این پتنت نشان از آن دارد که سامسونگ هم به فکر استفاده از بریدگی بر روی صفحه‌نمایش است

سامسونگ تا به امروز جزو آن دسته شاید بگوئیم اندک از تولیدکنندگان گوشی‌های هوشمند است که هنوز از صفحه‌نمایش دارای بریدگی یا همان ناچ استفاده نکرده، اما ظاهراً این شرکت نیز قرار است تسلیم وسوسه موجود شود. یک لیست جدید نشان می‌دهد که سامسونگ نیز یک پتنت طراحی جدید را در چین ثبت کرده که یک گوشی با بریدگی بر روی صفحه‌نمایش را نشان می‌دهد که آیفون 10 اپل آغازگر این نوع طراحی بوده است.

0

دستگاه ثبت شده در پتنت طراحی سامسونگ همانطور که گفتیم دارای بریدگی بر روی صفحه‌نمایش است و از یک حسگر مجاورت و یک دوربین سلفی بهره می‌برد. صفحه‌نمایش آن نیز حاشیه اندک دارد. پشت دستگاه نیز ترکیب دوربین‌های متنوع قرارگرفته است، یکی از آن‌ها به طرز عجیبی شبیه به ترکیب دوربین آیفون 10 به نظر می‌رسد.

پتنت سامسونگ بریدگی بر روی صفحه‌نمایش

با دیدن این تصاویر، متوجه می‌شویم که سامسونگ محض احتیاط تمام طراحی‌های ممکن را در یک مرحله پتنت کرده است. ممکن است ترکیب دوربین به‌صورت افقی در سمت بالا و چپ پشت دستگاه قرار بگیرد و ممکن است که خطوط آنتن از میان آن رد بشوند یا نشوند. در طرح دیگری ترکیب دوربین به‌صورت عمودی قرارگرفته است و پرچم‌دار اپل را یادآور می‌شود؛ و البته طرح عجیبی هم وجود دارد که اختصاصی سامسونگ بوده و دوربین در وسط دستگاه قرارگرفته است.

در سند دوم که از SIPO (مرکز ثبت پتنت‌های چین) منتشرشده، می‌بینیم که سامسونگ نسبت صفحه‌نمایش به بدنه 100 درصدی را برای گوشی در نظر گرفته است. این دستگاه هیچ‌گونه حاشیه صفحه‌نمایشی ندارد و به‌این‌ترتیب نمی‌دانیم که برای دوربین سلفی یا خروجی صدای دستگاه جهت برقراری تماس تلفنی، چه اتفاقی می‌افتد.

پتنت سامسونگ

البته ممکن است این پتنت شامل نوع جدیدی از محافظت صفحه‌نمایش هم بشود که احتمالاً یک شیشه مقاوم در برابر خط و خش تولید کره جنوبی باشد. به‌این‌ترتیب سامسونگ دیگر شیشه‌های Gorilla Glass از شرکت Corning خریداری نخواهد کرد؛ البته حدس می‌زنیم که سامسونگ چنین تصمیمی بگیرد.

در هر صورت اگرچه تا به امروز شرکت‌های بسیاری حتی کپی برابر اصل آیفون 10 اپل را تولید کرده‌اند که به بریدگی صفحه‌نمایش یا همان ناچ مجهز شده‌اند و آخرین مورد از آنها را می‌توان در پی 20 هواوی دید اما استفاده از این نوع طراحی برای سامسونگ که همواره به کپی‌برداری از ایده‌های اپل متهم بوده  مطمئناً کمی دردناک‌تر خواهد بود!

منبع gsmarena
شاید بخوای اینا رو هم بخونی:

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد. در صورتی که در بخش نظرات سوالی پرسیده‌اید اگر ما دانش کافی از پاسخ آن داشتیم حتماً پاسخگوی شما خواهیم بود در غیر این صورت تنها به امید دریافت پاسخ مناسب از دیگران آن را منتشر خواهیم کرد.