مشخصات استاندارد USB 3.2 اعلام شد: سرعت تا ۲ گیگابایت بر ثانیه

گروه توسعه‌دهنده USB 3 استاندارد USB 3.2 را اعلام کردند، این استاندارد اجازه انتقال اطلاعات با سرعت ۲ گیگابایت بر ثانیه را به کاربر می‌دهد.

0

استاندارد USB 3.2 که به تازگی معرفی شده است اجازه انجام عملیات در چند مسیر مختلف را می‌دهد، به عبارت ساده‌تر استاندارد USB 3.2 سرعت بسیار بیشتری نسبت به استاندارد USB 3.0 دارد.

با این حساب به کمک این استاندارد می‌توان اطلاعات را در دو مسیر با سرعت ۵ گیگابیت در ثانیه یا دو مسیر با سرعت ۱۰ گیگابیت در ثانیه انتقال داد. ویژگی‌های استاندارد USB 3.2 به همین‌جا ختم نمی‌شود و این استاندارد اجازه شارژ سریع‌تر را نیز از طریق USB به کاربر می‌دهد.

دستگاه‌هایی که پورت ورودی USB دارند به صورت پیش‌فرض از یک مسیر استفاده می‌کنند، اما در کابل‌های USB-C شاهد حضور چند مسیر هستیم. در نتیجه انتظار می‌رود حضور استاندارد USB 3.2 در پورت تجهیزاتی که در آینده ساخته می‌شوند اجازه انتقال اطلاعات در چندین مسیر را میسر کند که سرعتی تا 2 گیگابایت بر ثانیه را نیز امکان‌پذیر می‌کند.

به این دست توسعه دهندگان با استاندارد USB 3.2 بازتر خواهد شد و در نتیجه شاهد پیشرفت در محصولاتی که از پورت USB استفاده می‌کنند خواهیم بود.

برای نمونه می‌توان به دستگاهی اشاره کرد که در آن از پورت USB 3.2 استفاده شده است، این دستگاه را می‌‌توان با کابل USB-C به حافظه‌ای متصل کرد که از استاندارد USB 3.2 پشتیبانی می‌کند، در این شرایط کاربر قادر است اطلاعات را با سرعت بسیار زیاد ۱۰ گیگابیت بر ثانیه منتقل کند.

دلیل این امر نیز دور اندیشی گروهی است که استاندارد کابل USB-C را تایید کرده‌اند. این کابل‌ها  قادر به انتقال اطلاعات با سرعت ۱۰ گیگابیت در ثانیه هستند.

انتظار می‌رود استاندارد USB 3.2 در آذر ماه امسال راهی بازارهای جهانی شود.

منبع guru3d
شاید بخوای اینا رو هم بخونی:

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد. در صورتی که در بخش نظرات سوالی پرسیده‌اید اگر ما دانش کافی از پاسخ آن داشتیم حتماً پاسخگوی شما خواهیم بود در غیر این صورت تنها به امید دریافت پاسخ مناسب از دیگران آن را منتشر خواهیم کرد.