آخرین آمار ترابردپذیری اپراتورهای تلفن همراه در ایران

شرکت ایرانسل آخرین آمار ترابردپذیری میان اپراتورهای تلفن همراه کشور بر اساس آخرین گزارش دریافتی از شرکت پایا را اعلام کرد.

3

عصر روز گذشته در حاشیه مراسم معرفی پیشنهادهای جدید ایرانسل برای سیم‌کارت دائمی آی‌سیم، باقر صمدی، مدیرکل توسعه محصول ایرانسل در حضور نمایندگان رسانه‌ها، گزارشی از آخرین نتایج ترابردپذیری در شبکه ایرانسل ارائه کرد.

به گفته وی، بر اساس آخرین گزارش دریافتی از شرکت پایا، تا پایان روز 9 تیر 96، تعداد 111325 درخواست خروج از شبکه همراه اول و ورود به ایرانسل ثبت شده که در این میان تنها 48426 درخواست، یعنی 43.4 درصد درخواست‌ها منجر به ترابرد موفق به ایرانسل شده است.

در مقابل تعداد درخواست‌های ثبت شده برای خروج از ایرانسل و ورود به همراه اول 80094 درخواست بوده که از این تعداد، 68646 درخواست، یعنی 85.7 درصد درخواست‌ها به ترابرد موفقیت‌آمیز منتهی شده است.

وی افزود: بر اساس این آمار، نسبت درخواست ورود به خروج در شبکه ایرانسل، به عنوان ارائه‌دهنده گسترده‌ترین و سریع‌ترین اینترنت نسل 4 و 4.5 همراه و ثابت در ایران 1.38 است.

صمدی در ادامه آمار فوق را بر اساس تعداد درخواست‌های یکتا نیز مورد بررسی قرار داد. بر این اساس تا پایان روز 9 تیر 96، تعداد 76822 درخواست یکتا برای خروج از شبکه همراه اول و ورود به ایرانسل ثبت شده که در این میان تنها 48063 درخواست، یعنی 62.5 درصد درخواست‌ها منجر به ترابرد موفق به ایرانسل شده است. در مقابل تعداد درخواست‌های یکتای ثبت شده برای خروج از ایرانسل و ورود به همراه اول 76025 درخواست بوده که از این تعداد، 68346 درخواست، یعنی 89.8 درصد درخواست‌ها به ترابرد موفقیت‌آمیز منتهی شده است. بر این اساس، نسبت ورود به خروج برای درخواست‌های یکتا در شبکه ایرانسل، 1.01 است.

تفاوت چشمگیر تعداد عملیات موفقیت‌آمیز ترابرد میان اپراتورهای تلفن همراه در دو اپراتور اول و دوم همواره سوال‌برانگیز و محل چالش بوده و در این میان کاربرانی که تقاضای ترابرد آنها نهایتا انجام نمی‌شود از این موضوع گله‌مند بوده و نهایتا چاره‌ای جز همان روش قدیمی خرید سیم‌کارت دوم از اپراتور مورد نظر خود در پیش نمی‌بینند چرا که همچنان هیچ مرجعی در خصوص دلیل عدم انجام تقاضای آنها پاسخ روشنی ارائه نمی‌کند.

شاید بخوای اینا رو هم بخونی:

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد. در صورتی که در بخش نظرات سوالی پرسیده‌اید اگر ما دانش کافی از پاسخ آن داشتیم حتماً پاسخگوی شما خواهیم بود در غیر این صورت تنها به امید دریافت پاسخ مناسب از دیگران آن را منتشر خواهیم کرد.

3 نظر برای این مطلب
  1. محسن می‌گوید

    همراه اول نمیذاره پیامک ترابرد دست مشترک برسه اونوقت چجوری قراره عملیات موفقیت آمیز بشه!

  2. رضا می‌گوید

    آمارها رو که نگاه کنید عملاً تعداد درخواست‌ها تفاوت زیادی ندارن اما خب حداقل اون کسی که چوب لاچرخ کار مردم میذاره مشخص میشه

  3. بهنام می‌گوید

    شش ماه پیش درخواست کردم از همراه اول بیام ایرانسل هنوز نتونستم دلتون خوشه‌ها!! خب معلومه دلیلش