اینستاگرام قابلیت‌های آرشیو و هایلایت را به استوری‌ها اضافه کرد

اینستاگرام دو ویژگی‌جدید را برای به اشتراک‌گذاری بهتر استوری‌های مورد علاقه کاربران معرفی کرد، این دو ویژگی‌ جدید امکان آرشیو و هایلایت را به استوری‌ها اضافه می‌کند.

0

ویژگی هایلایت استوری، قابلیت جدیدی است که به پروفایل اینستاگرام کاربران اضافه می‌شود. به لطف این ویژگی کاربران می‌توانند استوری‌های مورد علاقه خود را در قالب یک پکیج گروه‌بندی کنند تا از این طریق سایر کاربران این استوری‌ها را مشاهده نمایند.

این کار باعث می‌شود بعضی از استوری‌ها به مدتی بیشتر از ۲۴ ساعت در اینستاگرام باقی بماند. استوری‌های هایلایت شده تا زمانی که کاربر آن‌ها را حذف نکرده است باقی می‌مانند.

قابلیت هایلایت استوری‌ها در قسمت پروفایل کاربر و زیر گزینه بایوگرافی قرار گرفته است. برای ایجاد کرده استوری‌ به صورت هایلایت نیز کاربر باید بر روی دایره‌ای که عبارت New بر روی آن درج شده و در قسمت سمت چپ قرار دارد ضرب انگشت کند.

از این طریق کاربر می‌تواند استوری‌های مورد نظر را برای هایلایت شدن از آرشیو انتخاب کند. سپس باید برای استوری‌هایی که هایلایت شده‌اند یک نام انتخاب کرده و کاوری را مشخص کند.

انجام این موارد باعث می‌شود تا هایلایت‌ها در بالای پروفایل در حالتی دایره مانند نمایش داده شوند. به این ترتیب کاربر با لمس این هایلایت‌ها آن‌ها را مشاهده خواهد کرد.

اینستاگرام به کاربران اجازه می‌دهد تا جایی که دلشان می‌خواهد هایلایت ایجاد کنند. لمس طولانی بر روی هایلایت‌ها نیز اجازه ویرایش یا حذف آن‌ها را از جانب کاربر می‌دهد.

اگر دقت کرده باشید حتماً متوجه شدید که در بالا اشاره کردیم هایلایت‌ها را از قسمت آرشیو استوری‌ها انتخاب کنید. آرشیو همان قابلیت جدیدی است که استوری‌‌ها پس از مدت زمان ۲۴ ساعته خود به این قسمت منتقل می‌شوند.

به عبارت دیگر استوری‌ها در قسمت آرشیو ذخیره خواهند شد و کاربر می‌تواند با انتخاب آیکون آرشیو به استوری‌های آرشیو‌شده از قبل دسترسی داشته باشد.

اینستاگرام وعده داده است تا این امکانات جدید را در آپدیت نسخه 25 برای کاربران اندروید و iOS منتشر کند.

منبع phonearena
شاید بخوای اینا رو هم بخونی:

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد. در صورتی که در بخش نظرات سوالی پرسیده‌اید اگر ما دانش کافی از پاسخ آن داشتیم حتماً پاسخگوی شما خواهیم بود در غیر این صورت تنها به امید دریافت پاسخ مناسب از دیگران آن را منتشر خواهیم کرد.