نسخه اسپورت اپل‌واچ صفحه نمایش روشن‌تری نسبت به نسخه عادی دارد

نسخه اسپورت اپل‌واچ اساسا یک نسخه پایین‌رده در میان ساعت‌های هوشمند این شرکت به حساب می‌آید. این نسخه برخلاف نسخه‌های معمولی و ادیشن اپل‌واچ که مجهز به صفحه نمایشی از جنس یاقوت کبود است، از نمایشگر Ion-X glass بهره می‌برد.

0

اگرچه از نظر دوام و پایداری، یاقوت کبود استحکام بیشتری دارد اما DisplayMate اخیرا اعلام کرده است که یاقوت کبود طی انجام فرایندی روشنایی و خوانایی خود را به مرور زمان از دست می‌دهد.

طبق گزارش مجموعه DisplayMate و همان‌طور که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید، نسخه اسپورت اپل‌واچ (سمت چپ) نسبت به نسخه معمولی آن (سمت راست) وضوح بهتری دارد. این تصویر در نور محیطی یکنواخت 2,000 lux گرفته شده است و همان‌گونه که مشخص است اپل‌واچ اسپورت در مقایسه با اپل‌واچ عادی خوانایی بیشتری دارد.

بنا به گفته DisplayMate دلیل این امر این است که دو مرتبه عبور نور از کریستال سبب کاهش روشنایی خواهد شد. دکتر Raymond M. Soneira چنین نوشته است که: “به حداقل رساندن بازتاب نور یک مسئله بسیر مهم به ویژه در مورد صفحه نمایش است و یاقوت کبود تقریباً دو برابر (191 درصد) شیشه انعکاس نور دارد.” هرچند وی در نوشته خود یادآور شده است که این موضوع تنها هنگام استفاده از ساعت در زیر نور مستقیم خورشید مشکل‌ساز خواهد بود.

وی در ادامه نیز چنین بیان کرده است که اگر شما این دو مدل را در تاریکی و نور کمتر با هم مقایسه کنید، احتمالا متوجه تفاوت چندانی نخواهید شد. این مسئله واقعاً جالب توجه است که نسخه ارزان‌تر اسپورت اپل‌واچ خواناتر از مدل گران‌تر و مجلل‌تر خود می‌باشد. بنابراین ممکن است شما چنین تصور کنید که داشتن صفحه نمایشی از جنس یاقوت کبود یک مزیت برای این ساعت به حساب می‌آید. (البته در مقایسه دوام احتمالا این مسئله صادق خواهد بود.)

ubergizmo

شاید بخوای اینا رو هم بخونی:

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد. در صورتی که در بخش نظرات سوالی پرسیده‌اید اگر ما دانش کافی از پاسخ آن داشتیم حتماً پاسخگوی شما خواهیم بود در غیر این صورت تنها به امید دریافت پاسخ مناسب از دیگران آن را منتشر خواهیم کرد.