دومین محصول ایکاپ در راهست؛ تولید انبوه و عرضه پژو 301 در سال 1397

مدیرعامل ایکاپ از آغاز تولید آزمایشی محصول مشترک پژو 301 خبر داد و گفت: پس از تایید توسط معتبرترین مراکز تست در اروپا در بخش بدنه و قطعات، تولید انبوه و عرضه این محصول با بیش از 50 درصد ساخت داخل امسال آغاز می‌شود.

0

محمدرضا معتمد درباره بومی‌سازی و افزایش عمق ساخت داخل محصولات مشترک با پژو گفت: بومی‌سازی تولید، شرط اصلی ورود خودروسازان خارجی به بازار ایران است که محصولات مشترک با پژو نیز طبق این قاعده تا پایان سال اول تولید به سطح داخلی‌سازی 40 درصد می‌رسد.

وی با تاکید بر اینکه بیش از 150 مجموعه‌ای که در تولیدات ایکاپ استفاده می‌شود داخلی‌سازی شده است. تولید 2008 را با 21 درصد ساخت داخل آغاز کرده‌ایم که در پایان سال اول به 40 درصد خواهد رسید، افزود: محصول پژو 301 نیز در بخش بدنه تا 95 درصد و در موتور و قوای محرکه بیش از 85 درصد داخلی‌سازی شده که در مجموع این خودرو با بیش از 50 درصد داخلی‌سازی تولید و عرضه خواهد شد.

معتمد با بیان این که ایکاپ سریع‌ترین رشد را در فرآیند افزایش توان قطعه‌سازان داشته خاطرنشان کرد: ما به توان قطعه‌سازان داخلی اعتماد داشته‌ایم و با ایجاد مسیر مناسب، زمینه رشد آنها را فراهم کرده‌ایم، افزود: 10 درصد از 150 مجموعه‌ای که قرارداد تولید آن با قطعه‌سازان داخلی منعقد کرده‌ایم از طریق جوینت‌ونچر سرمایه‌گذاری قطعه‌سازان اروپایی در ایران انجام و 20درصد نیز از طریق اعطای لیسانس تولید به قطعه‌سازان ایرانی از سوی قطعه‌سازان اروپایی تولید خواهد شد. 70درصد که شامل بخش اصلی مجموعه‌ها است، از طریق دانش فنی موجود در قطعه‌سازان ایرانی مورد تایید قرار گرفته است.

مدیرعامل ایکاپ تصریح کرد: تولید دو محصول به‌روز و جدید اروپایی در ایران بیانگر بلوغ و توانمندی قطعه‌سازان ایرانی در بومی‌سازی و ساخت داخل قطعات و مجموعه‌ها است.

معتمد با بیان این که توان‌مندی قطعه‌سازان ایرانی مورد تحسین و توجه مدیران تامین پژو قرار گرفته، گفت: قطعه‌سازان ایکاپ به دلیل کیفیت عالی و قیمت رقابتی محصولات برای تامین سایت الجزایر پژو دعوت شده‌اند که به صورت ارسال قطعه از ایران و یا راه‌اندازی خط تولید در کشور الجزایر مشارکت خواهند کرد.

منبع IkcoPress

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد. در صورتی که در بخش نظرات سوالی پرسیده‌اید اگر ما دانش کافی از پاسخ آن داشتیم حتماً پاسخگوی شما خواهیم بود در غیر این صورت تنها به امید دریافت پاسخ مناسب از دیگران آن را منتشر خواهیم کرد.