اپل باگ امنیتی سیری را به‌زودی رفع می‌کند

سیستم اعلان اپل به کاربران اجازه می‌دهد تا بخشی از نوتیفیکشن ظاهر شده روی گوشی، در حالت قفل نمایش داده شود یا تا زمانی که قفل گوشی باز نشده است، اطلاعات نوتیفیکیشن به صورت کامل از دید افراد پنهان باقی بماند. البته اخیرا یک باگ امنیتی سیری دامن‌گیر این سیستم شده است. همراه فارنت باشید…

0

سیستم اعلان اپل به کاربران اجازه می‌دهد تا بخشی از نوتیفیکشن ظاهر شده روی گوشی، در حالت قفل نمایش داده شود یا تا زمانی که قفل گوشی باز نشده است، اطلاعات نوتیفیکیشن به صورت کامل از دید افراد پنهان باقی بماند. با این وجود باگ امنیتی سیری این حفاظت را از دستگاه‌های اپل سلب کرده است. براساس گزارشی از پایگاه خبری Engadget، شرکت اپل تایید کرده است که آن‌ها از وجود چنین باگی مطلع‌اند و در سریع‌ترین زمان ممکن راه حلی برای آن پیدا خواهند کرد:

ما از وجود چنین مشکلی با خبر هستیم و در بروزرسانی بعدی آی‌اواس آن را برطرف خواهیم کرد.

هنوز مشخص نیست که بروزرسانی بعدی آی‌اواس کی منتشر می‌شود و یا اینکه کاربران باید تا انتشار آی‌اواس 11.3 صبر کنند یا زودتر از آن شاهد برطرف شدن باگ امنیتی سیری خواهند بود. اگر این اولین بار است از وجود چنین باگی خبردار می‌شوید، بهتر است بدانید حتی در صورتی که تنظیمات نمایش بخشی از نوتیفیکیشن را هم غیرفعال کنید، باز هم افراد می‌توانند از سیری بخواهند که نوتیفیکشن را برای آن‌ها بخواند و به این شیوه پیام‌هایی هم که نمی‌خواهید کسی از آن‌ها مطلع شود، در دسترس همه قرار می‌گیرد. البته به نظر می‌رسد که این مشکل تنها برای اپلیکیشن‌های غیر از اپ‌های رسمی اپل وجود دارد و مواردی مانند پیام‌رسان خود اپل شامل این باگ نمی‌شود.

این باگ یک مشکل فنی به حساب نمی‌آید اما برای افرادی که نسبت به حریم خصوصی خود حساسیت بالایی دارند، می‌تواند نگران‌کننده باشد. تا زمانی راه حلی برای این مشکل پیدا می‌شود، بهتر است دستیار صوتی سیری را غیرفعال کنید.

منبع ubergizmo
شاید بخوای اینا رو هم بخونی:

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد. در صورتی که در بخش نظرات سوالی پرسیده‌اید اگر ما دانش کافی از پاسخ آن داشتیم حتماً پاسخگوی شما خواهیم بود در غیر این صورت تنها به امید دریافت پاسخ مناسب از دیگران آن را منتشر خواهیم کرد.