محدودیت 140 کاراکتری توییتر از امروز رسماً به 280 کاراکتر افزایش پیدا کرد

توییتر سرانجام محدودیت ارسال توییت در 140 کاراکتر را پس از طی یک دوره آزمایشی به 280 کاراکتر افزایش می‌دهد. البته این ویژگی برای زبان‌های چینی، ژاپنی و کره‌ای ارائه نشده است.

1

توییتر یکی از محبوب‌ترین شبکه‌های اجتماعی است که بسیاری از کاربران و کارشناسان محدودیت اعمال تنها 140 کاراکتر متنی در پست‌هایش را یکی از نقاط ضعفش قلمداد می‌کردند اما توییتر سرانجام تصمیم گرفت این انتقادها را با افزایش نسبی تعداد کاراکترها رفع کند. حالا دیگر محدودیت 140 کاراکتری در اغلب نقاط جهان برای کاربران این شبکه پرطرفدار از بین رفته است. توییتر امروز رسما اعلام کرد که بعد از اجرای یک دوره آزمایشی، امکان ارسال توییت‌ها تا حداکثر 280 کاراکتر به‌زودی در سرتاسر جهان امکان‌پذیر خواهد شد. توییت‌های طولانی حالا برای اغلب زبان‌ها به‌جز چینی، ژاپنی و کره‌ای میسر شده‌اند. درواقع کاربران توییتر هنوز هم با محدودیت 140 کاراکتری در این زبان‌ها مواجه هستند. توییتر دراین‌باره می‌گوید زبان‌های آسیایی معمولا با محدودیت کاراکتر مواجه نمی‌شوند. طبق برآورد این شرکت، میانگین تعداد کاراکترها در توییت‌های کره‌ای حدودا 15 تاست.

توییتر این موضوع را در قالب یک پست در بلاگ رسمی‌اش منتشر کرد و گفت که این افزایش تعداد کاراکتر بدین منظور صورت گرفته است که کاربران بتوانند حرف‌هایشان را کمی آسان‌تر ارسال کنند اما توییتر هم همچنان مزیت رقابتی‌اش را به‌خاطر محدودیت پست‌ها حفظ کند. حدودا 9% از توییت‌ها با توجه به محدودیت قبلی به 140 کاراکتر کامل می‌رسیدند اما وقتی دوره آزمایشی افزایش کاراکترها اجرا شد، تنها 1% از توییت‌ها از همه 280 کاراکتر استفاده کردند. توییتر دراین‌باره گفت امکان استفاده از 280 کاراکتر به کاربران ما اجازه می‌دهد تا بتوانند افکارشان را بهتر از گذشته با دیگران در میان بگذارند. آن‌ها می‌توانند هرچه می‌خواهند را در قالب توییت بیان کنند و  توییت‌هایشان را سریع‌تر از گذشته ارسال کنند.

از طرفی برطرف کردن محدودیت ارسال کاراکتر ممکن است ویژگی‌های دیگر توییتر مانند پویایی و ماهیت طبیعی بودن را از آن بگیرد چراکه تعداد توییت‌های ارسالی کاهش می‌یابد و این چرخه حرکت در میان فعالیت کاربران هم کندتر می‌شود. این موضوع مخصوصا ممکن است کاربران معروف و محبوب توییتر مانند متخصصین در امور مختلف را تحت تأثیر بگذارد. منظور ما دقیقا کسانی هستند که فعالیت عمده‌شان در توییتر به خبررسانی درباره رویدادهای مهم روز مربوط می‌شود.

نکته جالب اینجاست که توییتر می‌گوید البته همه کسانی که امکان ارسال 280 کاراکتر را در دوره آزمایشی در اختیار داشتند، الزاما از آن بهره نبرده‌اند. ظاهرا تنها 5% از توییت‌های ارسالی در این دوره بیش از 140 کاراکتر در بر داشته‌اند و تنها 2% آن‌ها به بیش از 190 کاراکتر رسیده‌اند. این شبکه اجتماعی معتقد است نباید کاراکترها را به قدری افزایش دهد که تجربه کاربرانش از خواندن تایملاینشان هم به کلی تغییر کند بلکه آن‌ها باید بتوانند هنوز هم توییت‌ها را به همان میزان مشاهده کنند.

البته گروه کاربرانی که در این دوره آزمایشی شرکت کردند، تجربه مناسب و مثبتی را از افزایش کاراکترها گزارش کرده‌اند.

 

منبع The Verge
شاید بخوای اینا رو هم بخونی:
1 نظر
  1. amir می‌گوید

    سلام خبر خوبی بود قبلا مشکل داشتم نوشتن متن تو تویتر

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد. در صورتی که در بخش نظرات سوالی پرسیده‌اید اگر ما دانش کافی از پاسخ آن داشتیم حتماً پاسخگوی شما خواهیم بود در غیر این صورت تنها به امید دریافت پاسخ مناسب از دیگران آن را منتشر خواهیم کرد.