دایرکت، پست‌ها، فالورها و … دست نخورده باقی خواهند ماند. در عین حال تجربه نشان داده گاهی اوقات برای افرادی که آنها را در تصاویر قبلی خود تگ کرده‌اید با فعال کردن مجدد اکانت برای آنها نوتیفیکیشن ارسال می‌شود.
 • در نظر داشته باشید این روند از نظر اینستاگرام کاملا بدون اشکال اعلام شده است اما در عین حال تجربه نشان داده برخی اوقات با فعال کردن مجدد اکانت برخی کاربران دچار برخی اشکالات موقتی می‌شود.
 • پس از غیرفعال کردن اکانت، نام کاربری شما موقتاً به instagrammer تغییر خواهد کرد و  پس از گذشت مدت زمانی (از چند دقیقه تا چند ساعت) اکانت به طور کلی به همراه کامنت‌ها و لایک‌ها موقتاً محو خواهد شد.
 • اگر چه اینستاگرام هیچ محدودیتی برای ورود مجدد و فعال کردن اکانت اعلام نکرده اما برای فعال کردن و ورود مجدد معمولا باید چند روز صبر کنید و هیچ راهی برای فعال کردن جز وارد شدن وجود ندارد.
 • برخی اوقات کاربران با مشکل در غیرفعال کردن اکانت خود مواجه هستند که مربوط به شبکه اینستاگرام است و راه‌حلی به جز صبر و انجام مجدد کار برای این مشکل وجود ندارد. این مشکل معمولا برای کاربرانی که زیاد انجام به این کار می‌کنند بیشتر دیده می‌شود.
 • برای غیرفعال کردن اکانت اینستاگرام هیچ راهی جز انجام این موضوع از طریق وب‌سایت اینستاگرام وجود ندارد و غیر فعال کردن اکانت توسط خود اپلیکیشن امکان ندارد. برای مراجعه به وب‌سایت اینستاگرام می‌توانید از طریق کامپیوتر و یا خود گوشی اقدام کنید.
 • اگر می‌خواهید اکانت خود را پاک کنید و برای همیشه از اینستاگرام خداحافظی کنید می‌توانید از آموزش پاک کردن اینستاگرام در فارنت استفاده کنید.

آموزش غیرفعال کردن / دی‌اکتیو کردن اکانت اینستاگرام:

قدم اول: به وب‌سایت اینستاگرام (https://www.instagram.com) مراجعه کرده که با تصویری مطابق تصویر زیر (تصویر 1) روبرو خواهید شد. سپس بر روی Log in کلیک کنید. حالا می‌توانید با تایپ کردن نام کاربری (آی‌دی) و رمز عبور (پسورد)‌ وارد اکانت خود شوید(تصویر 2). پس از ورود به اکانت به صفحه اصلی خودتان وارد می‌شوید (تصویر 3) که شبیه به صفحه اصلی اینستاگرام در موبایل بوده و تصاویر خود و کسانی که در اینستاگرام دنبال می‌کنید را می‌توانید ببینید.

غیرفعال کردن اکانت اینستاگرام

 • – در صورتی که رمز عبور خود را فراموش کرده‌اید با کلیک بر روی Forgot? و ادامه مراحل آن را بازیابی کنید.

قدم دوم: در این صفحه با کلیک یا لمس بر روی علامت آدمک در گوشه سمت راست و پائین صفحه (تصویر 3 بالا) به صفحه پروفایل شخصی خود خواهید رفت.

قدم سوم:

پس از باز شدن صفحه پروفایل (تصویر 4)، کافیست بر روی Edit profile  کلیک کنید تا به صفحه ویرایش پروفایل خود (تصویر 5) بروید. سپس تا انتهای صفحه پائین بروید (تصویر 6) و در انتهای صفحه بر روی عبارت  Temporarily disable my account  کلیک کنید تا به صفحه غیرفعال کردن اکانت وارد شوید.

قدم چهارم:

در صفحه غیرفعال کردن اکانت (تصویر 7)، با صفحه‌ای مانند صفحه تصویر 7 روبرو می‌شوید. در این قسمت می‌توانید به اینستاگرام دلیل غیرفعال کردن اکانتتان را بگویید و این سرویس سعی می‌کند با ارائه راهکارهای احتمالی شما را از این کار منصرف کند! اگر تنها به غیرفعال اکانتتان فکر می‌کنید، چندان اهمیتی هم ندارد و می‌توانید همین دلیل Just Need a break (تصویر 8) را برگزینید.

قدم آخر:

پس از انتخاب دلیل اینستاگرام برای انجام کار وارد کردن مجدد رمز عبور را درخواست خواهد کرد. پس از وارد کردن دوباره رمز عبور در کادر مورد نظر، بر روی دکمه قرمز رنگی که با عبارت Temporarily disable account در پایین صفحه مشخص شده است (تصویر 8) کلیک کنید. اینستاگرام برای انجام کار از شما مجددا تائید خواهد خواست (تصویر 9) پس از تائید کار تمام می‌شود.

در صورتی که با تصویری مطابق تصویر بالا ( تصویر شماره 10) روبرو شده‌اید موفق شده‌اید اکانت خود را غیر فعال کنید و همانطور که اینستاگرام اعلام کرده، صفحه اینستاگرام شما تا زمان مراجعه مجدد شما غیرفعال خواهد بود و کسی از شما اثری نخواهد دید.

پاسخ به سوالات رایج:
 • – شما تنها هفته‌ای یک بار قادر به غیرفعال کردن و فعال کردن مجدد اکانت خود هستید. تجربه نشان داده استفاده مداوم و بی‌دلیل از این قابلیت این مدت را تا چند هفته نیز افزایش داده است.
 • – بدون داشتن نام کاربری و رمز عبور راهی برای غیرفعال کردن اکانت وجود ندارد. اگر یوزرنیم و پسورد را ندارید بهتر است روش بازیابی اکانت با استفاده از ایمیل یا شماره موبایل را دنبال کنید. بدون داشتن یوزرنیم و پسورد هیچ راهی برای غیرفعال کردن اکانت شما وجود ندارد.
 • – حتی خود اینستاگرام هم اکانت شما را بدون داشتن یوزرنیم و پسورد نمی‌تواند غیرفعال کند. ریپورت و گزارش کردن سایر کاربران هم در نهایت اگر مورد قبول اینستاگرام واقع شود تنها به بسته شدن همیشگی اکانت شما منجر می‌شود اما تصاویر و سایر موارد پروفایل شما باقی می‌ماند.
 • – اگر می‌خواهید اکانت خود را پاک کنید و برای همیشه از اینستاگرام خداحافظی کنید می‌توانید از آموزش پاک کردن اینستاگرام در فارنت استفاده کنید.
 • برای فعال کردن مجدد کافیست با همان یوزرنیم و پسورد فعلی خود دوباره وارد شوید (Login کنید.) اگر با پیام خطای The username you entered doesn’t belong to an account. Please check your username and try again مواجه شدید سعی کنید در گوشی و همچنین در وبسایت (نسخه دسکتاپ) وارد شوید.
 • –  اکانت فارنت در اینستاگرام را دنبال کنید تا آخرین نکات آموزشی و حیاتی اینستاگرام را از دست ندهید.

توجه: لطفا اگر با مشکلی در اینستاگرام مواجه هستید و یا سوالی در زمینه استفاده از آن دارید به مطلب آموزش جامع اینستاگرام مراجعه کنید و ابتدا مطلب را خوانده و اگر سوال شما در میان سوالات رایج نبود در بخش نظرات همان مطلب مطرح کنید. دراین مطلب تمرکز بر پاسخ به سوالات کاربران در خصوص غیرفعال کردن اکانت اینستاگرام خواهد بود.

شاید بخوای اینا رو هم بخونی:
2,944 نظر برای این مطلب
 1. Zhra می‌گوید

  سلام
  من حذف اکانت موقت کردم
  ولی خودم فقط صفحه خودمو نمی‌بینم
  بقیه همه میبین
  مگه با دی اکتیو صفحه مخفی نمیشه ؟
  چرا اینجوریه

  1. محسن صحافی می‌گوید

   سلام
   ممکنه کمی طول بکشه

 2. امیر می‌گوید

  سلام مدت زمان غیرفعال بودن اکانت محدوده یا نامحدود؟؟

  1. محسن صحافی می‌گوید

   ٍلام
   اینستاگرام هیچ محدودیتی از نظر زمان اعلام نکرده اما تجربهما نشون داده که بهتره برای مدت زمان طولانی این کارو انجام ندید چون بعضی اوقات مشکلاتی به وجود میاد که رفع کردنش راه حل خاصی نداره

 3. سروین می‌گوید

  سلام من پسوردمو یادم رفته یورزنیممو وارد میکنم ولی میگه وجود نداره و رمزو قبول نداره باید چیکار کنم؟؟

  1. محسن صحافی می‌گوید

   سلام
   بعنی اکانت رو غیرفعال کردید و بعدش اینجوری شده؟ به جای یوزرنیم آدرس ایمیل یا شمراه موبایلی که با اون اکانت ساختید رو وارد کنید

 4. علی می‌گوید

  سلام خسته نباشید ببخشید من هفته گذشته این کارو انجام دادم و بعد یک روز مجدد فعالش کردم امروز متوجه شدم پست آخرم خود به خود حذف شده به نظرتون میتونه بخاطر غیرفعال کردن موقت اینستام باشه؟

  1. محسن صحافی می‌گوید

   سلام
   معمولا خودبخود برمیگرده. راه حل خاصی نداره

 5. Melika می‌گوید

  سلام من صبح پیجمو غیر فعال کردم الان میخوام وارد شم میگه بخاطر رعایت نکردن قوانین اینستا پیج شمارا غیر فعال کرده چرا تینجوری شده؟؟؟

  1. محسن صحافی می‌گوید

   سلام
   بدون دلیل که غیرفعال نمیشه! احتمالا دلیل رو خودتون بهتر می‌دونید. انتهای اون پیام یه دکمه More هست می‌تونید بزنید و ببینید که مسدود شدن شما دائمی هست یا خیر. از برنامه هیا افزایش لایک و فالو استفاده نکنید پیام دایرکت به افراد ناشناس نزنید و زیاده روی نکنید. اینا چیزهایی هست که به ذهن من میرسه ممکنه از شما سر نزده باشه البته

 6. Aysam می‌گوید

  سلام من اشتباها دوباره پیجم رو اکتیو کردم. ! امکانش نیست که کمتر از یک هفته باز هم دی اکتیو کنیم؟:(

  1. محسن صحافی می‌گوید

   سلام
   خیر امکانش نیست.

   1. Sep می‌گوید

    سلام من چند روزه که اکانتم بلاکه و کسیو نمیتونم فالو کنم برای رفع مشکل چیکار کنم؟

    1. محسن صحافی می‌گوید

     سلام
     فقط صبر.. هیچ راه دیگه ای نداره هیچ راهی. در صورت تکرار اکانتتون به احتمال فراوان بسته میشه

 7. دنی می‌گوید

  سلام من چندین ماهه که اکانتمو غیر فعال کردم ولی الان یوزر نیممو که وارد میکنم اصلا میگه همچین اکانتی وجود نداره با سایتم وارد شدم ولی بازم همینو گف نمیتونم وارد اکانت بشم

  1. محسن صحافی می‌گوید

   سلام
   معمولا این مشکل بعد از گذشت مدت زمان زیاد به وجود میاد چاره ای جز تلاش برای لاگین ندارید.

   1. Sanaz می‌گوید

    مدت زمان زیاد ینی چند وقت؟

 8. زهرا می‌گوید

  اکانت اینساگرام من مشکل پیدا کرده واصلا باز کردن اون ممکن نیست برای همین میخواستم اکانتما پاک کنم ولی برای پاک کردن اکانت باید اول اکانت اینساگرامم باز بشه که نمیشه چیکار باید بکنم؟

  1. محسن صحافی می‌گوید

   طبیعتا با این توضیح نمیشه فهمید مشکلتون چیه!

 9. نسیم می‌گوید

  سلام.
  خداقوت.
  گوشی من سرقت شده. اگر اکانتم رو روی گوشی جدید موقتا غیرفعال کنم و بعد فعال، آیا اکانتم مجددا روی گوشی به سرقت رفته هم فعال می شه؟

  1. محسن صحافی می‌گوید

   سلام
   پسوردتون رو تغییر بدید و ترجیحا ورود دو مرحله‌ای با پیامک رو حتی برای مدتی هم که شده فعال کنید. چک کتید ایمیل و شماره موبایل اکانت رو تغییر نداده باشن. با غیرفعال کردن اتفاقی نمی‌افته

 10. نازنین می‌گوید

  سلام.من توی قسمت ادیت پروفایل اصلا همچین چیزی ندارم که بخام اینستا رو مخفی کنم…بعد از اونجا که جنسیت رو علامت میزنیم دیگه چیزی نداره

  1. محسن صحافی می‌گوید

   سلام
   مطلب رو کامل و دقیق بخونید بعد سوال کنید
   از روی نسخه مرورگر باید انجام بدید نه خود برنامه!

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد. در صورتی که در بخش نظرات سوالی پرسیده‌اید اگر ما دانش کافی از پاسخ آن داشتیم حتماً پاسخگوی شما خواهیم بود در غیر این صورت تنها به امید دریافت پاسخ مناسب از دیگران آن را منتشر خواهیم کرد.