گوگل سرویس کوتاه‌کننده لینک goo.gl را تعطیل می‌کند

در صورتی که از کاربران فعال سرویس کوتاه‌کننده لینک goo.gl هستید بهتر است زودتر به دنبال جایگزینی مناسب برای این سرویس باشید چون به زودی از دسترس خارج می‌شود. با فارنت همراه باشید…

1

گوگل در تازه‌ترین اخبار پیرامون سرویس‌های خود، خبر از تعطیلی سرویس کوتاه‌کننده لینک goo.gl داد که از ماه آوریل دیگر در دسترس نخواهد بود. لینک‌های کوتاه‌شده این سرویس هنوز هم می‌توانند مورد استفاده قرار گیرند اما از روز سیزدهم آوریل برابر با بیست و سوم فروردین، افرادی که تاکنون از این سرویس استفاده نکرده‌اند یا به صورت ناشناس (Anonymous) از آن بهره گرفته‌اند، قادر به کوتاه کردن لینک‌های بیشتر نخواهند بود. کاربرانی که لینک‌های خود را با کوتاه‌کننده لینک goo.gl کوتاه کرده‌اند، با استفاده از اکانت خود می‌توانند تا یک سال دیگر در تاریخ یعنی ۱۲ فروردین ۹۸ از این سرویس استفاده کنند.

پروژه‌های بزرگ سازندگان در صورتی که از سرویس کوتاه‌کننده لینک goo.gl استفاده نکرده باشند، با شروع ماه ژوئن دیگر نمی‌توانند از آن استفاده کنند اما پروژه‌هایی که از این سرویس استفاده کنند تا همان تاریخ 30ام مارس 2019 قادر به کوتاه کردن لینک‌های خود خواهند بود.

دلیل شرکت گوگل برای این امر، روی کار آمدن لینک‌های فایربیس دینامیک است؛ لینک‌هایی تکی که بسته به دیوایسی که از طریق آن مورد استفاده قرار می‌گیرند، به مقاصد گوناگون انتقال پیدا می‌کنند. البته لینک‌های فایربیس دینامیک را نمی‌توان جانشینی برای لینک‌های کوتاه goo.gl محسوب کرد چون کارایی آنچنانی برای عامه افراد نخواهد داشت و بیشتر به درد سازندگان می‌خورد. از نظر گوگل سرویس‌های کوتاه‌کننده لینک بیتلی و Ow.ly می‌توانند جایگزین‌های بهتری برای goo.gl باشند.

 

منبع Android Police
1 نظر
  1. علیرضا می‌گوید

    دروغ 13

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد. در صورتی که در بخش نظرات سوالی پرسیده‌اید اگر ما دانش کافی از پاسخ آن داشتیم حتماً پاسخگوی شما خواهیم بود در غیر این صورت تنها به امید دریافت پاسخ مناسب از دیگران آن را منتشر خواهیم کرد.