گوگل مپس به زودی امکان انتخاب تاکسی را به گزینه‌های مسیریابی اضافه می‌کند

شاید سرویس Uber را بشناسید؛ این سرویس برای خبرکردن تاکسی و اعزام سریع آن به محل شما طراحی شده است. گوگل به تازگی در آپدیت جدید سرویس نقشه‌های خود امکان فراخوانی تاکسی را نیز با کمک همین سرویس فراهم کرده است.

0

در هنگام مسیریابی با سرویس نقشه گوگل پیش از این امکان انتخاب مسیر به صورت رانندگی با ماشین، حمل و نقل عمومی و همچنین پیاده‌روی وجود داشت و حالا قرار است در زبانه آخر امکان فراخوانی تاکسی نیز به لطف سرویس Uber و یا سرویس‌های مشابهی مانند 99Taxis فراهم شود. به این ترتیب اگر اپلیکیشن Uber یا اپ‌های مشابه را روی گوشی خود نصب کرده باشید مقایسه‌ای از قیمت کرایه نیز در گوگل مپس مشاهده خواهید کرد تا بتوانید بهترین و مناسب‌ترین نرخ را انتخاب کنید.

با وجود این‌که سرویس‌های مشابهی مانند Lyft پیش از گوگل قابلیت استفاده از سرویس‌های شبیه به uber را فراهم کرده بودند با افزوده شدن این ویژگی به گوگل مپس به نظر می‌رسد دیگر توجیهی برای استفاده از سرویس‌های دیگر وجود نداشته باشد. البته همان‌طور که می‌دانید Uber یا اپ‌های مشابه در ایران کارایی ندارند اما امیدواریم در آینده حداقل سرویس‌های جایگزینی با هدف مشابه در کشورمان راه‌اندازی شوند.

جدیدترین نسخه گوگل مپس در همین روزها برای اندروید عرضه شده و به گفته گوگل نسخه iOS آن نیز خیلی زود از راه خواهد رسید.

Gizmodo

شاید بخوای اینا رو هم بخونی:

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد. در صورتی که در بخش نظرات سوالی پرسیده‌اید اگر ما دانش کافی از پاسخ آن داشتیم حتماً پاسخگوی شما خواهیم بود در غیر این صورت تنها به امید دریافت پاسخ مناسب از دیگران آن را منتشر خواهیم کرد.