گوگل دامنه app. را با HTTPS پیش‌فرض برای اپلیکیشن‌ها معرفی کرد

پس از آنکه شرکت گوگل با صرف مبلغ 25 میلیون دلار توانست دامنه app. ا تصاحب کند، روز گذشته شاهد معرفی این دامنه برای عموم افراد از سوی ساکنین مانتین ویو بودیم که می‌تواند باعث افزایش ضریب امنیت برنامه گردد.

0

شاید کمی عجیب به نظر برسد، اما شرکت‌های مختلف فناوری برای رقابت هم که شده گاهی میلیون‌ها دلار برای ثبت یک دامنه که مربوط به محصولاتشان است هزینه می‌کنند. به عنوان مثال شرکت آمازون که شهره خاص و عام در فروش آنلاین است چندی پیش دامنه buy. را خریداری کرد و مایکروسافت هم متناسب با سرویس‌هایش دامنه‌های windows. یا xbox. را ثبت کرده است. پیرامون همین موضوع هم شرکت گوگل که چندی پیش توانست دامنه app. را با مبلغ 25 میلیون دلار ثبت کند، امروز امکان استفاده از آن را برای عموم افراد فراهم کرده است.

البته بدیهی است که با توجه به نام دامنه app.، از آن صرفاً برای بارگذاری اپلیکیشن‌ها استفاده خواهد شد. وجه تمایز این دامنه با سایر دامنه‌های سطح بالا، بهره‌مندی پیش‌فرض از سیستم رمزگذاری HTTPS است. به زبان ساده هر اپلیکیشن یا وب‌سایتی که تحت دامنه.app بارگذاری شود، فارغ از سیستم مدریت محتوا به طور پیش‌فرض اطلاعاتش بر اساس پروتکل https رمزگذاری می‌شود. بدین ترتیب علاوه بر پایداری برنامه، ضریب حریم امنیت خصوصی کاربران آن نیز به طرز چشمگیری افزایش پیدا می‌کند.

حتی توسعه دهندگان نرم افزارهای موبایلی نیز می‌توانند از این مزایا بهره ببرند، بدون اینکه نرم افزار تحت وب داشته باشند. دامنه app. گوگل به محافظت در برابر نرم افزارهای مخرب تبلیغاتی و ردیابی توسط ISP ها و البته محافظت در برابر جاسوسی در شبکه‌های Wi-Fi باز می‌پردازد. این سرویس از فردا به طور عمومی قابل استفاده خواهد بود،

منبع fonearena
شاید بخوای اینا رو هم بخونی:

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد. در صورتی که در بخش نظرات سوالی پرسیده‌اید اگر ما دانش کافی از پاسخ آن داشتیم حتماً پاسخگوی شما خواهیم بود در غیر این صورت تنها به امید دریافت پاسخ مناسب از دیگران آن را منتشر خواهیم کرد.