گوگل بخش خودروهای خودران خود را مستقل و برای رقابت با سرویس Uber آماده می‌کند

گزارش‌ها از استقلال بخش خودرو بدون راننده گوگل و جدا شدن آن از برند گوگل حکایت می‌کنند، به این ترتیب گوگل دیگر تنها برند این شرکت را به دنبال نخواهد داشت و ممکن است برای هر چه بهتر جلو بردن این پروژه پای شرکتی دیگر را به زیر مجموعه شرکت آلفابت باز کند.

0

بر اساس گزارش بلومبرگ، منابع آگاه این بنگاه خبری مدعی هستنند گوگل سعی دارد بخش خودروهای خودران خود را به صورت اتومبیل‌هایی بدون راننده که قابل کرایه کردن هستند ایجاد و آن را به رقیبی برای سرویس Uber تبدیل کند.

البته استفاده از خودروهای خودران در خیابان به صورت قانونی مجاز نیست و این خودروها در ابتدا ممکن است در محدوده‌های کم جمعیت نظیر محوطه‌های دانشگاه و سایر مکان‌های کم تردد استفاده شوند.

گوگل تاکنون در خصوص این شایعه منتشر شده لب به سخن باز نکرده اما پیش از این نیز گوگل از این بخش به عنوان کاندیدایی شایسته برای حضور به عنوان شرکتی مستقل در زیرمجموعه شرکت آلفابت، جهت رشد و پیشرفت بیشتر آن صحبت کرده بود.

به این ترتیب انتظار می‌رود با پیشرفت فناوری خودروهای خودران، بازار رقابت شرکت‌هایی که درگیر این فناوری‌ هستند نیز بیشتر شود و چه بسا که در آینده نزدیک شاهد حضور بیشتر خودروهای خودران در خیابان‌ها باشیم.

engadget.com

شاید بخوای اینا رو هم بخونی:

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد. در صورتی که در بخش نظرات سوالی پرسیده‌اید اگر ما دانش کافی از پاسخ آن داشتیم حتماً پاسخگوی شما خواهیم بود در غیر این صورت تنها به امید دریافت پاسخ مناسب از دیگران آن را منتشر خواهیم کرد.