گزارش فارنت از اولین نشست خبری کارپینو؛ به امید جلب اعتماد دوباره به تاکسی!

شرکت کارپینو عصر روز گذشته اولین نشست خبری خود را با حضور مدیران ارشد این شرکت و جمعی از اهالی رسانه در تهران برگزار کرد.

0

این روزها اگرچه همچنان حواشی به وجود آمده میان سازمان تاکسیرانی و شرکت‌های سرویس دهنده حمل و نقل اینترنتی مانند اسنپ و تپسی ادامه دارد و بر سر زبانهاست اما حالا در این میان شرکتی از آغاز فعالیت خود خبر می‌دهد که خود را اولین اپلیکیشن درخواست آنلاین تاکسی دارای مجوز از سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران می‌داند.

کارپینو نام این شرکت است که روز گذشته احسان جهانی مدیرعامل و علیرضا قنادان رئیس هیات مدیره آن در اولین نشست خبری خود با خبرنگاران حاضر شدند. نشست خبری که بیشتر به حواشی ارتباط خاص این شرکت با سازمان تاکسیرانی و رانندگان آن پرداخته شد.

در ابتدای این نشست احسان جهانی مدیرعامل کارپینو به تشریح فعالیت‌های صورت گرفته از سوی این شرکت در یک سال اخیر و پس از تأسیس آن پرداخت. به گفته وی کار بر روی این اپلیکیشن از یک سال پیش آغاز شده و حالا با کسب مجوز از سازمان تاکسیرانی اولین اپلیکیشن درخواست آنلاین تاکسی دارای مجوز از این سازمان به حساب می‌آید که اطلاعات آن به صورت کامل در داخل کشور نگهداری می‌شود.

احسان جهانی در این نشست با ذکر این نکته که ما تمام مجوزهای لازم در این خصوص را گرفته‌ایم خاطرنشان کرد که در سرویس کارپینو حتی پیش‌بینی امکان استفاده از سیار خودروهای دارای مجوز نیز صورت گرفته و آژانس‌های دارای مجوز و رانندگان تحت نظارت آنها نیز امکان استفاده از این سرویس را در آینده خواهند داشت.

Carpino کارپینو

جهانی گفت: بر این اساس آژانس‌های تاکسی سرویس می‌توانند با استفاده از دسترسی اختصاصی خود منطقه خود را با استفاده از خودروهای خود، تحت پوشش قرار دهند و با استفاده از سرویس کارپینو نحوه فعالیت رانندگان خود را تحت نظر داشته باشند.

وی در ادامه با اشاره به مزیت‌های استفاده از سرویس کارپینو برای مسافران گفت: با توجه به استفاده از خودروهای تاکسی در سرویس کارپینو، کلیه مسافران تحت پوشش بیمه‌ای بالاتر از پوشش بیمه خودروهای عادی مورد استفاده در سایر سرویس‌های فعلی خواهند بود.

مدیرعامل شرکت کارپینو همچنین تاکید کرد با توجه به استفاده از خودروهای تاکسی مسافران دغدغه‌ای در ورود به محدوده زوج و فرد نداشته و پوشش مناطق طرح ترافیک و زوج و فرد نقطه قوت سرویس کارپینو به حساب می‌آید.

احسان جهانی همچنین تاکید کرد که با توجه به برخی دیدگاه‌های موجود در خصوص رانندگان تاکسی، شرکت کارپینو آموزش‌های لازم با توجه به استانداردهای مورد نیاز در این خصوص را برای رانندگان تاکسی تحت پوشش این سرویس در نظر گرفته است.

پس از سخنان احسان جهانی نوبت به علیرضا قنادان رئیس هیات مدیره کارپینو رسید تا پاسخگوی سؤالات خبرنگاران باشد. وی در سخنان خود با اشاره به اینکه کارپینو اولین سرویس درخواست آنلاین تاکسی نبوده و آخرین آن نیز نخواهد بود تایکید کرد: متاسفانه تاکسیرانی تاکنون به دلیل مدل کسب و کار خود سرویس قابل قبولی به مردم ارائه نداده و نقشی برای رضایت‌مندی مشتریان قائل نبوده‌اند و این مهمترین چالش ما با توجه به استفاده از ناوگان تاکسیرانی در سرویس کارپینو است.

وی در ادامه افزود: ما درک می‌کنیم که مشتریان ما را با سایر سرویس‌ها که دو سال از عمر آنها می‌گذرد و به بلوغ کامل رسیده‌اند مقایسه کنند اما با برنامه‌ریزی که صورت داده‌ایم و با نوآوری‌هایی که در برنامه خود داریم تلاش می‌کنیم ظرف چند ماه آینده به سطح آنها برسیم.

علیرضا قنادان با اشاره به اینکه هم‌اکنون در تهران 80 هزار تاکسی در حال فعالیت هستند که 40 هزار دستگاه از آنها به صورت گردشی هستند افزود: ما تاکنون 780 نفر از رانندگان تاکسی را در این خصوص آموزش داده‌ایم که استفاده از آنها به مرور صورت خواهد گرفت.

رییس هیات مدیره کارپینو تاکید کرد: در گام اول خودروهای نوسازی شده ناوگان تاکسیرانی تولید شده بعد از سال 88 مورد استفاده قرار می‌گیرند و شرکت کارپینو در این خصوص در ابتدای مدت ورود این رانندگان به کارپینو هزینه کمیسیون از آنها دریافت نخواهد کرد و آنها را با فاکتورهایی مانند مدت زمان آنلاین بودن، تعداد مسافران و سفرهای انجام شده و رضایت‌مندی مسافران مورد ارزیابی قرار خواهد داد.

علیرضا قنادان در پاسخ به سؤال فارنت در خصوص نوع ارتباط این شرکت با سازمان تاکسیرانی و اینکه آیا مجوز داده شده و استفاده این شرکت از ناوگان تاکسیرانی به صورت انحصاری خواهد بود یا خیر؟ پیش‌بینی کرد انحصاری در این زمینه در کار نباشد اما تاکید نمود این سؤال مطمئناً باید از سوی سازمان حمل و نقل و ترافیک تهران پاسخ داده شود.

شاید بخوای اینا رو هم بخونی:

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد. در صورتی که در بخش نظرات سوالی پرسیده‌اید اگر ما دانش کافی از پاسخ آن داشتیم حتماً پاسخگوی شما خواهیم بود در غیر این صورت تنها به امید دریافت پاسخ مناسب از دیگران آن را منتشر خواهیم کرد.