کوالکام پیشنهاد خرید 130 میلیارد دلاری برودکام را رد کرد

اگر به خاطر داشته باشید هفته گذشته برودکام پیشنهادی 130 میلیارد دلاری را برای تصاحب کوالکام مطرح کرد. اما این پیشنهاد اخیراً در هیئت مدیره کوالکام رد شده است.

0

کوالکام و برودکام هر دو دو غول سازنده تراشه‌های مختلف هستند که اخیراً یکی بسیار موفق و دیگری نه‌چندان خوش‌شانس بوده و همین امر به پیشنهاد خرید 130 میلیارد دلاری برودکام به کوالکام انجامید. اما ظاهراً هیئت مدیره کوالکام این پیشنهاد را به شکل متفق‌القول رد کرده و آن‌را بسیار پایین‌تر از ارزش واقعی این شرکت می‌داند.

مدیران کوالکام اعتقاد دارند این شرکت می‌تواند پیشرو کوچ به سمت فناوری 5G باشد که می‌تواند کاملاً هم درست باشد. کوالکام البته اخیراً وارد یک جدال قانونی با اپل شده و اگر بتواند این مشکلات را پشت سر بگذارد و کماکان تأمین کننده اصلی چیپست‌های گجت‌های اندرویدی باقی بماند قادر خواهد بود تا وضعیت خود را بهبود ببخشد. کوالکام اعتقاد دارد این شرکت می‌تواند با پیشبرد استراتژی کنونی خود ارزش بیشتری برای سهام‌دارانش به همراه بیاورد.

با این‌حال کوالکام شاید با مبالغ بالاتر راضی به این معامله شود و معمولاً چنین معاملات کلانی پشت درب‌های بسته انجام شده و خبر آن شاید چند روزی دیرتر به بیرون درز کند.

منبع theverge
شاید بخوای اینا رو هم بخونی:

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد. در صورتی که در بخش نظرات سوالی پرسیده‌اید اگر ما دانش کافی از پاسخ آن داشتیم حتماً پاسخگوی شما خواهیم بود در غیر این صورت تنها به امید دریافت پاسخ مناسب از دیگران آن را منتشر خواهیم کرد.