گوگل فناوری ساعت‌های هوشمند فسیل را با مبلغ ۴۰ میلیون دلار خریداری کرد

گوگل و شرکت فسیل در بیانیه‌ای مشترک اعلام کردند که گوگل موفق به خرید بخشی مهم از شرکت فسیل شده است.

0

گوگل مدام در حال گسترش تجارت خود است. آخرین قدم این شرکت خرید بخشی از شرکت فسیل است. این خرید شامل فناوری ساعت‌های هوشمند فسیل است. همچنین اعضای تیم تحقیقات و توسعه فسیل هم از این پس با گوگل همکاری خواهند کرد.

خرید فناوری ساعت‌های هوشمند فسیل حدودا 40 میلیون دلار برای گوگل هزینه داشته است. در قرارداد منعقد شده، ذکر شده که شرکت فسیل یک بخش از تیم تحقیقات و توسعه خود را منتقل خواهد کرد. این بخش مسئول مستقیم فروش مالکیت فکری است. بدین ترتیب گوگل یک تیم کامل و فعال خواهد داشت که همزمان بر روی Wear OS و یک ساعت هوشمند جدید فعالیت می‌کنند.

به نظر می‌رسد که گوگل تنها به Wear OS راضی نیست. احتمالا شاهد عرضه یک محصول جدید از شرکت در ماه‌ها یا سال‌های آینده باشیم. حقیقتا هزینه 40 میلیون برای گوگل چیز خاصی نیست. ممکن است این 40 میلیون درآمد بیشتری برای گوگل داشته باشد.

گوگل فناوری ساعت‌های هوشمند فسیل را به دلایل خاصی می‌خواهد. شرکت فسیل در سال 2015 شرکت Misfit را خریداری کرد. هزینه این خرید 260 میلیون دلار بود. احتمالا بخشی از فناوری که داخل شرکت فسیل وجو دارد، از Misfit انتقال پیدا کرده و حالا قرار است که به گوگل برسد.

بر اساس بیانیه منتشر شده از سوی گوگل، فسیل در حال کار بر روی یک محصول سلامتی و تندرستی بوده است. همچنین فسیل زمان زیادی است که با گوگل همکاری می‌کند. همکاری این دو شرکت به زمان Android Wear بازمی‌گردد و آن زمان گوگل به دنبال سازندگان سخت‌افزار برای تولید ساعت بود.

تکنولوژی که از سوی ساعت‌های هوشمند فسیل به گوگل منتقل شده، به گفته گوگل می‌تواند گسترده‌تر باشد. یعنی در عین حال ممکن است ما شاهد محصولات آینده فسیل باشیم که این فناوری را دارند و دیگر شرکت‌ها هم به واسه Wear OS به آن دسترسی پیدا کنند.

گذشته از تمامی این بیانیه‌های رمزگذاری شده، فسیل محصولاتی تولید می‌کند که توانایی هوشمند معمولی دارند و بیشتر شبیه یک ساعت نیمه گران‌قیمت معمولی هستند. این شرکت ساعت‌های هوشمند کامل هم طراحی می‌کند، اما قدرت آن در ساعت‌های هیبریدی است.

باید چندین ماه آینده را منتظر باشیم و اخبار فسیل و گوگل را با دقت تمام رصد کنیم. پیشنهاد می‌کنیم که با فارنت همراه باشید و این اخبار را در کنار ما دنبال کنید. شاید بالاخره شاهد عرضه ساعت پیکسل هم بودیم.

منبع TheVerge
شاید بخوای اینا رو هم بخونی:

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد. در صورتی که در بخش نظرات سوالی پرسیده‌اید اگر ما دانش کافی از پاسخ آن داشتیم حتماً پاسخگوی شما خواهیم بود در غیر این صورت تنها به امید دریافت پاسخ مناسب از دیگران آن را منتشر خواهیم کرد.