نسخه جدید کروم (Chrome 66) با امکان و قابلیت مسدود کردن پخش خودکار محتوا از راه رسید

گوگل پیش از این نیز فاش کرده بود که بر روی طرح مسدودسازی پخش خودکار فایل‌های مدیا در صفحات وب کار می‌کند و امروز نیز ثمره این موضوع در نسخه جدید مرورگر گوگل کروم نمود پیدا کرده است.

0

شاید برای شما نیز پیش آمده باشد که در هنگام باز کردن یک صفحه وب با پخش خودکار ویدئو یا موزیکی روبه‌رو شده باشید و یا آنکه بابت اجرای خودکار ویدئوهای تبلیغاتی پهنای باند زیادی را از دست دهید. اگر با این موضوع مشکلی دارید بهتر است از نسخه جدید کروم گوگل استفاده کنید، چراکه در آن قابلیت مسدود کردن پخش خودکار محتوا تعبیه شده است.

در حالی که اغلب مرورگرهای امروزی آیکون بی‌صدا کردن فایل در حال پخش را بر روی هر پنجره امکان‌پذیر کرده‌اند، با این حال اجرای خودکار آن‌ها نه تنها فایده‌ای ندارد بلکه در خوش‌بینانه‌ترین حالت صرفاً پهنای بند را هدر می‌دهند. هرچند ویژگی جدید مرورگر کروم از بروز این موضوع جلوگیری می‌کند، با این حال برخی بر این عقیده‌اند که گوگل با مسدود کردن پخش خودکار محتوا در پی بازارگرمی برای شبکه تبلیغات آنلاین خود است.

ماه گذشته نیز نسخه 64 این مرورگر با امکان غیر فعال کردن پخش خودکار ویدئو با صدا منتشر شد و اکنون نسخه جدید کروم یعنی کروم نسخه 66 این امکان را می‌دهد که فهرستی از وب‌سایت‌هایی که خواهان عدم اجرای خودکار محتوا هستید را ایجاد کنید. البته این ویژگی به طور پیش‌فرض برای تمام وب‌سایت‌ها فعال است، با این حال می‌توان وب‌سایت‌هایی مانند یوتیوب و سرویس‌دهندگان دیگر ویدیویی را مستثنی کرد.

در سوی دیگر وب‌سایت‌هایی که به لیست علاقه‌مندی‌ها اضافه شده باشند و یا در گجت‌های اندرویدی به صفحه هوم پین شوند هم به طور خودکار از این طرح معاف می‌شوند، کما آنکه در صورت تمایل همچنان امکان اجرای بدون صدای ویدئوها قابل دسترس است.

منبع slashgear
شاید بخوای اینا رو هم بخونی: