بزرگترین هواپیمای جهان احتمالا تابستان امسال بالاخره به پرواز در می‌آید

تقریباً پس از دو سال از زمان معرفی هواپیمای استراتولانچ، به طور رسمی اعلام گردیده که بزرگ‌ترین هواپیمای جهان تابستان پیش روی اولین پرواز رسمی و تجاری خود را انجام خواهد داد.

0

بزرگترین هواپیمای جهان با نام استراتولانچ (Stratolaunch) ساخت شرکت Stratolaunch Systems بوده که پهنای بال‌های آن 385 فوت است. این هواپیما به صورت خالص 5 هزار پوند وزن دارد و تقریباً تا دو برابر وزن خود را می‌تواند حمل کند. برای پی بردن به عظمت این غول آسمان بهتر است که بدانید طور دو بال آن حتی از عرض یک زمین فوتبال هم بیشتر است.

این هواپیما تست‌های تاکسی قبلی خود را بدون به هم خوردن تعادل انجام داد، بنابراین شرکت سازنده خوش‌بین است که می‌تواند برای اولین بار در تابستان سال جاری پرواز کند؛ البته اگر در سه تست دیگر باقی مانده در ماه‌های آینده مشکلی برایش رخ ندهد. طبق گزارش Space News، بزرگترین هواپیمای جهان در تست‌های قبلی خود به سرعت 30 و 80 مایل در ساعت رسیده است؛ هرچند که سرعت پرواز هواپیماهای عادی بین 150 تا 180 مایل در ساعت است.

البته به یاد داشته باشید که این غول برای انتقال مسافران عادی ساخته نشده و طوری طراحی گردیده تا بتواند وسایل نقلیه پرتابی و محموله‌هایی مانند ماهواره‌ها را تا قسمتی از جو حمل کند. به زبان ساده‌تر، از Stratolaunch به عنوان یک موشک با کارایی بی‌پایان استفاده خواهد شد که ماهواره‌ها را به خارج از جو منتقل کرده و به سطح زمین باز می‌گردد.

شرکت Orbital ATK در اکتبر 2016 قراردادی با شرکت استراتولانچ منعقد کرد که از این هواپیمای غول پیکر به عنوان پرتابگر موشک Pegasus XL خود استفاده کند. البته شرکت سازنده مدعی است که بزرگ‌ترین هواپیمای جهان قادر به حمل 3 ماهواره در یک پرواز است؛ چیزی که احتمالاً در ماه‌های آینده مشخص می‌شود.

منبع engadget
شاید بخوای اینا رو هم بخونی:

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد. در صورتی که در بخش نظرات سوالی پرسیده‌اید اگر ما دانش کافی از پاسخ آن داشتیم حتماً پاسخگوی شما خواهیم بود در غیر این صورت تنها به امید دریافت پاسخ مناسب از دیگران آن را منتشر خواهیم کرد.