انویدیا به مرسدس نیز برای ساخت خودروهای با هوش مصنوعی کمک می‌کند

شرکت‌های خودروسازی در تکاپوی زیادی برای ساخت خودروهای هوشمند هستند و بدون شک در چند سال آینده شاهد تغییرات اساسی در صنعت خودروسازی خواهیم بود، این‌گونه که پیداست انویدیا به مرسدس نیز برای ساخت خودروهای با هوش مصنوعی کمک می‌کند.

0

شرکت خودروسازی آئودی سخت در تلاش است تا یک خودرو با هوش مصنوعی روانه بازار کند. آئودی در صنعت خودروسازی خبره است اما دانش و فناوری‌های نوین را برای هوشمند سازی خودرو خود ندارد و به همین منظور دست به دامان انویدیا شده است. از طرف دیگر انویدیا نیز که تاکنون نام این شرکت را با کارت‌های گرافیک می‌شناختیم علاقه زیادی به فناوری‌های هوشمند خودرو نشان می‌دهد و با این حساب در آینده در صنعت خودروسازی نیز شاهد نام انویدیا خواهیم بود.

جالب اینجاست که از قرار معلوم، انویدیا برای ساخت خودرو با هوش مصنوعی تنها با آئودی هم‌پیمان نشده است و مرسدس بنز نیز برای ساخت هوش مصنوعی خودرو خود از انویدیا کمک گرفته است.‌ مدیر عامل انویدیا در جریان مراسم CES 2017 رسما از همکاری این شرکت با مرسدس بنز خبر داد.

این مدیر ارشد مدعی شد، انویدیا و مرسدس بنز، دیدگاه‌های مشترکی در خصوص هوش مصنوعی برای خودروها آینده دارند. جالب اینجاست که همکاری انویدیا و مرسدس بنز امری تازه نیست و این دو شرکت بزرگ و خوشنام حدود ۳ سال است که با هم در حال گسترش هوش مصنوعی خودروها هستند. جالب‌تر اینکه ظاهرا تلاش‌های انویدیا و مرسدس بنز به بار نشسته است و خودروی ساخت دست این دو شرکت، آماده روانه شدن به بازار است.

یکی از مدیران ارشد مرسدس بنز در صحبت‌هایی، آماده بودن خودرو ساخته شده با کمک انویدیا را تایید کرد و مدعی شد این خودرو که هوش مصنوعی ساخت دست انویدیا در آن استفاده شده است، تا یک سال دیگر راهی بازار خواهد شد.

اگر خاطر شما باشد گفتیم که آئودی نیز در حال توسعه یک خودرو با هوش مصنوعی است و با این حساب اگر حساب و کتاب مرسدس بنز برای روانه کردن خودروی هوشمند خود در سال آینده درست از آب بیاید، به لحاظ زمان‌بندی از آئودی جلو خواهد افتاد.

engadget.com

شاید بخوای اینا رو هم بخونی:

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد. در صورتی که در بخش نظرات سوالی پرسیده‌اید اگر ما دانش کافی از پاسخ آن داشتیم حتماً پاسخگوی شما خواهیم بود در غیر این صورت تنها به امید دریافت پاسخ مناسب از دیگران آن را منتشر خواهیم کرد.