اینستاگرام پشتیبانی از اپلیکیشن دایرکت خود را متوقف می‌کند

اپلیکیشن مجزای دایرکت اینستاگرام در ماه‌های پیش رو تعطیل می‌شود. این خبری بود که اینستاگرام روز گذشته رسماً اعلام کرد.

0

با این‌که اینستاگرام ابتدا به عنوان یک شبکه به اشتراک‌گذاری تصاویر معرفی شد اما طولی نکشید که این اپلیکیشن به یک شبکه اجتماعی تمام عیار تبدیل شد. دایرکت اینستاگرام هم به عنوان قابلیتی برای ارسال پیام به کاربران بعدها به این سرویس اضافه شد. با توجه به استقبال کاربران از دایرکت اینستاگرام، این شرکت تصمیم گرفت تا آن را به عنوان یک اپلیکیشن پیام‌رسان مجزا با نام اپلیکیشن دایرکت اینستاگرام نیز عرضه کند. اما ظاهراً این شرکت حالا تصمیم گرفته تا آن را در ماه‌های آینده تعطیل کند.

اینستاگرام اعلام کرده که به زودی به پشتیبانی از اپلیکیشن دایرکت پایان می‌دهد. با این‌حال هیچ جای نگرانی وجود ندارد؛ تمامی گفتگوهای شما به‌صورت خودکار به اینستاگرام منتقل خواهد شد و کماکان می‌توانید از اپلیکیشن رسمی اینستاگرام برای دریافت و ارسال پیام استفاده کنید. به این صورت دایرکت اینستاگرام تعطیل نمی شود و در واقع تنها اپلیکیشن مجزایی که کاربران چندانی هم نداشت به پایان راه خود رسیده است.

اپلیکیشن دایرکت آذرماه سال ۹۶ برای رقابت با قابلیت‌های اصلی اسنپ‌چت منتشر شد. این اپلیکیشن بسیاری از قابلیت‌های اسنپ‌چت از جمله‌ فیلترهای فانتزی را به همراه آورد که هم‌اکنون در اپلیکیشن رسمی نیز می‌توانید آن‌ها را در بخش استوری ببینید. گفتنی است این اپلیکیشن پیام‌رسان ابتدا در کشورهای محدودی از جمله شیلی، پرتغال، ترکیه، ایتالیا و اروگوئه عرضه شد و هیچ‌گاه به تمام کشورها نیز نرسید.

وقتی اینستاگرام اپلیکیشن دایرکت را عرضه کرد تصور کردیم این سرویس قصد دارد بخش پیام‌رسان را مثل فیس‌بوک کاملاً از اپ رسمی جدا کند. با این‌حال دایرکت اینستاگرام در دل اپلیکیشن رسمی کماکان به فعالیت خود ادامه داده و می‌دهد.

با این‌حال فیس‌بوک اعلام کرده قصد دارد در دراز مدت سیستم پیام‌رسان سرویس‌های واتس‌اپ، فیس‌بوک و اینستاگرام را با یکدیگر ترکیب کند تا کاربران بتوانند به راحتی از پلتفرم مورد علاقه خود به هر مخاطبی پیام ارسال کنند. با این‌حال هنوز نمی‌دانیم این تغییر بزرگ چه‌زمانی رخ خواهد داد.

منبع theverge
شاید بخوای اینا رو هم بخونی:

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد. در صورتی که در بخش نظرات سوالی پرسیده‌اید اگر ما دانش کافی از پاسخ آن داشتیم حتماً پاسخگوی شما خواهیم بود در غیر این صورت تنها به امید دریافت پاسخ مناسب از دیگران آن را منتشر خواهیم کرد.