شایعه: آمازون فروشگاه اینترنتی سوق را با قیمت 650 میلیون دلار خریداری می‌کند

طبق شایعات آمازون قصد دارد فروشگاه اینترنتی سوق ملقب به آمازون خاورمیانه را با قیمتی حدود 650 میلیون دلار خریداری کند.

0

آمازون شاید بزرگترین فروشگاه اینترنتی جهان باشد اما کاربران بسیاری از کشورهای جهان از جمله خاورمیانه امکان دسترسی مستقیم به این وب‌سایت را ندارند. به همین دلیل فروشگاه‌های اینترنتی دیگری ایجاد شده که شاید موفق‌ترین آن‌ها Souq.com باشد که به آن لقب آمازون خاورمیانه را داده‌اند. طبق شایعات این فروشگاه اینترنتی که زمانی یک میلیارد دلار ارزش‌گذاری شده بود حالا توسط آمازون با قیمت 650 میلیون دلار خریداری خواهد شد.

با وجود این‌که آمازون و یا سوق این خرید را تأیید و یا تکذیب نکرده‌ و از اظهار نظر در این رابطه نیز خودداری کرده‌اند گفته می‌شود این معامله مراحل پایانی خود را طی می‌کند. سوق که سال گذشته 275 میلیون دلار دیگر سرمایه جذب کرده بود در ماه‌های گذشته با eBay و Majid Al Futtaim (یک گروه فروش بزرگ سعودی) مذاکره کرده بود و ظاهراً پیشنهاد بهتر را آمازون داده است.

آمازون پیش از این هرگز در منطقه خاورمیانه حضور نداشته است و این خرید می‌تواند محصولات بهتر و بیشتری را به این منطقه بیاورد. خاورمیانه با وجود ناامنی‌های مختلف پتانسیل بسیار بالایی داشته و شرکت‌هایی که در این منطقه سرمایه‌گذاری کنند می‌توانند به سودهای هنگفتی دست پیدا کنند.

ubergizmo

شاید بخوای اینا رو هم بخونی:

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد. در صورتی که در بخش نظرات سوالی پرسیده‌اید اگر ما دانش کافی از پاسخ آن داشتیم حتماً پاسخگوی شما خواهیم بود در غیر این صورت تنها به امید دریافت پاسخ مناسب از دیگران آن را منتشر خواهیم کرد.