مرسدس بنز از چیپ‌های ساخت هوآوی در خودروهای خود بهره می‌برد

حالا که به سمت هوشمندتر شدن همه چیز پیش می‌رویم تولیدکنندگان خودروها نیز از چیپ‌های هوش مصنوعی و ارتباطی در خودروهای خود استفاده می‌کنند. هواوی نیز یکی از تولیدکنندگان این چیپ‌هاست.

0

دنیای خودرو هر روز دستخوش تغییرات جدید در راستای همگام شدن با دنیای فناوری اطلاعات و ارتباطات می‌شود. شرکت‌های پیشگام در حوزه تولید خودروهای پیشرفته در دنیا تلاش می کنند از آخرین پیشرفت‌های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات در محصولات خود بهره ببرند و توانمندی‌های جدیدی به خودروهای خود اضافه کنند. هم اکنون خودروهای پیشگام دنیا از چیپ‌های الکترونیکی مختلفی برای اهداف مختلف بهره می‌گیرند به همین دلیل امروزه دنیای الکترونیک به خصوص در حوزه تولید چیپ‌های مختلف کاملاً با دنیای خودرو درآمیخته است.

شرکت هوآوی که یکی از پیشتازان حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات دنیا محسوب می شود، فعالیت‌های متنوعی در این حوزه دارد از جمله تولید چیپ‌های مختلف با اهداف کاربردی متفاوت. مثلاً این شرکت پردازنده‌های معروف Kirin که در محصولاتش مانند گوشی های هوشمند و تبلت مورد استفاده قرار می‌گیرند را خود تولید می کند. شرکت HiSilicon که یکی از زیر مجموعه‌های شرکت هوآوی است فعالیت‌های مربوط به طراحی و تولید چیپ های مختلف را دردستور کار خود دارد و چیپ‌های معروف Kirin جزو دستاورد‌های این شرکت بوده است.

با توجه به موفقیت‌های هواوی در حوزه تولید چیپ، شرکت‌های صاحب نامی در دنیا در این حوزه با هوآوی همکاری می‌کنند که یکی از این شرکت ها، مرسدس بنز می‌باشد. شرکت بنز طی قراردادی چند ساله هم‌اکنون در حوزه تولید چیپ‌های مورد نیاز برای خودروی مرسدس بنز به خصوص در حوزه تولید چیپ‌های ارتباطی با هوآوی همکاری نزدیکی دارد.

این اولین بار نیست که هواوی با یک شرکت خودروساز چنین همکاری را آغاز می کند. چراکه مثلاً هوآوی با شرکت آئودی هم از این قبیل همکاری‌های تکنولوژیک داشته و ماژول 4G LTE خودروهای این شرکت را نیز تولید کرده است.

هواوی و HiSilicon در این همکاری ها با شرکت های آئودی و مرسدس بنز که بسیار به کیفیت محصولات خود اهمیت می دهند، به جهانیان سطح پیشرفت کیفیت، نوآوری و فناوری تجهیزات خود را نشان داده اند. انتظار می رود چیپ Kirin 970 که برای اولین بار از NPU برای پردازش مرتبط با هوش مصنوعی در خود بهره می برد در تلفن همراه Mate 10 جلوه دیگری از نوآوری‌های هوآوی در تولید چیپ را به رخ رقبای خود در این حوزه بکشد.

شاید بخوای اینا رو هم بخونی:

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد. در صورتی که در بخش نظرات سوالی پرسیده‌اید اگر ما دانش کافی از پاسخ آن داشتیم حتماً پاسخگوی شما خواهیم بود در غیر این صورت تنها به امید دریافت پاسخ مناسب از دیگران آن را منتشر خواهیم کرد.