آموزش کامل ثبت‌نام و ساخت اکانت در اینستاگرام؛ برای تازه‌واردها

این روزها می‌توان گفت اینستاگرام محبوب‌ترین شبکه اجتماعی در میان کاربران ایران و جهان است. اولین قدم برای استفاده از این شبکه اجتماعی ساخت حساب یا اکانت در اینستاگرام است که بسیاری به اشتباه آن را با نام‌های دیگری مانند پیج، صفحه و .. صدا می‌زنند.

86

تیتر این مطلب را با پسوند برای تازه واردها انتخاب کردیم که جزو مجموعه آموزش سیر تا پیازی است که از سال‌ها پیش و از اولین آموزش جامع فارسی اینستاگرام در وب برای آموزش‌هایمان در فارنت برگزیده‌ایم.

اما این بدان معنا نیست که نکاتی که در این آموزش مطرح می‌شود برای شما که قبلا در اینستاگرام ثبت نام کرده‌اید و شاید با خودتان بگوئید ثبت نام در اینستاگرام که کاری ندارد بی‌فایده باشد. این بدان معناست که از ساده‌ترین چیزهای ممکن برای توضیح نخواهیم گذشت. در هنگام ثبت نام و بعد از آن نکاتی وجود دارد که عدم رعایت آن ممکن است به حذف و بسته شدن اکانت و یا هک شدن اکانت شما منجر شود.

در همین خصوص..
1 از 8

بسیاری از نکاتی که در این آموزش به آنها خواهیم پرداخت حاصل تجربه فارنت از صدها هزار کامنت و سوالیست که سایر کاربران در مطالب آموزش اینستاگرام از ما پرسیده و به پاسخ آنها رسیده‌ایم.

پس یک بار خواندن این مطلب برای تمام کاربران امری ضروری به حساب می‌اید حتی شما که خود را استاد تمام اینستاگرام می‌دانید!

آموزش ثبت‌نام و ساختن اکانت در اینستاگرام:

ثبت‌نام و ساخت اکانت یا حساب در اینستاگرام به دو روش امکان‌پذیر است:

1- ثبت‌نام و ساخت اکانت در اینستاگرام با استفاده از برنامه اینستاگرام

2- ثبت‌نام و ساخت اکانت در وب‌سایت اینستاگرام (استفاده از مرورگر کامپیوتر و یا گوشی)

ساخت اکانت با هر دو روش کار ساده‌ایست اما خب در هنگام استفاده از گوشی به تنظیمات بیشتری دسترسی دارید و می‌توانید به طور حساب شده‌تری کار را انجام دهید اما ثبت نام از وب‌سایت اینستاگرام کار ساده‌تریست و مراحل را می‌توانید ساده‌تر دنبال کنید و بعد از ثبت نام با داشتن یوزرنیم و پسورد و با وارد کردن آن از بخش Login در پائین صفحه اول برنامه اینستاگرام در گوشی هوشمند خود وارد شوید.

آموزش ثبت‌نام و ساخت اکانت اینستاگرام با استفاده از گوشی هوشمند و برنامه اینستاگرام

قدم اول: طبیعتا باید ابتدا برنامه اینستاگرام را بری روی گوشی خود دانلود و نصب نمائید. با توجه به سیستم عامل گوشی خود می‌توانید این برنامه را با استفاده از یکی از روش‌های زیر دریافت و نصب نمائید.

قدم دوم: پس از دانلود و نصب برنامه به سراغ برنامه بروید و آن را اجرا کنید. که با صفحه‌ای مطابق صفحه زیر روبرو خواهید شد. برای ادامه کار دکمه Sign up with email or phone number را لمس و بر روی آن تپ کنید.

اگر قبلا بر روی این گوشی اکانت دیگری را استفاده کرده و خارج شده باشید  ممکن است با صفحه متفاوتی روبرو شوید اما تفاوتی در کار ندارد و کاری که لازم است انجام دهید این است که گزینه Sign up در پائین صفحه را لمس کرده و در واقع بر روی آن تپ کنید.

قدم سوم: در صفحه بعدی با دو گزینه ثبت نام با شماره موبایل و ثبت نام با ایمیل روبرو خواهید شد. در این مرحله می‌توانید ثبت نام با استفاده از یکی از این دو روش را انتخاب کنید.

اما چه تفاوتی دارند و ما کدام را ترجیح می‌دهیم؟

ثبت نام با هر دو روش کار ساده‌تریست اما ثبت نام با ایمیل کار مطمئن‌تریست. استفاده از شماره موبایل مخاطرات خود را دارد و امکان از دست دادن شماره اعتباری و یا عدم ارسال پیامک در برخی مواقع ضروری وجود دارد و این از جمله مشکلات کاربرانیست که با شماره موبایل خود ثبت نام کرده‌اند. توصیه ما این است که اگر ایمیل معتبری دارید که آدرس ایمیل و پسورد آن را فراموش نمی‌کنید حتما روش ثبت نام با ایمیل را استفاده کنید.

توجه داشته باشید:

 • چه در هنگام ثبت نام با ایمیل و چه با شماره موبایل از آدرس ایمیل و شماره موبایلی که قبلا  برای ساخت اکانت خود و یا دیگران استفاده نموده‌اید، استفاده نکنید چون حتی در صورت عدم شناسایی اینستاگرام و موفقیت در ثبت‌نام، اکانت‌های قبلی از درجه اعتبار خارج شده و احتمالا از طرف اینستاگرام غیرفعال می‌شوند.
 • هنگام وارد کردن آدرس ایمیل و یا شماره موبایل نهایت دقت لازم را به خرج دهید. در صورت نیاز به آدرس ایمیل به هیچ عنوان امکان تغییر آن بدون وارد شدن به اکانت وجود نخواهد داشت.
 • از آدرس‌های غیرواقعی هرگز استفاده نکنید. ضمنا ابتدای ایمیل از نشان www استفاده نکنید این نشان برای ادرس سایت بوده و به ایمیل ارتباطی ندارد.

قدم چهارم:

ما ادامه راه را با ثبت نام با ایمیل دنبال خواهیم کرد تفاوت چندانی در مراحل وجود ندارد و می‌توانید با وارد کردن شماره موبایل به همین مرحله بیائید. کافیست شماره موبایل خود را بدون وارد کردن رقم 0 در ابتدای آن وارد کرده و دکمه Next را بزنید.

خب برای ادامه ثبت نام با ایمیل ابتدا مطمئن شوید به آدرس ایمیلی که می‌خواهید وارد شوید دسترسی کافی در این لحظه را دارید. سپس با وارد کردن آدرس ایمیل دکمه Next را بزنید.

 • در صورتی که با وارد کردن ایمیل با پیام هشدار (ارور) This Email taken by another account روبرو شدید از این ادرس ایمیل برای ساخت اکانت دیگری استفاده شده و قادر به ثبت نام با آن برای یک اکانت جدید نیستید. اگر مطمئن هستید ساخت اکانت با این ایمیل کار شما نبوده می‌توانید با بازگشت به صفحه اول برنامه و مراجعه به بخش Login در پائین صفحه اول و انتخاب گزینه get help signing in  مراحل بازیابی پسورد اکانتی که با ایمیل شما ساخته شده را دنبال کنید و با مراجعه به ایمیل و به دست آوردن پسورد آن را در اختیار بگیرید و یا به اینستاگرام اطلاع دهید که این اکانت متعلق به شما نیست و ایمیل خود را آزاد کنید.

قدم پنجم:

پس از وارد کردن ایمیل معتبر و زدن دکمه Next به مرحله بعدی می‌روید که با صفحه‌ای مطابق صفحه زیر روبرو می‌شوید.

در این صفحه مطابق نصویر نام کامل و پسوردی که می‌خواهید انتخاب کنید را وارد کنید تا دکمه Next روشن شود.

توجه داشته باشید:

 • این نام در صفحه پروفایل شما دیده خواهد شد پس دقت لازم را به خرج دهید.
 • اینستاگرام از انتخاب پسوردهای ساده مانند 12345 و .. جلوگیری می‌کند. بهتر است پسورد انتخابی شما ترکیبی از حروف کوچک و بزرگ و عدد باشد.
 • هرگز از پسورد مشترک با ایمیل  و سایر اکانت‌های خود استفاده نکنید چون با هک شدن یک اکانت باقی اکانت‌های شما در خطر می‌افتند.

قدم ششم:

پس از وارد کردن نام و پسورد با زدن دکمه Next به صفحه بعد می‌روید که نوبت انتخاب نام کاربری و در واقع آی‌دی شماست. اینستاگرام معمولا با توجه به نام شما یک آی‌دی پیشنهاد می‌دهد که می‌توانید به دلخواه آن را تغییر دهید اما اجازه انتخاب نام تکراری به شما نخواهد داد. نهایتا اینستاگرام در صورت پذیرفتن نام آی دی شما در برابر آن یک تیک سبز رنگ مطابق شکل پائین نمایش خواهد داد.

نکته مهم:

در پائین صفحه دو گزینه وجود دارد یک گزینه Next و دیگری گزینه Continue without syncing contacts که همانطور که مشخص است گزینه دوم اجازه می‌دهد بدون دسترسی برنامه به بخش مخاطبین گوشی به مرحله آخر بروید.

با انتخاب گزینه Next و سینک شدن بخش مخاطبین گوشی شما با برنامه، شما می‌توانید بفهمید سایر دوستانی که در بخش مخاطبین دارید در اینستاگرام چه اکانتی دارند. این در صورتیست که دوستان شما دسترسی لازم را به بخش مخاطبین داده باشند و یا شماره موبایل خود را به برنامه داده باشند یا خیر. اینجا تصمیم با شماست که یکی از این دو گزینه را با توجه به توضیحاتی که دادیم با توجه به شرایط خودتان انتخاب کنید.

توجه داشته باشید:

 • تاکنون نزدیک به یک میلیارد نفر در اینستاگرام ثبت نام کرده و اکانت ساخته‌اند بنابراین نباید انتظار داشته باشید که نام آیدی و اکانت مورد علاقه شما آزاد باشد و احتمالا با وارد کردن نام آیدی مورد نظرتان با ارور Sorry, that username is taken روبرو خواهید شد.
 • باید بدانید شما نمی‌توانید نام آیدی و اکانتی که حتی الان وجود خارجی ندارد و قبلا پاک شده یا پاک کرده‌اید را انتخاب کنید.
 • چندان سخت نگیرید این انتخاب بعدا قابل تغییر است و می‌توانید پس از ثبت نام نیز آن را بارها از بخش Edit Profile تغییر دهید چون ممکن است بعدا نام بهتری به ذهنتان بیاید.

قدم هفتم:

در صفحه بعدی اینستاگرام به شما پیشنهاد می‌دهید به اکانت فیس‌بوک خود متصل شوید تا بتوانید دوستان فیس‌بوکی خود در اینستاگرام را پیدا کنید. اینجا نیز دقیقا همان شرایط بخش سینک کردن بخش مخاطبین گوشی پیش روی شماست. با زدن دکمه Skip می‌توانید از این مرحله گذر کنید و در برابر اصرار و پیشنهاد دوباره اینستاگرام باز هم می‌توانید Skip را انتخاب کنید.

در عین حال اگر بر روی گوشی خود فیس‌بوک دارید و البته فیلترشکن شما نیز وصل است می‌توانید به پیشنهاد اینستاگرام پاسخ مثبت دهید و برای این کار دکمه Connect to facebook را انتخاب کنید و به فیس‌بوک متصل شوید تا اینستاگرام در مرحله بعد دوستان فیس‌بوکی شما را برای فالو کردن پیشنهاد کند. این کار را به طور کامل  می‌توانید بعدا از داخل خود اینستاگرام نیز انجام دهید پس پیشنهاد ما انتخاب Skip است!

قدم هشتم:

در این صفحه اینستاگرام اجازه انتخاب تصویر پروفایل را به شما می‌دهد که می‌توانید همان لحظه با دوربین گوشی از خود بگیرید یا از گالری خود انتخاب کنید و یا از تصویر پروفایل فیس‌بوک خود بهره ببرید.

یا نهایتا بی‌خیال شوید و با زدن دکمه Skip به مرحله بعد بروید چون بعدا نیز امکان انجام این کار را بارها و به راحتی خواهید داشت!

قدم نهم:

خب کار تقریبا تمام شده و به اینستاگرام وارد شده‌اید. از پائین صفحه و با زدن آیکون آدمک می‌توانید به صفحه پروفایل خودبروید.

از همان صفحه پروفایل می‌توانید با زدن سه دکمه بالا سمت راست به تنظیمات دسترسی کامل داشته باشید و یا با زدن Edit your profile تنظیماتی که آنها را Skip کرده‌اید را دوباره انجام دهید.

قدم آخر اما واقعا ضروری:

حتما این کار را همین الان و بلافاصله بعد از ثبت نام انجام دهید. کافیست بعد از پایان ثبت‌نام به ایمیل خود مراجعه کنید و ایمیلی که از طرف اینستاگرام برای شما ارسال شده را باز کنید و با زدن بر روی دکمه Confirm your Email address ادرس ایمیل خود را تائید کنید.

این کار را حتما و حتما انجام دهید تا اگر ایرادی در وارد کردن و ثبت آدرس ایمیل داشته‌اید همین الان متوجه شوید و بعدا به دردسر غیر قابل جبران دچار نشوید.

روش دوم: ثبت نام با استفاده از وب‌سایت اینستاگرام

گاهی اوقات اینستاگرام اجازه ساخت چندین اکانت بر روی یک گوشی را نمی‌دهد و یا دسترسی به گوشی خود در ان لحظه را ندراید و یا قصد دارید برای شخص دیگری بدون دسترسی به گوشی او اکانت درست کنید و بعدا یوزرنیم و پسورد را در اختیار او بگذارید. در این اوقات بهترین انتخاب استفاده از وب‌سایت اینستاگرام است.

برای ثبت نام با وب‌سایت اینستاگرام می‌توانید از مرورگر کامپیوتر یا مروگر گوشی خود استفاده کنید. مراحل چندان تفاوتی با مراحل ثبت نام با خود برنامه اینستاگرام ندارند و بلکه ساده‌تر و با پیچیدگی کمتری هستند.

قدم اول:

در گوشی یا کامپیوتر خود به وب‌سایت اینستاگرام بروید (Instagram.com). با صفحه‌ای مانند صفحه زیر روبرو خواهید شد.

 • برخی اوقات در گوشی بهتر است از بخش تنظیمات گزینه Request desktop site را فعال کنید. البته اگر صفحه را کامل می‌بینید نیازی نیست.

قدم دوم:

همانطور که مشخص است در کادرهایی که می‌بینید به ترتیب باید آدرس ایمیل یا شماره تلفن، نام کامل، نام آیدی یا اکانت و نهایتا پسورد را وارد کنید.

در تمامی این کادرها در صورتی که مشخصات وارد شده مورد تائید اینستاگرام باشد علامت تیک تائید ظاهر می‌شود اما در صورت عدم تائید علامت ضربدر قرمز در برابر آن ظاهر می‌شود.

در کادر اول می‌توانید آدرس ایمیل یا شماره موبایل خود را وارد کنید همانطور که در بخش ثبت نام با خود برنامه اینستاگرام توضیح دادیم می‌توانید بین ایمیل و شماره موبایل انتخاب کنید پس بهتر است آنها را یک بار دیگر با هم مرور کنیم.

 • ثبت نام با هر دو روش کار ساده‌تریست اما ثبت نام با ایمیل کار مطمئن‌تریست. استفاده از شماره موبایل مخاطرات خود را دارد و امکان از دست دادن شماره اعتباری و یا عدم ارسال پیامک در برخی مواقع ضروری وجود دارد و این از جمله مشکلات کاربرانیست که با شماره موبایل خود ثبت نام کرده‌اند. توصیه ما این است که اگر ایمیل معتبری دارید که آدرس ایمیل و پسورد آن را فراموش نمی‌کنید حتما روش ثبت نام با ایمیل را استفاده کنید.

توجه داشته باشید:

 • چه در هنگام ثبت نام با ایمیل و چه با شماره موبایل از آدرس ایمیل و شماره موبایلی که قبلا  برای ساخت اکانت خود و یا دیگران استفاده نموده‌اید، استفاده نکنید چون حتی در صورت عدم شناسایی اینستاگرام و موفقیت در ثبت‌نام، اکانت‌های قبلی از درجه اعتبار خارج شده و احتمالا از طرف اینستاگرام غیرفعال می‌شوند.
 • هنگام وارد کردن آدرس ایمیل و یا شماره موبایل نهایت دقت لازم را به خرج دهید. در صورت نیاز به آدرس ایمیل به هیچ عنوان امکان تغییر آن بدون وارد شدن به اکانت وجود نخواهد داشت.
 • از آدرس‌های غیرواقعی هرگز استفاده نکنید. ضمنا ابتدای ایمیل از نشان www استفاده نکنید این نشان برای آدرس سایت بوده و به ایمیل ارتباطی ندارد.

در کادر دوم نام خود را وارد کنید این نام در صفحه پروفایل شما دیده خواهد شد و بهتر است این موضوع را در نظر داشته باشید.

در کادر سوم نام کاربری و در واقع آی‌دی خود را باید بنویسد. اینستاگرام معمولا با توجه به نام شما یک آی‌دی پیشنهاد می‌دهد که می‌توانید به دلخواه آن را تغییر دهید.

 • تاکنون نزدیک به یک میلیارد نفر در اینستاگرام ثبت نام کرده و اکانت ساخته‌اند بنابراین نباید انتظار داشته باشید که نام آیدی و اکانت مورد علاقه شما آزاد باشد. شما نمی‌توانید نام آیدی و اکانتی که حتی الان وجود خارجی ندارد و قبلا پاک شده یا پاک کرده‌اید را انتخاب کنید. چندان سخت نگیرید این انتخاب بعدا قابل تغییر است و می‌توانید پس از ثبت نام نیز آن را بارها از بخش Edit Profile تغییر دهید چون ممکن است بعدا نام بهتری به ذهنتان بیاید.

در کادر چهارم باید پسوردی برای اکانت خود انتخاب کنید. اینستاگرام از انتخاب پسوردهای ساده مانند 12345 و .. جلوگیری می‌کند. هرگز از پسورد مشترک با ایمیل  و سایر اکانت‌های خود استفاده نکنید چون با هک شدن یک اکانت باقی اکانت‌های شما در خطر می‌افتند. می‌توانید با یک فرمول ساده آنها را از یکدیگر متمایز کنید و به راحتی آنها را به یاد بیاورید.

پس از ظاهر شدن علامت تیک تائید در برابر تمامی کادرها می‌توانید بر روی دکمه Sign up کلیک کنید و یا آن را لمس کنید تا کار تقریبا تمام شود و وارد اینستاگرام شوید و با صفحه‌ای مانند صفحه زیر روبرو شوید.

در این صفحه می‌توانید تصویر پروفایل خود را تغییر دهید و یا با زدن بر روی آیکون آدمک در گوشه بالا سمت راست به سراغ صفحه پروفایل خود بروید.

در صفحه پروفایل می‌توانید با زدن Edit profile به سراغ تنظیمات صفحه پروفایل خود بروید و یا با زدن علامت چرخ دنده به سراغ تنظیمات اکانت اینستاگرام خود بروید و یا از اکانت خود خارج شوید.

قدم آخر اما واقعا ضروری:

مطابق روش ثبت‌نام با استفاده از برنامه اینستاگرام آخرین قدیمی که لازم است حتما انجام دهید تائید آدرس ایمیل شماست. برای این کار به ایمیل خود مراجعه کنید و ایمیلی که از طرف اینستاگرام ارسال شده را باز کنید و مطابق شکل با زدن بر روی دکمه Confirm your email address به صفحه‌ای هدایت خواهید شد که حاوی پیامی مبنی بر تائید آدرس ایمیل شماست و این یعنی تمام کارهای لازم را انجام داده‌اید.

حالا می‌توانید با استفاده از نام کاربری(آیدی) و پسوردی که دارید با مراجعه به برنامه اینستاگرام و از پائین صفحه اول از بخش Login با وارد کردن آنها وارد اینستاگرام شوید و از اینستاگرام لذت ببرید.

 • سعی کردیم تمام نکاتی که لازم است را یادآور شویم اما اگر همچنان مشکلی دارید ابتدا یک بار مطلب را کامل بخوانید و اگر همچنان مشکلی داشتید در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.
 • اولین نسخه این آموزش مطابق با نسخه 10.23.0 اینستاگرام در تاریخ 12 خرداد ماه 1396 نوشته شده است و با اعمال تغییرات جدید آپدیت خواهد شد.
شاید بخوای اینا رو هم بخونی:
86 نظر برای این مطلب
 1. Reza می‌گوید

  سلام خسته نباشید
  ببخشید من بارها در نام کاربری تا شش حرف هم میزنم واز هیچ اعدادو نشانه ای هم استفاده نمیکنم
  فقط مینویسه نام کاربری در درسترس نیست
  توروخدا راهنماییم کنید ممنونم

  1. محسن صحافی می‌گوید

   سلام
   خب اون نام کاربری مد نظر شما قبلا ساخته شده! حتی ممکنه ساخته شده باشه و پاک شده باشه. اینستاگرام دیگه اجازه ساخت اون نام کاربری رو نمیده! اگر فکر می‌کنید اشتباه می‌کنه ممکنه اون لحظه اینستاگرام مشکل داشته باشه بعدا تست کنید.

 2. Bahar می‌گوید

  سلام.من میخوام از طریق فیسبوک پیج اینستا بسازم ولی باز میرسه به مرحله log in البته با مشخصات فیس بوک اما من نمیخوام لاگ این کنم میخوام پیج جدید بسازم نمیشه شما نمیدونید مشکلش چیه؟ باید چیکار کنم

  1. محسن صحافی می‌گوید

   سلام
   خودتون میگید می‌خوایهد از طریق فیس بوک اکانت بسازید خب وقتی با فیس بوک بخواهید بسازید باید در فیس بوک لاگین کنید! از بخش sign up مراحل رو دنبال کنید

 3. میترا می‌گوید

  واااای مرسی از اطلاعاتتون . به لطف این پست خوبتون مشکل من حل شد.

 4. ابراهیمی می‌گوید

  سلام دو روز پیش برای پسر کوچولوم پیج ساختم و بعد از نیم ساعت دیگه وارد پیج نمیشه به این علت که زیر ۱۳ سال هست.نمیدونم باید چیکار کنم که پیج دوباره فعال بشه.کمکم میکنید لطفا

  1. علی ارغوان می‌گوید

   متاسفانه کاری نمیشه کرد. محدودیت سنی داره اینستاگرام

 5. Sara می‌گوید

  اینستا نصب شد مینویسه اجرا ، میزنم روش یه صفحه سفید رنگ خالی میاد،یه دفعه برا خودش میاد بیرون. لطفا. بگین چی کار کنم

  1. محسن صحافی می‌گوید

   سلام
   برنامه رو پاک و از گوگل پلی دانلود و نصب کنید

 6. atrina می‌گوید

  سلام من بعد از وارد کردن ادرس ایمیل نام کاربری رمز عبور پیغام میده که حساب دیگری استفاده میکنه از ایمیل در صورتی که چند دقیقه قبل اقدام به ساخت ایمیل شده تا الان با دو اکانت و یک شماره تلفن اقدام کردم باز همین پیغام میده بهم مشکل از کجا هست چه طوری برطرفش کنم؟

  1. محسن صحافی می‌گوید

   سلام
   مشکل از خود اینستاگرام هست. دوباره امتحان کنید اگر رفع نشد می‌تونید با توجه به اینکه از جیمیل استفاده می‌کنید هر جای آیدی خودتون در آدرس ایمیل که خواستید یک نقطه بگذارید تا تبدیل به یه آدرس ایمیل جدید بشه. البته باید حواستون باشه که موقع بازیابی رمز عبور و .. همونجوری آدرس ایمیل رو وارد کنید تا بعدا بشناسه

 7. الی می‌گوید

  سلام,ضمن تشکر از سایت خوبتون,با استفاده از جیمیل و بدون وارد کردن شماره موبایل,تونستم وارد اینستا گرام بشم ,ولی مساله اینجاست که وارد اینستاگرام کشور دیگه ای(تایلند!)شدم و به این معنی که در قسمت صفحه عمومی سرچ عکسهای پر بازدید این کشور قرار داره و دسترسی به اینستاگرام ایران ظاهرا مقدور نیست,و نمیدونم مشکل دقیقا از کجاست,و اینکه آیا دسترسی به اینستاگرام کشورخاصی مقدور هست یا نه ,اگه ممکنه راهنماییم کنید,ممنون…

  1. محسن صحافی می‌گوید

   سلام
   خیر. اینستاگرام چنین تقسیم بندی بر اساس کشور نداره. پیج‌هایی هم که در صفحه اصلی نشون میده پیج‌هایی هست که فالو کردید. اگر منظورتون تصاویری هست که در بخش اکسپلورر می‌بینید معمولا به دلیل آی پی اینترنت شما و تصاویری هست که جستجو کردید. از فیلترشکن استفاده نکنید و صفحات ایرانی مدنظرتون رو دنبال کنید تا قسمت اکسپلورر هم کم کم به حالت عادی برگرده.

 8. sepide می‌گوید

  سلام.وقت بخیر
  من چند روز پیش اقدام به ساخت یک اکانت در اینستاگرام کردم که متاسفانه با ایمیل اجازه نمی داد و ارور
  another account is using را می داد در صورتی که هیچ اکانتی با این ایمیل ساخته نشده بود و مجبور شدم با شماره موبایل بسازم. الان هم که می خواهم توی اطلاعات private اکانتم ایمیل را وارد کنم دوباره ارور another account is using را می دهد
  ولی اگر بخواهم بازیابی پسورد را داشته باشم پیغام No users found می دهد.
  اکانت هم جیمیل است. در واقع این مشکل فکر می کنم با جیمیل است و با یاهو این ارورها داده نمی شود.
  خیلی ممنون می شوم راهنمایی کنید چون اکانت کاری است و اهمیت دارد با همان آدرس ایمیل ساخته شود.

  1. محسن صحافی می‌گوید

   سلام
   اگر از جیمیل استفاده می‌کنید کافیه هر جای آی دی خودتون که دوست دارید یک نقطه بگذارید اینستاگرام به عنوان یک آدرس ایمیل جدید میشناسه. یعنی Farnet و Farn.et رو متفاوت میدونه

   1. sepide می‌گوید

    خب اونوقت ایمیل واقعی نیست و نمی تونم confirm کنم و برای موارد امنیتی و بازگردانی پسورد و اینها نمی تونم ازش استفاده کنم. عجیب اینجاست که با ایمیل یاهو قبول می کنه ولی با جیمیل اون ارورها را میده در صورتی که قبلا هیچ یوزری با اون جیمیل ساخته نشده و وقتی هم که فورگت پسورد را می زنم ارور میده که این یوزر وجود نداره

    1. محسن صحافی می‌گوید

     تمام ایمیل‌هایی که به ایمیل‌هایی که با این روش بسازید ارسال بشه به همون آدرس ایمیل اصلی میاد و هیچ نگرانی نداره!

 9. Raha می‌گوید

  اگه با ایمیل اینستا نصب کنیم اون موقع کسایی که شمارمو دارن نمیفهمن که اینستا داریم؟؟

  1. علی ارغوان می‌گوید

   اگر شماره رو ثبت نکنید خیر

 10. احمد می‌گوید

  سلام.خدا قوت.آیا میتوان صفحات خواندنی در اینترنت را که دنبال کرده آیم با گوشی مانند کامپیوتر ذخیره کنم و در حالت of line.آنها را بخوانیم.ممنون

  1. محسن صحافی می‌گوید

   سلام
   اگر هر صفحه را در یک تب جدید باز کنید و تا بارگذاری کامل آنها صبر کنید می‌توانید در حالت آفلاین مانند کامپیوتر به خواندن ادامه دهید

 11. سینا می‌گوید

  باسلام.مشکل ارسال نشدن کد چیست؟

 12. Zahra می‌گوید

  با سلام!من قبلاً اکانتم از طرف اینستا مسدود شد به خاطر افزایش زیاد فالویینگ هام حالا که می خوام اکانت جدید بسازم می‌نویسه singup block الان باید چیکار کنم حتی فیس بوک و …هم همین پیام را میزنن

  1. علی ارغوان می‌گوید

   باید با گوشی دیگه‌ای اکانت بسازید

 13. زهرا می‌گوید

  سلام من هزار بار اسممو درست نوشتم اون کنار هم تیک سبز رو میزنه ولی باز نوشته قرمزه ای پاینه توروخدا بگید چیکا ر کنم روانی شدم

  1. علی ارغوان می‌گوید

   چه نوشته قرمزی؟ متنش چیه؟

 14. پرستو می‌گوید

  سلام خسته نباشید توضیحاتتون جامع وعالی بود من از دیشب میخوام اکانت جدید نصب کنم کدی که برای پیامک باید ارسال بشه نمیاد راهی داره ؟یافقط باید منتظرموندممنونم

  1. علی ارغوان می‌گوید

   راه خاصی وجود نداره بهتره فعلا از شماره دیگه ای امتحان کنید. مشکل از اپراتورهای داخله

 15. سارا می‌گوید

  سلام.من میخوام با شماره وارد اینستا بشم ولی کد امنیتی برام ارسال نمیشه.ولی وقتی با سیم کارت دیگری درخواست میکنم کد ارسال میشه.بارها هم امتحان کردم ولی کد برام ارسال نمیشه .چکار میتونم بکنم.درضمن اگر لخپام با ایمیل واردشم ،کسانی که شماره ی من رو دارن متوجه اینستاگرام و صفحه ی من خواهند شد؟

 16. A می‌گوید

  عالییی

 17. خانم می‌گوید

  سلام من با شماره موبایل نصب کردم بعد الان بعد نصبم دوبار کد امنیتی داده بهم برای تایید شماره عادیه؟ یا هک شدم توروخدا زود جواب بدین

 18. sadaf می‌گوید

  سلام.من با کامپیوتر میخواستم وارد اکانتم بشم که میگه عوامل مشکوک در ورود انجام شده.با گوشی هم میرم بازم همین پیام میاد.ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.

  1. علی ارغوان می‌گوید

   احتمالا با آی پی مختلفی وارد شدید. ادامه پیام چیه؟ حتما باید از طریق ایمیل یا شماره تایید هویت کنید

 19. سرباز می‌گوید

  سپاسگزارم.

 20. مرینوس می‌گوید

  سلام خسته نباشید من قبلا با یه ایمیل و یک جیمیل وارد اینستا شدم و تو ورود به هر دوشون هم موفق بودم و وارد شده بودم ولی متاسفانه حدود یه ماه پیش به دلایلی اون دو تا حساب و از رو گوشیم پاک کردم منظورم از برنامه گوگل گوشیم و الان نمیتونم باهاشون وارد شم و همش پیغامهای مختلفی میده میخواستم بدونم کلا حسابهام حذف شدن یا نه؟؟؟اگر هم حذف شدن راهی برای بازیابی دوبارشون دوباره وجود داره یا نه؟؟و چرا وقتی جیمیل جدید درست کردم وارد نمیشم اصلا بفرمایید چطور بعد از ساخت جیمیل به اینستا وارد شم منظورم همون لوگینه البته الان با شماره تلفن وارد شدم و میخام با جیمیل وارد شدم لطفا راهنمایی کنین ممنون

 21. مهدی می‌گوید

  سلام لطف میکنید بگید که ..من الان برنامه اینستا رو دارم ولی رمزش از یادم رفته .اگه اینستام پاک شد چطور دوباره اون پبجمو برگردونم ؟؟لزف کنید جواب بدین

  1. محسن صحافی می‌گوید

   سلام
   اگر از شماره موبایل در دسترس یا ایمیل معتبر برای ثبت نام استفاده کردید و با اونها اکانت دیگه‌ای نساختید می‌تونید پسورد رو بازیابی کنید
   برای این کار در هنگام ورود از بخش لاگین کافیه
   Forget password رو بزنید و مراحل رو ادامه بدید

 22. mahla می‌گوید

  سلام یه سوال داشتم می خوام اینستا نصب کنم همه مراحل روانجام دادم ازم می خواد نام کاربری تعقیر بدم وقتی ایدی می نویسم بااینکه ایدیش تکراری نیست اخطارمی دهThat code isn’t. You can request a nowe one.می شه راهنماییم کنید ممنون

  1. علی ارغوان می‌گوید

   احتمالاً جای کد ارسالی دارید آیدی می نویسید

 23. ابوالفضل می‌گوید

  سلام من اکانت اینستاگرام با ایمیلم درست کردم و اکانت رو پاک کردم و حالا میخوام ثبت نام کنم مینویسه ایمیل استفاده شده است راهنماییم کنید

  1. علی ارغوان می‌گوید

   از ایمیل دیگه ای استفاده کنید

 24. محسن صحافی می‌گوید

  سلام
  بله میشه اما اگر الزام کرده باشه راهی نیست
  معمدلا وقتی فعالیت مشکوک می‌بینه گیر میده

 25. نرگس می‌گوید

  سلام خسته نباشید..من اینستاگراممو با ایمیل ساختم وولی چند ساعت بعد ارور میده که باید شماره تلفن وادو کنید ..راهی هست که شمارمو وارد نکنم؟ممنون میشم جواب بدید

 26. محمد می‌گوید

  سلام
  من از طریق مرورگر کامپیوتر وارد اینستا شدم ولی الآن میخوام با همون اکانت با گوشی وارد شم اما جواب نمیده
  باید چیکار کنم؟

 27. حدیث می‌گوید

  یه سوال
  من با ایمیل اینستا نصب کردم یه مدت هم کار کردم.بعدش کل برنامه و ب دلایلی لغو نصب زدم
  الان چیکار کنم
  ایمیل و ک میدم میگ قبلا این ایمیل استفاده شده

  1. محسن صحافی می‌گوید

   سلام
   اگر می‌خواهید دوباره با همان اکانت قبلی وارد بشوید نباید دوباره ثبت نام کنید باید از پایین صفحه اول از بخش Login با نوشتن یوزرنیم و پسورد اکانت قبلی وارد بشید

 28. Sina می‌گوید

  سلام خسته نباشید.من وقتی میخوام پیج جدید درست کنم تو اینستا این ارور میاد.signup blocked
  با چند تا جیمیل مختلف هم امتحان کردم ولی حل نشده
  ممنون میشم راهنماییم کنید تو جیمیل بفرستید

  1. علی ارغوان می‌گوید

   احتمالا در زمینه ساخت اکانت زیاده روی کردید. با دستگاه دیگه ای بسازید

  2. محسن صحافی می‌گوید

   در عین حال می‌تونید از کامپیوتر یا مرورگر گوشی‌تون برای ساخت اکانت طبق آموزش بالا استفاده کنید

 29. باران می‌گوید

  سلام ببخشید من قبلا با ایمیل وارد اینستاگرام شدم و حذفش کردم الان ک دوباره میخوام نصب کنم ولی دیگه نمیخوام ایمیلم باشه ینی موقع نام نویسی بلد نیستم ایمیلو پاک کنم لطفا کمکم کنید

  1. علی ارغوان می‌گوید

   متوجه نمیشم. اکانت قبلی رو حذف کردید؟ یا صرفا اپلیکیشن رو از گوشی پاک کردید؟

 30. محسن صحافی می‌گوید

  سلام
  مشکل از خود اینستاگرام هست بعدا دوباره امتحان کنید ترجیحا با یک اینترنت دیگه

 31. حسن قلی می‌گوید

  سلام من وقتی log in میکنم مینویسه مشکل نا مشخصی رخ داد مو به مو هم اجرا کردم دستورات شما رو لطفااااا کمک کنید…..
  دیدگاه تکراری شناسایی شد؛ شما پیش از این هم چنین چیزی گفته بودید!

  1. محسن صحافی می‌گوید

   سلام
   مشکل از خود اینستاگرام هست بعدا دوباره امتحان کنید ترجیحا با یک اینترنت دیگه

 32. علیرضا می‌گوید

  سلام. ببخشید .من اینستا رو نصب کردم اما وقتی مخوام ثبت نام کنم بعد از نوشتن ایمیل خودم وقتی (بعدی) رو میزنم دقیقا مینویسه (متاسفیم.نتوانستیم درخواست شما را انجام دهیم. لطفا چند لحظه دیگر دوباره امتحان کنید.) اما هر چند لحظه دیگر هم که سعی می کنم دوباره همین طور میشه !!! لطفا راهنمایی کنید

  1. محسن صحافی می‌گوید

   سلام
   اگر مراحل داخل مطلب رو درست انجام می‌دید پیشنهاد می‌کنم از یک اینترنت دیگه استفاده کنید یا ترجیجا از کامپیوتر استفاده کنید این مشکل از خود اینستاگرام هست و چاره دیگه‌ای جز صبر نداره

 33. امین SK می‌گوید

  سلام من اینستاگرام رو نصب کردم ولی وقتی می خوام واردش بشم از من کلید مجوز می خواد اون دیگه چیه لطفا کمک

  1. محسن صحافی می‌گوید

   سلام
   از پایین صفحه اول از بخش Login با نوشتن یوزرنیم و پسورد اکانت قبلی وارد بشید. پیام رو باید کامل بنویسید اما احتمالا اون کد به ایمیل یا شماره‌ای که ثبت نام کردید باید ارسال بشه. بدون دسترسی له اونها هم به هیچوجه امکان ورود وجود نداره

 34. فاطمه می‌گوید

  واس من اول eror این نوشتس signup eror این منظورش چیه؟؟

  1. محسن صحافی می‌گوید

   سلام
   متن ارور رو باید کامل بگید از این چیزی نمیشه فهمید
   مراحل رو از ابتدا و مطابق آموزش جلو برید خط به خط

 35. فاطمه می‌گوید

  ببخشید من چند روزه میخام برم اینستا هی eror میده قسمتی ک نام کاربری میخام امتحان کنم هر چی میزنم نمیشه

  1. محسن صحافی می‌گوید

   احتمالا نامی که می‌خواهید برای اکانت جدیدتون انتخاب کنید قبلا انتخاب شده

 36. Zhino می‌گوید

  سلام 2روزه دارم تلاش میکنم اینستارو نصب کنم ولی نمیشه فقط میگه متاسفیم نتونستیم درخواست شما رو انجام دهیم ..لطفا راهنمایی کنید چیکار کنم

  1. محسن صحافی می‌گوید

   منظورتون از نصب ثبت‌نام هست یا ورود به اکانتی که قبلا داشتید؟ اگر موقع ثبت نام این پیام رو میده بعدا با یک اینترنت دیگه دقیقا مانند مراحل بالا دوباره امتحان کنید. برای ورود هم از پایین صفحه اول از بخش Login با نوشتن یوزرنیم و پسورد اکانت قبلی وارد بشید

 37. الهه می‌گوید

  سلام
  من یک ساعتی هست میخوام اینستا نصب کنم ولی هربار ک شماره یا ایمیل وارد میکنم خطا میده و میگه درخواست شما درحال حاضر ممکن نیست لطفا بعدا تلاش کنید و مجدد بعد تلاش دوباره این پیام میاد
  چی کنم

  1. محسن صحافی می‌گوید

   سلام
   اگر قبلا اکانت داشتید از پایین صفحه اول از بخش Login با نوشتن یوزرنیم و پسورد اکانت قبلی وارد بشید اما اگر قبلا اکانت نداشتید حتنا لاهنمای بالا رو کامل و خط به خط بخونید و با ایمیل یا شماره موبایلی که قبلا اکانت نساخته باشید مراحل رو قدم به قدم مطابق آموزش دنبال کنید.

 38. بیاتی می‌گوید

  سلام.من اینستا قبلا داشتم .بعدازگوشیم پاک شد دوباره زدم میگه متاسفانه نتواستیم درخواست شما راانجام بدیم بعداتلاش کنید درصورتیکه چند بارزدم .البته ایمیل وشماره راهم درست میزنم مشکل چیه .ممنون

 39. محمد می‌گوید

  سلام من وقتی ایمیلمو میدم اینو میگه بامشکل متاسفیم نتوانستیم درخواست شمارو انجام دهیم لطفا بعدا امتحان کنید میاد چیکار کنم؟

  1. محسن صحافی می‌گوید

   سلام
   همونطور که نوشته بعدا امتحان کنید

 40. محسن می‌گوید

  سلام
  من اکانت ساختم وارد شدم اما چون تازه کارم خیلی طرز کار و استفاده از انیستگرام را بلد نیستم میخوام دقیقا همه جزییات و نحوه کاربری دقیق اونو بدونم از کجا آموزش های مربوطه را پیدا کنم؟ مرسی

 41. عسل می‌گوید

  سلام تورو خدا منو کمک کنید من دارم پیج میسازم ولی هرچی نام کاربری میزنم اخطار میده کلی هم عوضش کردم همش اینو میگه
  create a password at least 6 characters long

  1. محسن صحافی می‌گوید

   سلام
   این پیغام ارتباطی به نام کاربری نداره که هی عوضش کنید و درست بشه. داره میگه پسورد باید حداقل 6 کاراکتر باشه.
   ضمنا لطفا از 12345 استفاده نکنید.

 42. فهیمه می‌گوید

  من میخواهم کلن اینستاگرام حذف کنم چون هر سری پسوورد فراموش کردم چند تا اینستاگرام درست شده چطوری همه اونارو پاک کنم الان هم پسوورد فراموش کردم

 43. Zahra می‌گوید

  سلام من میخام اینستاگرام نصب کنم،اما میزنه که حساب جدید نمیتونم بسازم،مشکل چیه؟

  1. علی ارغوان می‌گوید

   چرا نمیتونین بسازین؟ چه خطایی میده

 44. خلیلی می‌گوید

  ببخشید من چطوری میتونم به شما ایمیل بدم؟؟ چون باید عکسشو بهتون نشون بدم واقعا سر در نمیارم ازش
  اگه کامنتو دیدین لطفا میل بدین ممنون میشم
  خلیلی

  1. محسن صحافی می‌گوید

   سلام
   بخش نظرات سریعترین جایی هست که می‌تونید به پاسخ برسید و البته باور کنید از این که داخل مطلب توضیح دادیم ساده‌تر نمیشه توضیح داد. هر ایراد یا مشکلی دارید پیامی که از طرف اینستاگرام براتون ظاهر میشه رو بگید تا مشکلتون رو رفع کنیم.
   موف قباشید

 45. حسین می‌گوید

  سلام
  من موقع نام نویسی یعنی همون ثبتنام در برنامه بامشکل متاسفیم نتوانستیم درخواست شمارو انجام دهیم لطفا بعدا امتحان کنید روبرو میشویم باید چیکار کنم اکانت هم ندارم؟

  1. محسن صحافی می‌گوید

   سلام
   با گفتن اینکه با مشکل مواجهید طبیعتا ما نمیتونیم متوجه مشکل بشیم. حتما مطلب رو کامل بخونید و قدم به قدم انجام بدید. در صورتی که مشکل در مطلب توضیح داده نشده کامل توضیح بدید تا اگر تونشتیم کمک کنیم.

 46. f.r می‌گوید

  سلام. مشکل من اینه که با یک شماره ی تلفن دو اکانت درست کردم،یکیش رو حذف کردم،دومی رو هم پسورد فراموش کردم.حالا برای ریست کردن و گرفتن پسورد جدید نیاز به شماره تلفن دارم که اینستاگرام با شماره تلفن حذف شده این اجازه رو بمن نمیده.کمکم کنید.چکار کنم بشه پسورد جدید بگیرم.یا بشه این اکانت رو هم حذف کنم

 47. نیشابوری می‌گوید

  سلام. از توضیحات و راهنمایی خوبتان متشکریم

 48. باران می‌گوید

  سلام و خسته نباشید میگم ببخشید وقتی اینستا رو نصب کردم بعد از وارد کردن شماره ب بخشی میریم ک ب کد احتیاج داره و پیامک اون کد واسه من ارسال نمیشه و من نمیدونم باید چکار کنم توروخدا فورا راهنماییم کنید.ممنون

  1. محسن صحافی می‌گوید

   سلام
   یک بار درخواست بدید و منتظر بمونید
   راهی جز این نداره

 49. امید می‌گوید

  عاااالی بود. ساده و روان نوشته بودید. مدتهاست از اینستاگرام استفاده میکنم چندین اکانت برای دیگران ساختم اما خیلی از نکات رو نمیدونستم. متشکرم

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد. در صورتی که در بخش نظرات سوالی پرسیده‌اید اگر ما دانش کافی از پاسخ آن داشتیم حتماً پاسخگوی شما خواهیم بود در غیر این صورت تنها به امید دریافت پاسخ مناسب از دیگران آن را منتشر خواهیم کرد.