آموزش: چگونه اکانت اینستاگرام خود را به صورت موقت غیرفعال و از دسترس خارج کنیم؟

گاهی اوقات پیش می‌آید که قصد داشته باشید به خود کمی استراحت دهید و از فضای شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام دور باشید. خوشبختانه اینستاگرام چنین قابلیتی را مدت‌هاست به امکانات خود اضافه کرده است با فارنت همراه باشید تا روش غیرفعال کردن موقت اینستاگرام را با هم مرور کنیم.

2230

همانطور که اشاره کردیم اینستاگرام قابلیتی با عنوان غیرفعال کردن موقت اکانت دارد. این قابلیت تقریبا حالت موقت پاک کردن اکانت است. اگر تصمیم به انجام این موضوع دارید برای انکه پشیمانی به بار نیاورید ابتدا لازم است نکات زیر را بدانید.

 • بنابر اعلام اینستاگرام، شما تنها هفته‌ای یک بار قادر به غیرفعال کردن و فعال کردن مجدد اکانت خود هستید. تجربه نشان داده استفاده مداوم و بی‌دلیل از این قابلیت این مدت را تا چند هفته نیز افزایش داده است.
 • با غیرفعال کردن اکانت و خارج شدن از اکانت تا زمانی که دوباره یوزرنیم و پسورد خود را ثبت کرده و دوباره وارد اینستاگرام شوید اکانت خود را غیرفعال کرده‌اید و هیچ فردی قادر به مشاهده تصاویر و پروفایل شما نیست.
 • با غیرفعال کردن اکانت پیام‌های شخصی دایرکت، پست‌ها، فالورها و … دست نخورده باقی خواهند ماند. در عین حال تجربه نشان داده گاهی اوقات برای افرادی که آنها را در تصاویر قبلی خود تگ کرده‌اید با فعال کردن مجدد اکانت برای آنها نوتیفیکیشن ارسال می‌شود.
 • در نظر داشته باشید این روند از نظر اینستاگرام کاملا بدون اشکال اعلام شده است اما در عین حال تجربه نشان داده برخی اوقات با فعال کردن مجدد اکانت برخی کاربران دچار برخی اشکالات موقتی می‌شود.
 • پس از غیرفعال کردن اکانت، نام کاربری شما موقتاً به instagrammer تغییر خواهد کرد و  پس از گذشت مدت زمانی (از چند دقیقه تا چند ساعت) اکانت به طور کلی به همراه کامنت‌ها و لایک‌ها موقتاً محو خواهد شد.
 • اگر چه اینستاگرام هیچ محدودیتی برای ورود مجدد و فعال کردن اکانت اعلام نکرده اما برای فعال کردن و ورود مجدد معمولا باید چند روز صبر کنید و هیچ راهی برای فعال کردن جز وارد شدن وجود ندارد.
 • برخی اوقات کاربران با مشکل در غیرفعال کردن اکانت خود مواجه هستند که مربوط به شبکه اینستاگرام است و راه‌حلی به جز صبر و انجام مجدد کار برای این مشکل وجود ندارد. این مشکل معمولا برای کاربرانی که زیاد انجام به این کار می‌کنند بیشتر دیده می‌شود.
 • برای غیرفعال کردن اکانت اینستاگرام هیچ راهی جز انجام این موضوع از طریق وب‌سایت اینستاگرام وجود ندارد و غیر فعال کردن اکانت توسط خود اپلیکیشن امکان ندارد. برای مراجعه به وب‌سایت اینستاگرام می‌توانید از طریق کامپیوتر و یا خود گوشی اقدام کنید.
 • اگر می‌خواهید اکانت خود را پاک کنید و برای همیشه از اینستاگرام خداحافظی کنید می‌توانید از آموزش پاک کردن اینستاگرام در فارنت استفاده کنید.

آموزش غیرفعال کردن / دی‌اکتیو کردن اکانت اینستاگرام:

قدم اول:

به وب‌سایت اینستاگرام (https://www.instagram.com) مراجعه کرده که با تصویری مطابق تصویر زیر (تصویر 1) روبرو خواهید شد. سپس بر روی Log in کلیک کنید. حالا می‌توانید با تایپ کردن نام کاربری (آی‌دی) و رمز عبور (پسورد)‌ وارد اکانت خود شوید(تصویر 2). پس از ورود به اکانت به صفحه اصلی خودتان وارد می‌شوید (تصویر 3) که شبیه به صفحه اصلی اینستاگرام در موبایل بوده و تصاویر خود و کسانی که در اینستاگرام دنبال می‌کنید را می‌توانید ببینید.

 • – در صورتی که رمز عبور خود را فراموش کرده‌اید با کلیک بر روی Forgot? و ادامه مراحل آن را بازیابی کنید.

قدم دوم: در این صفحه با کلیک یا لمس بر روی علامت آدمک در گوشه سمت راست و پائین صفحه (تصویر 3 بالا) به صفحه پروفایل شخصی خود خواهید رفت.

قدم سوم:

پس از باز شدن صفحه پروفایل (تصویر 4)، کافیست بر روی Edit profile  کلیک کنید تا به صفحه ویرایش پروفایل خود (تصویر 5) بروید. سپس تا انتهای صفحه پائین بروید (تصویر 6) و در انتهای صفحه بر روی عبارت  Temporarily disable my account  کلیک کنید تا به صفحه غیرفعال کردن اکانت وارد شوید.

قدم چهارم:

در صفحه غیرفعال کردن اکانت (تصویر 7)، با صفحه‌ای مانند صفحه تصویر 7 روبرو می‌شوید. در این قسمت می‌توانید به اینستاگرام دلیل غیرفعال کردن اکانتتان را بگویید و این سرویس سعی می‌کند با ارائه راهکارهای احتمالی شما را از این کار منصرف کند! اگر تنها به غیرفعال اکانتتان فکر می‌کنید، چندان اهمیتی هم ندارد و می‌توانید همین دلیل Just Need a break (تصویر 8) را برگزینید.

قدم آخر:

پس از انتخاب دلیل اینستاگرام برای انجام کار وارد کردن مجدد رمز عبور را درخواست خواهد کرد. پس از وارد کردن دوباره رمز عبور در کادر مورد نظر، بر روی دکمه قرمز رنگی که با عبارت Temporarily disable account در پایین صفحه مشخص شده است (تصویر 8) کلیک کنید. اینستاگرام برای انجام کار از شما مجددا تائید خواهد خواست (تصویر 9) پس از تائید کار تمام می‌شود.

در صورتی که با تصویری مطابق تصویر بالا ( تصویر شماره 10) روبرو شده‌اید موفق شده‌اید اکانت خود را غیر فعال کنید و همانطور که اینستاگرام اعلام کرده، صفحه اینستاگرام شما تا زمان مراجعه مجدد شما غیرفعال خواهد بود و کسی از شما اثری نخواهد دید.

پاسخ به سوالات رایج:
 • – شما تنها هفته‌ای یک بار قادر به غیرفعال کردن و فعال کردن مجدد اکانت خود هستید. تجربه نشان داده استفاده مداوم و بی‌دلیل از این قابلیت این مدت را تا چند هفته نیز افزایش داده است.
 • – بدون داشتن نام کاربری و رمز عبور راهی برای غیرفعال کردن اکانت وجود ندارد. اگر یوزرنیم و پسورد را ندارید بهتر است روش بازیابی اکانت با استفاده از ایمیل یا شماره موبایل را دنبال کنید. بدون داشتن یوزرنیم و پسورد هیچ راهی برای غیرفعال کردن اکانت شما وجود ندارد.
 • – حتی خود اینستاگرام هم اکانت شما را بدون داشتن یوزرنیم و پسورد نمی‌تواند غیرفعال کند. ریپورت و گزارش کردن سایر کاربران هم در نهایت اگر مورد قبول اینستاگرام واقع شود تنها به بسته شدن همیشگی اکانت شما منجر می‌شود اما تصاویر و سایر موارد پروفایل شما باقی می‌ماند.
 • – اگر می‌خواهید اکانت خود را پاک کنید و برای همیشه از اینستاگرام خداحافظی کنید می‌توانید از آموزش پاک کردن اینستاگرام در فارنت استفاده کنید.
 • برای فعال کردن مجدد کافیست با همان یوزرنیم و پسورد فعلی خود دوباره وارد شوید (Login کنید.) اگر با پیام خطای The username you entered doesn’t belong to an account. Please check your username and try again مواجه شدید سعی کنید در گوشی و همچنین در وبسایت (نسخه دسکتاپ) وارد شوید.
 • –  اکانت فارنت در اینستاگرام را دنبال کنید تا آخرین نکات آموزشی و حیاتی اینستاگرام را از دست ندهید.

توجه: لطفا اگر با مشکلی در اینستاگرام مواجه هستید و یا سوالی در زمینه استفاده از آن دارید به مطلب آموزش جامع اینستاگرام مراجعه کنید و ابتدا مطلب را خوانده و اگر سوال شما در میان سوالات رایج نبود در بخش نظرات همان مطلب مطرح کنید. دراین مطلب تمرکز بر پاسخ به سوالات کاربران در خصوص غیرفعال کردن اکانت اینستاگرام خواهد بود.

مطالب مرتبط
2,230 نظر برای این مطلب
 1. mehr می‌گوید

  سلام اکانت من بدلیل اینکه از نرم افزارهای فالوئر گیر استفاده کردم خودبه خود روزی ۴۰۰ تا فالویینگ خودکار داره و از طرفی بدون اطلاع من دیگران رو لایک میکنه
  چی کنم تا فالویینگ و لایک خودکار و بدون اطلاع من رو از کار بندازم؟؟؟؟
  خیلی اذیتم میکنه

  1. mehr می‌گوید

   رو حالت ربات نیستا. اصلا همه برنامه ها رو چند هفته ست پاک کردم ولی روز به روز بدتر میکنه

  2. علی ارغوان می‌گوید

   اطلاعی نداریم مربوط به اون اپ هایی هست که استفاده کردید

 2. fatiii می‌گوید

  سلام
  من میخوام اینستام رو برای ی مدت لغو نصب کنم ..اینستام روی ایمیلی ک حذف شده الان سیو هست…اگه اکانت رو روی شمارم سیو کنم و یوزر نیم و پسورد اکانت رو داشته باشم ایا امکان برگشتن ب اکانتم هست؟؟
  لطفا ج بدید …حیاتیه

  1. علی ارغوان می‌گوید

   بله.

 3. راشين می‌گوید

  سلام وقت بخیر
  من میخوام اکانتمو واسه یه مدت غیر فعال کنم ولی سایت اینستاگرام اصلا اون عکس شماره ١ که گذاشتین رو نمیاره یه راست میره تو پیجم چه کارى باید انجام بدم؟

  1. علی ارغوان می‌گوید

   سلام
   در این صورت کافیه از عکس شماره ۳ ادامه بدید

 4. سحر می‌گوید

  سلام. من همه نظرات رو خوندم و ممکنه سوالم براتون تکراری باشه ولی ممنون میشم جواب بدین🙏🏻 کمتر از یکماه پیش اکانتم رو موقتا دی اکتیو کردم ولی الان وقتی log in میشم، اولا که میگه پسوردت اشتباهه. بعدش که میخوام از طریق موبایل یا إیمیل وارد بشم میگه user not found 😢 یعنی ممکنه دیلیتش کرده باشه؟ قبلا هم یکبار بیشتر دی اکتیو نکرده بودمش که بگم زیاد اینکارو می کنم😐

  1. محسن صحافی می‌گوید

   سلام
   خیر.. مشکل رایج اینستاگرام هست. دوباره امتحان کنید از طریق وبسایت اینستاگرام هم امتحان کنید.

 5. ریحانه می‌گوید

  سلام من سه هفته ست که اکانتم رو غیر فعال کردم اما الان که میخوام از طریق اپلیکیشن گوشیم وارد شم میگه : an unknown network error has occurred.
  وقتی هم که با لپ تاپم از طریق سایت اینستاگرام وارد میشم میگه : This username isn’t available. Please try another. لطفا راهنماییم کنین. پیجم واقعا برام مهمه.

  1. علی ارغوان می‌گوید

   از گوشی با فیلترشکن تست کنید

 6. سارا می‌گوید

  سلام مرسی از سایت خوبتون. من میخوام دی اکتیو کنم.تا یکسال میخوام دی اکتیو بمونه بعد این مدت خود ب خود ک پاک نمیشه اکانتم میتونم برگردونمش بعد یکسال؟و تو این مدت محو میمونه؟سپاس 🙏س

  1. علی ارغوان می‌گوید

   اینستاگرام محدودیتی وضع نکرده در این مورد میتونین برای هر مدت که بخواید غیرفعال نگه دارید

 7. ترکان می‌گوید

  سلام… من مدتی قبل بخاطر مشغله کاری همه اکانتامو موقتا پاک کردم ولی الان ک میخام برشون گردونم اصلا نمیشه..میگه اصلا همچین پیجی با این یوزر نیس…قبلا بارها این کارو انجام داده بودم و خیلی راحت دوباره پیجمو برگردونده بودم ولی اینبار نمییدونم چ مرگشه… واقعا کلافم کرده…لطفا کمکم کنین پیجام خیلی مهم بودن واسم :(

  1. محسن صحافی می‌گوید

   سلام
   هیچ راهی برای بازگرداندن اکانتی که غیرفعال شده جز این وجود نداره که لاگین کنید! این کارو تکرار کنید تا انجام بشه. البته مطمئن بشید که حداقل یک هفته گذشته و البته یوزرنیم و پسورد رو درست وارد می‌کنید. این مشکل اینستاگرام هست.

 8. anoosh می‌گوید

  سلام
  من حدود سه هفته پیش اکانتمو غیر فعال کردم ولی الان میخام وارد بشم این پیام رو
  The username you entered doesn’t belong to an account. Please check your username and try again

  ممنون میشم کمکم کنید

  1. محسن صحافی می‌گوید

   سلام
   هیچ راهی برای بازگرداندن اکانتی که غیرفعال شده جز این وجود نداره که لاگین کنید! این کارو تکرار کنید تا انجام بشه. البته مطمئن بشید که حداقل یک هفته گذشته و البته یوزرنیم و پسورد رو درست وارد می‌کنید. این مشکل اینستاگرام هست.

 9. پرستو می‌گوید

  سلام من اکانتم رو دى اکتیو کردم ولى ٢روز بعد باز اکتیو شده چرا ؟!

  1. علی ارغوان می‌گوید

   اگر با همون مشخصات دوباره وارد بشید اکتیو میشه

 10. sadegh می‌گوید

  سلام
  من نمیتونم اکانتم رو حذف کنم . کسی هست کمک کنه ؟
  پسووردم هم درسته چون دوسال استفاده نکردم این اررو رو میده
  checkpoint_required

 11. امیر خان می‌گوید

  سلام وقت بخیر
  من متاسفانه چندوقت پیش اینستا رو پاک کردم ولی باز تو سرچ گوشیه دوستان اسم و عکسم میاد ولی بدون هیچ فالووری چکار کنم کلا پاک بشه ممنون میشم

  1. علی ارغوان می‌گوید

   کاری نیاز نیست انجام بدید بعد از چند روز حذف میشه

 12. haviin می‌گوید

  پس با این روش واسه دوستام دیگه دیده نمیشم تو این مدت ؟؟؟؟؟؟

  1. علی ارغوان می‌گوید

   خیر

 13. haviin می‌گوید

  سلام خسته نباشید من امروز اینستامووووووو بخاطر اینکه تا یه سال نمیخام باشم و غیر فعال کرداکانتو زدم نه اینکه کلاااا دلت اکانت کنم تو توضیحات گفته شده بود که فقط تا یکی دو هفته میشه بصورت غیرفعال موند ولی من واسه یه مدت طولانی میخااام الان ینی بعد یکی دو هفته باز نشون داده میشم واسه دوستام و اینکه با غیر فعال کردن اکانتم دوستاممم و فالو ورام اکانتمو میبینن یا کلااا بصورت موقت حذف میشه؟؟؟؟؟ توروخدا حتما جواب بدین

  1. علی ارغوان می‌گوید

   کجا نوشته شده فقط برای یکی دو هفته؟

 14. Nazanin می‌گوید

  سلام من دو روز پیش برای اولین بار اکانتمو دی اکتیو کردم حالا میزنه بعد امتحان کنید یه بارم میزد پسورد غلطه وقتی دوباره وارد شدم ?حالا چی میشه؟

  1. محسن صحافی می‌گوید

   سلام
   یک بار مطلب رو کامل بخونید بعد سوال کنید

 15. Mary می‌گوید

  سلام
  من دو ساله که دارم از اینستاگرام استفاده میکنم و تا حالا به مشکل حادی برخورد نکردم. ولی حدود یک هفته پیش اینستامو uninstall کردم و الان که دوباره میخوام نصبش کنم وقتی از بازار میخوام بگیرم میزنه app not installed و وقتی از طریق Google play اقدام میکنم میزنه این اپلیکیشن تو کشور شما در دسترس نیست! دانلود از طریق فایل apk رو هم امتحان کردم ولی جواب نداد.

  1. محسن صحافی می‌گوید

   سلام
   باید حتما از طریق گوگل پلی نصب کنید. حتما از بخش تنظیمات دستگاه و از قسمت برنامه‌ها چک کنید برنامه کاملا پاک شده باشه.

   1. giti می‌گوید

    سلام من اینستامو که اف کردم بعد رفتم رو صفحه پیچم این متن اومدYou ve been logged out of
    Yalda The account owner my have changed the passwordیعنی پیچم سوخته؟

    1. محسن صحافی می‌گوید

     سلام
     1- ابتدای ایمیل www نگذارید این نشانه برای ادرس سایت هست نه آدرس ایمیل
     2- اینستاگرام رو اف کردید؟ منظورتون غیرفعال کردنه؟
     3- پیامی که ظاهر میشه نشانگر اینه که پسورد توسط صاحب اکانت یا شخصی که به اکانت دسترسی داشته تغییر پیدا کرده
     4- اگر از برنامه لایک و فالو استفاده می‌کنید احتمالا از همونه
     5- برای تغییر پسورد از صفحه اول برنامه از بخش grt help signing in مراحل رو دنبال کنید
     6- اگر ایمیل رو موقع ثبت نام همینجوری وارد کرده باشید هیچ راهی برای بازیابی پسورد باقی نگذاشتید!

 16. Na shenas می‌گوید

  سلام
  خسته نباشید
  من دو هفته ای میشه اکانتمو غیرفعال کردم
  حالا میخوام برگردونم اکانتمو اما پسوردم یادم رفته
  نام کاربریمو میزنم حتی ایمیل واسه ریست کردن پسورد برام میاد اما وقتی ریست میکنم پسوردمو پیغام (this is not a valid link) برام میاد
  میشه لطف کنید راهنمایی کنید واسه برگردوندن اکانتم

  1. محسن صحافی می‌گوید

   سلام
   به خاطر اینه که پشت سر هم درخواست ریست میدید! کمی صبر کنید بعد یک بار درخواست بدید و منتظر بمونید

 17. مصطفی می‌گوید

  سلام، خسته نباشید
  من الان تو اکانتم بودم یهو غیر فعال شد
  میزنه
  هیچ چیز لود نمیشه
  انگار کلا آفلاینم
  با یه اکانت دیگه آیدیم رو زدم ولی پیجم رو هیچکس دیگه هم نمیتونه ببینه
  خواستم با یه گوشی دیگه لاگین کنم، ولی میزنه این کاربر وجود نداره و …

  مشکل چیه؟ ضمنأ قبلا تو برنامه لایک و فالوور بگیر هم لاگین کردم و نیم ساعت پیش ازش استفاده میکردم

  1. محسن صحافی می‌گوید

   سلام
   اکانت غیرفعال نشده واحتمال فراوان مسدود شده. دلیلش رو هم خودتون اشاره کردید استفاده از برنامه‌های لایک و فالو
   برخی اوقات هم توسط کسانی که از طریق اون برنامه‌ها به اطلاعات اکانت شما دسترسی دارن اکانت شما دزدیده میشه.
   دقیقا پیامی که در هنگام ورود براتون ظاهر میشه رو بگید

 18. مهسا می‌گوید

  میشه به منم کمک کنید؟ :(

  1. علی ارغوان می‌گوید

   خود من مشکل شما رو داشتم با اپلیکیشن وارد شدم مشکل حل شد. شما سعی کنید هم با اپلیکیشن و هم سایت امتحان کنید

 19. علیرضا می‌گوید

  و اینکه آیا ممکنه اسم اکانتشو تغییر داده باشه؟

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد. در صورتی که در بخش نظرات سوالی پرسیده‌اید اگر ما دانش کافی از پاسخ آن داشتیم حتماً پاسخگوی شما خواهیم بود در غیر این صورت تنها به امید دریافت پاسخ مناسب از دیگران آن را منتشر خواهیم کرد.