شرکت Cloudflare سرویس DNS جدید خود را با آدرس 1.1.1.1 راه‌اندازی کرد

کمپانی Cloudflare در نظر دارد جدیدترین سرویس DNS خود را از ماه آینده با آدرس 1.1.1.1 راه‌اندازی کند که از نظر سرعت و حفظ حریم خصوصی کاربران بی‌نظیر است.

0

سرویس DNS جدید با آدرس 1.1.1.1 شرکت Cloudflare یک دروغ آوریل نیست و هر کاربری قادر به استفاده از آن خواهد بود. شرکت توسعه دهنده مدعیست که این سرویس DNS دارای بالاترین سرعت پاسخ‌دهی خواهد بود و از لحاظ حریم خصوصی افراد نیز بهترین می‌باشد.

وجه تمایز این سرویس با نمونه‌های مشابه OpenDNS و گوگل DNS، داشتن امنیت به مراتب بیشتر و پاک شدن تمام درخواست‌ها ظرف 24 ساعت می‌باشد. برای آن دسته از افرادی که با این‌گونه فناوری آشنایی ندارند، بایستی یادآور شویم که در DNS کل آدرس‌های اینترنت درون بانک‌های اطلاعاتی توزیع شده‌ای هستند که هیچ تمرکزی روی نقطه‌ای خاص از شبکه ندارند.

درواقع از سرویس DNS برای ترجمه بین domain namesها به IP addresses و بلعکس در اینترنت استفاده می‌شود. البته از آنجاکه همیشه وقت DNS های ارائه شده توسط ISP ها دارای سرعت نسبت کمی است، اغلب کاربران تنظیمات شبکه خود را برای دسترسی به سریع‌ترین سرویس به طور دستی تغییر می‌دهند.

CloudFlare از تکنولوژی‌ای به نام «انی کست» استفاده می‌کند تا کاربر شما را به نزدیک‌ترین سرور متصل نماید. Cloudflare در توسعه این سرویس و استفاده از آدرس 1.1.1.1 و 1.0.0.1 با APNIC همکاری داشته است، چراکه پیش‌تر بسیاری از کاربران برای مخفی شدن در فضای مجازی از این آدرس آی‌پی استفاده کرده‌اند.

سرویس DNS شرکت CloudFlare از فناوری‌های DNS-over-TLS و DNS-over-HTTPS پشتیبانی کرده و این شرکت امیدوار است که در آینده نزدیک پروتکل امن HTTPS توسط طیف بیشتری از سیسیتم ها مورد استفاده قرار گیرد. این اولین باری نیست شرکت CloudFlare قدم‌هایی در راستای توسعه و بهینه سازی اینترنت برمی‌دارد؛ چراکه بیشتر نیز اقدامات مؤثری در توسعه و استفاده همه گیر از پروتکل SSL انجام داده که موجب دفع حملات DDoS می‌شود. برای اطلاع از ویژگی‌های فنی سرویس مذکور، تنها کافیست به آدرس https://1.1.1.1 مراجعه کنید.

منبع theverge

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد. در صورتی که در بخش نظرات سوالی پرسیده‌اید اگر ما دانش کافی از پاسخ آن داشتیم حتماً پاسخگوی شما خواهیم بود در غیر این صورت تنها به امید دریافت پاسخ مناسب از دیگران آن را منتشر خواهیم کرد.