آغاز ثبت نام سومین دوره المپیاد تکنسین‌ها با همکاری سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای و سامسونگ

برای سومین سال متوالی سامسونگ با همکاری سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور المپیاد تکنسین‌ها را در سطح کشور برگزار می‌کند.

0

مانند سال گذشته امسال هم المپیاد تکنسین‌ها بدون محدودیت سنی و به‌صورت رایگان  و در مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای سراسر کشور برگزار می‌شود. طی مراسمی که صبح امروز در سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای تهران با حضور مسئولین سامسونگ و اصحاب رسانه برگزار شد جزئیات ثبت نام، نحوه برگزاری و جوایز اعلام شد.

در ابتدای مراسم حمیدرضا ثابت نژاد معاون پژوهش ، برنامه‌ریزی و سنجش مهارت آموزش فنی و حرفه‌ای کشور از برگزاری سومین دوره المپیاد تکنسین‌های ایران با همکاری سامسونگ خبر داد. سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای پیش از این نیز با همکاری شرکت‌ها و سازمان‌های دیگر مسابقات متنوعی را برگزار کرده بود و همچنین آزمون‌های ملی و جهانی مهارت نیز هر ساله توسط این سازمان برگزار می‌شود. المپیاد تکنسین‌ها اما چهارمین دوره با همکاری بخش خصوصی است که با هدف شناسایی و به‌کارگیری نیروی متخصص برگزار خواهد شد.

المپیاد تکنسین‌ها فرهاد هجرت

فرهاد هجرت مدیر ارشد بخش بازاریابی سامسونگ از مسئولیت‌های اجتماعی سامسونگ گفت و زمینه‌های فعالیت این شرکت در این بخش را تشریح کرد. سامسونگ در این زمینه فعالیت‌هایی در حوزه‌های آموزش، اشتغال، محیط زیست و بهداشت و سلامت انجام داده که از جمله آن‌ها می‌توان به راه‌اندازه آکادمی سامسونگ، کمپین «یادگاری تو به زمین» برای کشت درختان هیرکانی، همکاری با دانشگاه امیرکبیر برای راه‌اندازی مرکز فناوری و همچنین المپیاد تکنسین‌ها اشاره کرد. در این سه سال 3000 نفر ایرانی توسط سامسونگ وارد بازار کار شده‌اند و در این فعالیت‌ها بحث تبلیغات و برندینگ سامسونگ مطرح نیست.

امسال نیز مانند سال‌های گذشته المپیاد تکنسین‌ها در چهار گرایش موبایل و تبلت، لوازم خانگی (یخچال و ماشین لباسشویی)، دستگاه‌های تهویه مطبوع (کولرگازی) و لوازم صوتی و تصویری (تلویزیون و سینمای خانگی) برگزار خواهد شد. آزمون‌ها و همچنین مرکز آکادمی سامسونگ کاملاً مطابق با استانداردهای اروپا، آمریکا و شرق آسیا بوده و از نظر دستگاه‌ها هیچ تفاوتی میان ایران و کشورهای دیگر وجود ندارد.

المپیاد تکنسین‌ها محمودی

در ادامه حسین محمودی مدیرکل دفتر ارزشیابی مهارت سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای گفت مرحله اول از میان تمامی داوطلبین به صورت الکترونیکی و در مراکز فنی و حرفه‌ای سراسر کشور به شکل چهارگزینه‌ای برگزار خواهد شد. سپس ده برگزیده از هر گرایش برای آزمون عملی به کرج اعزام شده و اسکان دادخ خواهند شد.

ثبت نام رایگان از صبح شنبه 4 آذرماه تا ساعت 24 شب 20 آذرماه از طریق وب‌سایت المپیاد سامسونگ به نشانی samsungtecholympiad.ir و همچنین وب‌سایت آموزش فنی و حرفه‌ای انجام خواهد شد که تا این لحظه 314 نفر در آن نام‌نویسی کرده‌اند. کارت ورود به جلسه نیز از 22 تا 23 آذرماه قابل دریافت بوده و سرانجام آزمون مقدماتی جمعه 24 آذرماه برگزار خواهد شد. مرحله نهایی و عملی نیز قرار است پنج‌شنبه 30 آذر و جمعه اول دی‌ماه برگزار گردد.

سپس خانم نجیب زاده مدیرکل دفتر مسابقات سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای کشور از مزایای این المپیاد گفت. نبود شرط سنی، تنوع رشته و شناسایی نخبه‌ها و صنایع همه استان‌ها از مزایای اصلی این رقابت هستند و سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای امیدوار است سامسونگ همچنین در برگزاری مسابقات مهارت ملی نیز به این سازمان کمک کند. گفتنی است مسابقات عملی این المپیاد کاملاً مطابق با مسابقات استاندارد مهارت جهانی برگزار می‌شود. در ادامه مرادی معاون توسعه منابع سازمان نیز از بهبودهای صورت گرفته نسبت به دوره‌های پیش گفت که شامل اسکان و خدمات رفاهی، اورژانس، تغذیه و آتش‌نشانی است.

المپیاد تکنسین‌ها مرادی

گفتنی است در هر گرایش به سه نفر اول جوایز نفیسی اهدا خواهد شد که جایزه نفرات اول 30 سکه، نفرات دوم 20 سکه و نفرات سوم 30 سکه بهار آزادی با اعطای مدرک و لوح تقدیر خواهد بود. این المپیاد سال گذشته بیش از 1700 شرکت کننده داشته که سامسونگ و سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای امیدوارند امسال بیشتر شود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام می‌توانید به وب‌سایت المپیاد تکنسین‌های سامسونگ به نشانی samsungtecholympiad.ir و یا وب‌سایت آموزش فنی و حرفه‌ای کشور مراجعه کنید.

شاید بخوای اینا رو هم بخونی:

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد. در صورتی که در بخش نظرات سوالی پرسیده‌اید اگر ما دانش کافی از پاسخ آن داشتیم حتماً پاسخگوی شما خواهیم بود در غیر این صورت تنها به امید دریافت پاسخ مناسب از دیگران آن را منتشر خواهیم کرد.