بیکسبی در راه گوشی‌های میان‌رده Galaxy A سامسونگ

دستیار صوتی بیکسبی هنوز راه خود را به درستی به پرچمداران سامسونگ باز نکرده است، اما در این بین خبر می‌رسد که ظاهرا بیکسبی در راه گوشی‌های میان‌رده Galaxy A سامسونگ نیز هم هست.

0

سامسونگ هنوز نتوانسته‌ است تکلیف دستیار صوتی بیکسبی را در پرچمداران خود روشن کند. این امر باعث شده است بعضی از کاربران مدعی شوند به دلیل حضور دستیار صوتی گوگل  دیگر نیازی به بیسکبی در گلکسی‌های پرچمدار سامسونگ نیست. از طرف دیگر محل قرارگیری دکمه فیزیکی فراخوان دستیار صوتی بیسکبی نیز موجب نارضایتی عده‌ای از کاربران شده است. اما ظاهرا سامسونگ تصمیم خودش را گرفته و برنامه‌های زیادی برای دستیار صوتی بیکسبی دارد.

از قرار معلوم این دستیار هوشمند تنها در گوشی‌های پرچمدار سامسونگ به کاربران خدمت‌رسانی نمی‌کند و قرار است در گوشی‌های میان‌رده خانواده گلکسی A نیز حضور پیدا کند.

برای آن دسته از کاربرانی که خانواده گلکسی A7 را نمی‌شناسند باید بگوییم که گلگسی A7 مدل 2017 حدود بهمن ماه سال گذشته راهی بازار‌های جهانی شد. اکنون نیز این گوشی راهی بازار کره‌جنوبی شده است. بررسی این گوشی در فارنت را نیز می‌توانید از اینجا بخوانید.

مشخصات سخت‌افزاری گلکسی A7 که در کره به تازگی معرفی شده با چیزی که چند ماه پیش سامسونگ راهی بازارهای بین‌المللی کرد تفاوتی ندارد اما چیزی که در این گوشی جالب به نظر می‌رسد حضور دستیار صوتی بیکسبی در این گوشی است.

همان‌گونه که انتظار می‌رود در گلکسی A7 مدل 2017 که راهی بازار کره شده است خبری از دکمه اختصاصی برای فراخوان کردن بیکسبی نیست. عملکرد بیکسبی نیز در این گوشی نیز آن‌گونه که باید و شاید رضایت‌بخش نیست و همانند گلکسی‌های اس ۸، خبری از فرمان صوتی بیکسبی در گلکسی A7 مدل 2017 نیست.

البته این اولین باری نیست که نسخه‌ پایه بیکسبی را بر روی یک گوشی دیگر گلکسی مشاهده می‌کنیم. گلکسی نوت Note FE نیز که نسخه‌ اصلاح شده گلکسی نوت 7 است هم پیش از این با نسخه مینی دستیار صوتی بیکسبی راهی بازار شده است.

با این حساب می‌توان گفت سامسونگ ممکن است از عرضه بیکسبی در گلکسی A7 مدل 2017 دو هدف داشته باشد. اول اینکه سامسونگ برنامه دارد تا دستیار صوتی خود را در گوشی‌های میان‌رده گلکسی نیز به خدمت بگیرد و برای رسیدن به این هدف ابتدا می‌خواهد این کار را در کره به صورت آزمایشی امتحان کند.

شاید هم سامسونگ برای بدست آوردن دل علاقه‌مندان دوآتشه دستیار بیکسبی در کره‌جنوبی، گلکسی A7 مدل 2017 را به نسخه پایه دستیار صوتی بیکسبی مجهز کرده است.

در مجموع می‌توان گفت توسعه و ساخت دستیار صوتی از برنامه‌های بلند مدت یک شرکت به حساب می‌آید و انتظار می‌رود در آینده شاهد گسترش بیشتر دستیار صوتی بیکسبی در گوشی‌هایی به غیر از پرچمداران سامسونگ نیز باشیم.

 

منبع phonearena
شاید بخوای اینا رو هم بخونی:

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد. در صورتی که در بخش نظرات سوالی پرسیده‌اید اگر ما دانش کافی از پاسخ آن داشتیم حتماً پاسخگوی شما خواهیم بود در غیر این صورت تنها به امید دریافت پاسخ مناسب از دیگران آن را منتشر خواهیم کرد.