آموزش: چگونه اکانت اینستاگرام خود را به صورت موقت غیرفعال و از دسترس خارج کنیم؟

گاهی اوقات پیش می‌آید که قصد داشته باشید به خود کمی استراحت دهید و از فضای شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام دور باشید. خوشبختانه اینستاگرام چنین قابلیتی را مدت‌هاست به امکانات خود اضافه کرده است با فارنت همراه باشید تا روش غیرفعال کردن موقت اینستاگرام را با هم مرور کنیم.

2862

همانطور که اشاره کردیم اینستاگرام قابلیتی با عنوان غیرفعال کردن موقت اکانت دارد. این قابلیت تقریبا حالت موقت پاک کردن اکانت است. اگر تصمیم به انجام این موضوع دارید برای انکه پشیمانی به بار نیاورید ابتدا لازم است نکات زیر را بدانید.

 • بنابر اعلام اینستاگرام، شما تنها هفته‌ای یک بار قادر به غیرفعال کردن و فعال کردن مجدد اکانت خود هستید. تجربه نشان داده استفاده مداوم و بی‌دلیل از این قابلیت این مدت را تا چند هفته نیز افزایش داده است.
 • با غیرفعال کردن اکانت و خارج شدن از اکانت تا زمانی که دوباره یوزرنیم و پسورد خود را ثبت کرده و دوباره وارد اینستاگرام شوید اکانت خود را غیرفعال کرده‌اید و هیچ فردی قادر به مشاهده تصاویر و پروفایل شما نیست.
 • با غیرفعال کردن اکانت پیام‌های شخصی دایرکت، پست‌ها، فالورها و … دست نخورده باقی خواهند ماند. در عین حال تجربه نشان داده گاهی اوقات برای افرادی که آنها را در تصاویر قبلی خود تگ کرده‌اید با فعال کردن مجدد اکانت برای آنها نوتیفیکیشن ارسال می‌شود.
 • در نظر داشته باشید این روند از نظر اینستاگرام کاملا بدون اشکال اعلام شده است اما در عین حال تجربه نشان داده برخی اوقات با فعال کردن مجدد اکانت برخی کاربران دچار برخی اشکالات موقتی می‌شود.
 • پس از غیرفعال کردن اکانت، نام کاربری شما موقتاً به instagrammer تغییر خواهد کرد و  پس از گذشت مدت زمانی (از چند دقیقه تا چند ساعت) اکانت به طور کلی به همراه کامنت‌ها و لایک‌ها موقتاً محو خواهد شد.
 • اگر چه اینستاگرام هیچ محدودیتی برای ورود مجدد و فعال کردن اکانت اعلام نکرده اما برای فعال کردن و ورود مجدد معمولا باید چند روز صبر کنید و هیچ راهی برای فعال کردن جز وارد شدن وجود ندارد.
 • برخی اوقات کاربران با مشکل در غیرفعال کردن اکانت خود مواجه هستند که مربوط به شبکه اینستاگرام است و راه‌حلی به جز صبر و انجام مجدد کار برای این مشکل وجود ندارد. این مشکل معمولا برای کاربرانی که زیاد انجام به این کار می‌کنند بیشتر دیده می‌شود.
 • برای غیرفعال کردن اکانت اینستاگرام هیچ راهی جز انجام این موضوع از طریق وب‌سایت اینستاگرام وجود ندارد و غیر فعال کردن اکانت توسط خود اپلیکیشن امکان ندارد. برای مراجعه به وب‌سایت اینستاگرام می‌توانید از طریق کامپیوتر و یا خود گوشی اقدام کنید.
 • اگر می‌خواهید اکانت خود را پاک کنید و برای همیشه از اینستاگرام خداحافظی کنید می‌توانید از آموزش پاک کردن اینستاگرام در فارنت استفاده کنید.

آموزش غیرفعال کردن / دی‌اکتیو کردن اکانت اینستاگرام:

قدم اول: به وب‌سایت اینستاگرام (https://www.instagram.com) مراجعه کرده که با تصویری مطابق تصویر زیر (تصویر 1) روبرو خواهید شد. سپس بر روی Log in کلیک کنید. حالا می‌توانید با تایپ کردن نام کاربری (آی‌دی) و رمز عبور (پسورد)‌ وارد اکانت خود شوید(تصویر 2). پس از ورود به اکانت به صفحه اصلی خودتان وارد می‌شوید (تصویر 3) که شبیه به صفحه اصلی اینستاگرام در موبایل بوده و تصاویر خود و کسانی که در اینستاگرام دنبال می‌کنید را می‌توانید ببینید.

غیرفعال کردن اکانت اینستاگرام

 • – در صورتی که رمز عبور خود را فراموش کرده‌اید با کلیک بر روی Forgot? و ادامه مراحل آن را بازیابی کنید.

قدم دوم: در این صفحه با کلیک یا لمس بر روی علامت آدمک در گوشه سمت راست و پائین صفحه (تصویر 3 بالا) به صفحه پروفایل شخصی خود خواهید رفت.

قدم سوم:

پس از باز شدن صفحه پروفایل (تصویر 4)، کافیست بر روی Edit profile  کلیک کنید تا به صفحه ویرایش پروفایل خود (تصویر 5) بروید. سپس تا انتهای صفحه پائین بروید (تصویر 6) و در انتهای صفحه بر روی عبارت  Temporarily disable my account  کلیک کنید تا به صفحه غیرفعال کردن اکانت وارد شوید.

قدم چهارم:

در صفحه غیرفعال کردن اکانت (تصویر 7)، با صفحه‌ای مانند صفحه تصویر 7 روبرو می‌شوید. در این قسمت می‌توانید به اینستاگرام دلیل غیرفعال کردن اکانتتان را بگویید و این سرویس سعی می‌کند با ارائه راهکارهای احتمالی شما را از این کار منصرف کند! اگر تنها به غیرفعال اکانتتان فکر می‌کنید، چندان اهمیتی هم ندارد و می‌توانید همین دلیل Just Need a break (تصویر 8) را برگزینید.

قدم آخر:

پس از انتخاب دلیل اینستاگرام برای انجام کار وارد کردن مجدد رمز عبور را درخواست خواهد کرد. پس از وارد کردن دوباره رمز عبور در کادر مورد نظر، بر روی دکمه قرمز رنگی که با عبارت Temporarily disable account در پایین صفحه مشخص شده است (تصویر 8) کلیک کنید. اینستاگرام برای انجام کار از شما مجددا تائید خواهد خواست (تصویر 9) پس از تائید کار تمام می‌شود.

در صورتی که با تصویری مطابق تصویر بالا ( تصویر شماره 10) روبرو شده‌اید موفق شده‌اید اکانت خود را غیر فعال کنید و همانطور که اینستاگرام اعلام کرده، صفحه اینستاگرام شما تا زمان مراجعه مجدد شما غیرفعال خواهد بود و کسی از شما اثری نخواهد دید.

پاسخ به سوالات رایج:
 • – شما تنها هفته‌ای یک بار قادر به غیرفعال کردن و فعال کردن مجدد اکانت خود هستید. تجربه نشان داده استفاده مداوم و بی‌دلیل از این قابلیت این مدت را تا چند هفته نیز افزایش داده است.
 • – بدون داشتن نام کاربری و رمز عبور راهی برای غیرفعال کردن اکانت وجود ندارد. اگر یوزرنیم و پسورد را ندارید بهتر است روش بازیابی اکانت با استفاده از ایمیل یا شماره موبایل را دنبال کنید. بدون داشتن یوزرنیم و پسورد هیچ راهی برای غیرفعال کردن اکانت شما وجود ندارد.
 • – حتی خود اینستاگرام هم اکانت شما را بدون داشتن یوزرنیم و پسورد نمی‌تواند غیرفعال کند. ریپورت و گزارش کردن سایر کاربران هم در نهایت اگر مورد قبول اینستاگرام واقع شود تنها به بسته شدن همیشگی اکانت شما منجر می‌شود اما تصاویر و سایر موارد پروفایل شما باقی می‌ماند.
 • – اگر می‌خواهید اکانت خود را پاک کنید و برای همیشه از اینستاگرام خداحافظی کنید می‌توانید از آموزش پاک کردن اینستاگرام در فارنت استفاده کنید.
 • برای فعال کردن مجدد کافیست با همان یوزرنیم و پسورد فعلی خود دوباره وارد شوید (Login کنید.) اگر با پیام خطای The username you entered doesn’t belong to an account. Please check your username and try again مواجه شدید سعی کنید در گوشی و همچنین در وبسایت (نسخه دسکتاپ) وارد شوید.
 • –  اکانت فارنت در اینستاگرام را دنبال کنید تا آخرین نکات آموزشی و حیاتی اینستاگرام را از دست ندهید.

توجه: لطفا اگر با مشکلی در اینستاگرام مواجه هستید و یا سوالی در زمینه استفاده از آن دارید به مطلب آموزش جامع اینستاگرام مراجعه کنید و ابتدا مطلب را خوانده و اگر سوال شما در میان سوالات رایج نبود در بخش نظرات همان مطلب مطرح کنید. دراین مطلب تمرکز بر پاسخ به سوالات کاربران در خصوص غیرفعال کردن اکانت اینستاگرام خواهد بود.

شاید بخوای اینا رو هم بخونی:

2,862 نظر برای این مطلب
 1. ارمین ارمان می‌گوید

  instagrammer یعنی چی و چرا برای من میاد میخوام پیجم رو برگردونم اما با این پیم مواجه میشوم

  1. علی ارغوان می‌گوید

   وقتی کسی صفحه رو غیرفعال یا حذف کنه موقت اسمش به اینستاگرامر تغییر می کنه

 2. گیتا می‌گوید

  سلام وقت بخیر اینستاگرام من خود به خود از کار افتاد. نمیتونه رفرِش بکنه. هیچ‌کاری توش نمیتونم بکنم. همش پیام خطا میاد و میگه oops an error occurred
  گاهی couldn’t refresh feed
  گاهی میگه challenge requested
  خلاصه کاری نمیتونم بکنم.
  ریسوت پسورد چند بار انجام دادم
  برنامه ی اینستا رو چند بار پاک کردم و مجدد نصب کردم
  حافظه ی کش اینستا رو پاک کردم اما فایده نشده. لطفا اگه میشه کمکم کنید

  1. محسن صحافی می‌گوید

   سلام
   تمام راهکارها رو انجام دادید
   مشکل از اینترنت هست با یک اینترنت دیگه امتحان کنید
   چاره ای جز صبر ندارید!

 3. الی می‌گوید

  سلام من میخام هفت ماه حذف موقت باشه . اشکال نداره؟مشکل پیش نمیاد؟

  1. محسن صحافی می‌گوید

   سلام
   روش موجود تنها روش اعلام شده از طرف اینستاگرام هست. اینستاگرام مدت زمان خاصی رو اعلام نکرده اما بنابر تجربه احتمال به مشکل خوردن در مدت زمان طولانی هست و هیچ تضمینی نمیشه داد

 4. Shaghayegh می‌گوید

  سلام
  بنده طبق آموزش شما پیش رفتم و بعد ده روز که خواستم برگردم اینستا هشدار می ده همچین اکانتی اصلا وجود ندارد و هرکاری برای بازیابی اکانت انجام میدم موفق نمی شوم بر گردم…
  هر دو اکانتم را طبق آموزش شما پیش رفتم که به این مشکل بر خوردم….
  ممنون می شم راهکاری به بنده ارائه بدین

  1. محسن صحافی می‌گوید

   سلام
   برای اکانت‌ها از ایمیل و شماره مجزا و معتبر استفاده کردید؟
   این روش روشی نیست که ما از خودمون ابداع کرده باشیم روشی هست که خود اینستاگرام اموزش داده و هنوز هم معتبره. این مشکل شما گهگاه پیش میاد و بعد از چند روز خود به خود رفع میشه. از نسخه تحت وب سایت و با مرورگر گوشی یا کامپیوتر سعی کنید لاگین کنید شاید افاقه کرد

   1. Shaghayegh می‌گوید

    بله شماره و ایمیل هردو معتبر است
    و هم از مرورگر و هم از خود برنامه اینستاگرام نمیتونم وارد بشم و با پیام user not found مواجه می شم!

    1. محسن صحافی می‌گوید

     بنابر اعلام اینستاگرام تنها راه فعالسازی اکانت‌های غیرفعال شده ورود و لاگین دوباره به اکانت هست راه دیگه‌ای نداره. متاسفانه مشکل شما راه دیگه ای جز تلاش مجدد نداره. با گوشی یا دستگاه دیگه‌ای امتحان کنید

 5. faeze می‌گوید

  سایت اینستا بالا نمیاد واسم
  با گوشی هم امتحان کردم
  حالا باید چیکار کنم؟

  1. محسن صحافی می‌گوید

   سلام
   بدون دسترسی به سایت اینستاگرام امکانپذیر نیست. از یک اینترنت بهتر و در ساعات خلوت‌تر امتحان کنید!

 6. سبحان می‌گوید

  سلام.حساب بنده به صورت خودکار اقدام به صورت خودکار اقدام به فالو کردن برخی از صفحات میکند…خواستم دلیلش رو بدونم و راه چاره اش چیه؟؟؟

  1. محسن صحافی می‌گوید

   سلام
   دلیلش استفاده از برنامه‌های لایک و فالو یا .. است. پسورد رو ریست کنید و از این برنامه‌ها استفاده نکنید!

 7. ثنم می‌گوید

  اکانتمو موقت ݝیر فعال کردم اما گویا دوباره برگشته چجوری میتونم قبل از اینکه یک هفته بشه دیلت موقت بزنم

  1. علی ارغوان می‌گوید

   خودبه‌خود بر نمی‌گرده مگر اینکه دوباره وارد شده باشید. راهی نیست باید منتظر بمونید

 8. حسین می‌گوید

  سلام من تقریبا سه ماه میشه که اکانت خودمو از طریق اطلاعات سایت شما غیر فعال کردم حالا چجوری میتونم برگردونم ؟

  1. علی ارغوان می‌گوید

   کافیه با همون یوزرنیم و پسورد لاگین کنید

 9. زينب می‌گوید

  سلام
  من توى اینستام یه اکانت دیگه فعال کردم و الان میخوام کامل از اون خارج شم ینى تو صفحه اینستاى گوشیم دیگه فقط یه اکانت باشه
  این کارو باید چجورى انجام بدم

  1. علی ارغوان می‌گوید

   وارد اکانت مد نظر بشید و Sign Out (Log Out) کنید

 10. غ می‌گوید

  سلام من 2ماه پیش اینستامو دی اکتیو کردم بعد از چند روز دوباره فعال شدم و ایدی مو عوض کردم چندشب پیش اینستا بودم یهو برام پیام اومد که شما از اینستا خارج شدی و باید دوباره وارد شی ولی هرکاری کردم با ایدی جدیدم وارد نتونستم وارد بشم اینستا پسسوردمو قبول نمیکرد. ولی با ایدی قبلیم وارد شد. مشکل اینجاست که ایدی قبلیم که وارد میشم اکانتم هیچ کدوم از اطلاعاتمو نداره نه پستایی که شیر کردم نه فالوورام نه دایرکتام هیچی نیس مثل 1 اکانت جدیدی که ساخته شده باشه فقط 1خط توضیح از فارغ التحصیلی دانشگاهم مونده….آیدی جدیدمو که سرچ میکنم هست و تمام اطلاعاتمو دارم همه پستها و فالوورا و…ولی برای من پرایوته و قابل دسترسی نیس. از دسترس من خارج شده. حتی وقتی با ایدی جدیدم میخام وارد بشم فراموشی پسورد میزنم پسوردمو به جیمیل دیگه ای میفرسته که اصلا نه مال منه نه من اونو وارد پروفایلم کردم. اکانتم از دسترسم خارجه. اگر کسی میدونه چطوری میتونم اکانتمو برگردونم ممنون میشم کمکم کنه

 11. AG می‌گوید

  سلام میخواستم بدونم تا چه مدتی میتونم همینطوری اکانتمو غیرفعال نگه دارم

  1. محسن صحافی می‌گوید

   سلام
   اینستاگرام مدت زمان خاصی رو اعلام نکرده اما تجربه شخصی من میگه بهتره این کار رو برای مدت زمان طولانی انجام ندید چون به مشکل بر می‌خورید

 12. Atousa می‌گوید

  سلام، من بعد از حدود یک ماه اکانتم رو فعال کردم و الان که باز می خوام غیر فعال کنم می گه تو یه هفته نمی تونی، الان چند روز هست دارم امتحان کنم که نمیشه، ممنون می شم کمکم کنین.

  1. محسن صحافی می‌گوید

   سلام
   در مطلب هم توضیح دادیم که از فعال کردن مجدد حداقل یک هفته باید بگذره.

 13. Hazal می‌گوید

  سلام من می خوام پیجم رو ببندم وقتی با وب اینستا می خوام وارد شم پسوردم رو قبول نمی کنه مینویسه اشتباهه پسورد جدید می گیرم به شمارم ارسال می شه ولی به صورت ایکون که مستقیم با اپ اینستا باز می شه ،لوگ آوت می کنم دوباره با پسورد خودم وارد میشه سایت اینستا پسوردم رو قبول نمی کنه چی کار کنم؟

  1. masoud می‌گوید

   سلام الان پیجم رو موقتا دلیت کردم چقد باید بگذره که دوباره واردش بشم و فعالش کنم ؟ چون خاستم الان مجدد وارد بشم نشد

   1. محسن صحافی می‌گوید

    سلام
    در مطلب کامل توضیح دادیم لطفا یک بار مطلب رو کامل بخونید

 14. Asal می‌گوید

  سلام با این کار پستایی ک قبلا پاک شده برمیگرده؟؟

  1. علی ارغوان می‌گوید

   خیر

 15. فاطیانا می‌گوید

  سلام ….ببخشید من یک ماه پیش به مدت دو سه هفته اکانتم رو موقتا غیر فعال کردم و بعد ک باز واردش شدم یکی از پست اام پاک شده بود…بر میگرده؟یا کلا پاک شده؟میخواستم بدونم چطور میشه بر گردوندش؟

  1. علی ارغوان می‌گوید

   پستی که حذف شده رو نمیشه برگردوند

 16. زهرا می‌گوید

  در مرحله اخره ولی انجام نمیشه خطا میزنه

  1. محسن صحافی می‌گوید

   چه خطایی؟

 17. سیامانتو می‌گوید

  سلام وقت بخیر من دیروز پیام گذاشتم گویا پیامم پاک شده است. یه نفر تو دایرکت بهم پیام داده بود من اشتباها اون پایین decline all زدم. و دیگه هیچ پیامی نمیاد چطوری میتونم decline all را غیر فعال کنم. ممنون میشم راهنمایی کنید.

  1. محسن صحافی می‌گوید

   خیر به همون قبلی هم پاسخ دادم.
   شما پیامهایی که از طرف افرادی غیرفالور یا فالوینگتون اومده بوده رو نادیده گرفتید. ربطی به پیام های بعد از این نداره و صرفا پیام های قبلی رو از بین بردید که رایه برای برگرداندن اونها وجود نداره

 18. mwww می‌گوید

  من چجور پیجی که غیر فعال یا دی اکتیو کردم رو برگردونم. لطفاا زودد جوابب بدییییدد

 19. Asal می‌گوید

  سلام من اکانتمو دیلست موقت کردم ولی هنوز یک هفته نشده چجوری میتونم دوباره بیارمش

 20. پریناز تهرانی می‌گوید

  سلام وقت بخیر.وقتی میرم توی سایت اینستاگرام صفحه اینستا خودم بالا میاد و تصویر شماره ۱ که شما گذاشتین نمیاد..باید چیکار کنم؟

  1. علی ارغوان می‌گوید

   ایرادی نداره ادامه مراحل رو طی کنید

 21. Fereshte.m می‌گوید

  سلام اینستاگرام من یهو غیرفعال شده با ایمیل و شماره و پسوردنمیاد، میزنه به خاطر نقض قوانین غیرفعال شده، چه قوانینی من کاری نکردم پیج من کاملا شخصی و خانوادگی بود.لطفا کمک کنید

  1. محسن صحافی می‌گوید

   سلام
   بی دلیل غیرفعال نمیشه از برنامه های لایک و فالو استفاده نکنید و لایک و فالو و آنفالو پشت سر هم و زیاد انجام ندید. انتهای همون پیام احتمالا یک دکمه Learn More داره اون رو بزنید مدت غیرفعال شدن اکانت رو زده که احتمالا دائمی هست و کاری نمیشه کرد در این صورت

  2. الناز می‌گوید

   مال منم اینجوری شده تورخدا اگر تونستی درست کنی به منم بگو

 22. ارزو می‌گوید

  سلام.من اکانتمو غیر فعال نکردم.امروز که وارد اینستا شدم اکانت و پسورد خواست هر چقدر وارد میکنم نمیاره.با شمارهموبایل و ایمیل هم امتحان کردم نشد.کلا پیجم حذف شده انگار برا هیچ کس باز نمیکنه.instagrammer میاره.چیکار میتونم بکنم؟ لطفاااااا راهنماییم کنین

  1. محسن صحافی می‌گوید

   سلام
   اکانتی که پاک شده باشه تبدیل به اینستاگرامر میشه.

   1. مریم می‌گوید

    باسلام منم همین مشکلو داشتم بطور اتفاقی یک اکانت جدید ساختم الان بعد یه چند روز اکانت قبلی بالا اومده ولی من فقط میتونم فالوور کنم چجوری اکانتم را به خودم برگردونم ممنون میشم کمک کنید

 23. ریمان می‌گوید

  اکانت من یهویی غیرفعال شده و باز نمیشه کلا. چجوری میتونم دوباره فعالش کنم؟ موقع وارد شدن پیغام میده بدلیل نقض شرایط غیرفعال شده

  1. علی ارغوان می‌گوید

   اکانت حذف شده احتمالا.

 24. محدثه می‌گوید

  سلام من پیجمو عیر فعال کردم دوباره واردش شدم پست هام یه سری پاک شدن چیکار باید بکنم؟میشه جواب بدین

  1. علی ارغوان می‌گوید

   ممکنه به دلیل خلاف قوانین بودن حذف شده باشن.

 25. فرشته می‌گوید

  سلام وقت بخیر
  وقتی موقتی اکانت اینیستاگرام رو غیر فعال کردیم ، چقدر طول میکشه تا دوباره بتونیم وارد اکانتمون بشیم چون الان بیشتر از دوهفته شده و پیغامی مبنی بر پیدا نکردن اکانتمون از طرف اینیستاگرام نوشته میشه که نه ایمیل نه شماره تلفن هیچ کدوم براشون اکانتی پیدا نمی کنه . آیا این مشکل موقتیه و با گذر زمان حل میشه یا نه ؟ چیکار باید بکنیم ؟
  لطفا راهنمایی بفرمایید. با تشکر

  1. محسن صحافی می‌گوید

   سلام
   مشکل موقتیه. دوباره امتحان کنید

 26. نگار می‌گوید

  سلام .. من اکانت اینستاگرامم رو دی اکتیو کردم و میخواستم دوباره اکیتو بشم پیغام عجیبی میاد .. The username you entered doesn’t belong to an account. Please check your username and try again
  توروخدا بگید چیکار کنم…

 27. سپیده می‌گوید

  من حدود 1 ماه پیش اینستامو حذف موقت کردم الان هرچقدر یوزر و پسورد میزنم میگه user not found
  نه با شماره موبایل نه ایمیل و نه یوزر وارد نمیشه تروخدا راهنمایی کنید

  1. احمدرضا می‌گوید

   منم همین مشکل رد دارم

  2. عمران قاسم خانی می‌گوید

   ولش کن بزار حذف بشه نرم افزار مزخرفیه بخوای نخوای خانواده تو از هم میپاشه من همین امروز همه نرم افزارهای ارتباطی مثل اینستا و تگرام و ایمو رو پاک و حذف کردم خیالم انقد راحت شده که نگو و نپرس
   پیشنهاد من اینه
   حالا خود دانی

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد. در صورتی که در بخش نظرات سوالی پرسیده‌اید اگر ما دانش کافی از پاسخ آن داشتیم حتماً پاسخگوی شما خواهیم بود در غیر این صورت تنها به امید دریافت پاسخ مناسب از دیگران آن را منتشر خواهیم کرد.

پیشنهاد سردبیر