با این خودکار مدارهای الکتریکی واقعی را بر روی هر کاغذی رسم کنید!

این جوهر رسانا اولین جوهر رسانایی نیست که تا کتون اختراع شده اما با توجه به مشخصاتی که از این جوهر در اختیار داریم باید گفت که به نسبت سایر محصولات یک سروگردن بالاتر است.

2

فارنت: زمان خداحافظی با بردهای بردهای مدار الکتریکی فرا رسیده است. دانشمندان دانشگاه ایلینویز موفق به اختراع جوهر رسانایی شده‌اند که بوسیله آن می‌توانید مدارهای الکتریکی را حتی بر روی کاغذ رسم نمایید. آنها این جوهر را در خودکارهای معمولی قرار داده و آنرا نویسنده مدار نامیده‌اند.

Rollerball-pen-circuits

اگر تمایل دارید که جز اولین افرادی باشید که از این خودکار استفاده می‌کنند می‌توانید آنرا در صفحه کیک‌استارتر مربوط به این محصول سفارش دهید.

Rollerball-pen-circuit
هدف ساخت این ابزار طراحی مدارهای الکتریکی به راحتی ترسیم کردن خط بر روی کاغذ است و نکته جالب اینکه در حالی‌که قیمت یک خودکار حدود ۲۰ دلار است می‌توانید این ابزار نویسنده مدار را با ۳۰ دلار خریداری کنید.

یک جعبه لوازم جانبی نیز که دارای تجهیزاتی نظیر زنگ اخبار، سنسورهای تصویر و آرمیچر می‌باشد با قیمت ۱۰۰ دلار فروخته می‌شود. در جریان باشید که این جوهر رسانا اولین جوهر رسانایی نیست که تا کتون اختراع شده اما با توجه به مشخصاتی که از این جوهر در اختیار داریم باید گفت که به نسبت سایر محصولات یک سروگردن بالاتر است.

Source: TheVerge

پایان مطلب/

شاید بخوای اینا رو هم بخونی:
2 نظر برای این مطلب
 1. رضا شیری می‌گوید

  ۶.من نیاز زیادی به این خودکار دارم. لطفا آدرس فروشگاه در سایت
  را بنویسید.

 2. میلاد می‌گوید

  سلام خسته نباشید
  من این خودکار را لازم دارم
  سایتی که برا خرید گذاشتی کار نمیکنه
  میشه خواهشا جواب بدی

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد. در صورتی که در بخش نظرات سوالی پرسیده‌اید اگر ما دانش کافی از پاسخ آن داشتیم حتماً پاسخگوی شما خواهیم بود در غیر این صورت تنها به امید دریافت پاسخ مناسب از دیگران آن را منتشر خواهیم کرد.