شاتل شراکت با اپلیکیشن پیام‌رسان ویسپی را رد کرد

در چند روز گذشته با فیلتر شدن تلگرام به دلیل وقایع و رخدادهای داخلی ایران اقبال عمومی به استفاده از سایر پیام‌رسان‌ها افزایش یافت که اپلیکیشن ویسپی یکی از آنها بود اما در عین حال برخی با بررسی اطلاعات فنی و شبکه پیام‌رسان ویسپی مدعی شدند شرکت شاتل مالکیت اپلیکیشن ویسپی را داشته و خارجی بودن این اپلیکیشن ادعایی بیش نیست!

2

حالا شرکت شاتل در بیانیه‌ای که در واکنش به شائبه خرید ویسپی توسط شاتل برای رسانه‌ها ارسال کرده با تاکید بر رعایت بی‌طرفی به عنوان یک اپراتور اینترنتی خود را حامی فعالیت و توسعه‌ی کاربری تمامی پیام‌رسان‌ها دانسته است. در بیانیه رسمی این شرکت به نقل از احمدرضا نخجوانی مدیر عامل گروه شرکت های شاتل آمده است که:

ما رسالت خود را، برقراری ارتباط مشتریان با آنچه برای‌شان مهم است، می‌دانیم و صرفنظر از مصلحت اندیشی‌های سیاسی و حاکمیتی، خشنودی و رضایت کاربران، مهم‌ترین هدف ماست. به عنوان یک اپراتور، رعایت بی‌طرفی، اصل فعالیت ماست و حامی فعالیت توسعه‌ی کاربری همه‌ی پیام رسان‌ها هستیم.

در این بیانیه خبری و در واکنش به موضوع خرید ویسپی توسط شاتل به نقل از احمدرضا نخجوانی آمده است که:

این شرکت خدمات CDN به بسیاری از شرکت‌های دارای محتوای داخلی و خارجی ارایه می‌دهد ولیکن هیچ مشارکتی با هیچ یک از شبکه‌های اجتماعی خارج از این پروتکل وجود ندارد. چنانچه اگر شرکت‌های فعال در این حوره نیز بخواهند می‌توانند از این خدمات استفاده کنند. در همین حال، ما از هرگونه همکاری با سرویس های داخلی و خارجی که بتواند امکانات پیش روی مشتریان و رضایت آنان را توسعه دهد، استقبال می‌کنیم.

صرف‌نظر از بیانیه خبری این شرکت و رد خبر خرید ویسپی توسط شاتل که البته در عین حال ظاهرا دلایل فنی کافی برای رد آن وجود دارد و پیش از این منتشر شده است این موضوع که چرا حتی شائبه ایرانی بودن یک اپلیکیشن پیام‌رسان تبدیل به نقطه ضعف آن شده و کاربران نسبت به استفاده از آن رغبت نشان نمی‌دهند جای تامل دارد!

شاید بخوای اینا رو هم بخونی:
2 نظر برای این مطلب
  1. رضا می‌گوید

    آخه دیگه چرا میزنی زیرش. این دیگه انکار نداره که :(

  2. پريسا می‌گوید

    آقا خیلی چیز عجیبی نیست به هر حال و میشه درک کرد که شاتل از ریزش کاربران داخلی و بین‌المللیش ترسیده که بفهمن اطلاعاتشون داخل ایرانه. اما اینکه چرا باید ترس داشته باشه رو میشه فهمید اما انصافاً نمیشه واقعاً هضم کرد

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد. در صورتی که در بخش نظرات سوالی پرسیده‌اید اگر ما دانش کافی از پاسخ آن داشتیم حتماً پاسخگوی شما خواهیم بود در غیر این صورت تنها به امید دریافت پاسخ مناسب از دیگران آن را منتشر خواهیم کرد.