چین برای جلوگیری از تقلب در کنکور از پهپاد استفاده می‌کند

چینی‌ها برای جلوگیری از تقلب در بزرگ‌ترین کنکور این کشور، فناوری جدیدی به خدمت گرفته‌اند.

0

پهپادهایی مخصوص بر فراز محل‌های برگزاری کنکور به پرواز در‌آمده و در مقابل امواج رادیویی مشکوک واکنش نشان می‌دهند.
«گائوکائو» بزرگ‌ترین آزمون پذیرش در دانشگاه‌های ملی چین یا همان کنکور سراسری خودمان است. در این آزمون‌ها سالیانه حدود ۹ میلیون متقاضی شرکت می‌کنند. به دلیل رقابت تنگاتنگی که در این کنکور برای ورود به دانشگاه‌ها وجود دارد، برخی از متقاضیان اقدام به تقلب در آن می‌کنند تا شانس خود را برای ورود به دانشگاه افزایش دهند. روش آنها به اینگونه است که فرد متقلب با خودکارهایی مخصوص سوالات را اسکن کرده و برای فرد سومی ارسال می‌کند و آن فرد جواب درست را از طریق گوشی بسیار کوچکی که فرد متقلب در گوش خود قرار داده‌است به وی می‌گوید.
برای مقابله با این روش پیچیده و غیرقابل شناسایی تقلب، مسئولین برگزاری پهپادهایی را بر فراز ۵۰۰ متری جلسه امتحان به پرواز در‌ می‌آورند که به امواج رادیویی مشکوک واکنش نشان داده و با به صدا درآوردن آژیر دست‌اندرکاران را در جریان تقلب می‌گذارد. هدایت کننده پهپاد از طریق یک تبلت آن را کنترل کرده و قادر به شناسایی دقیق محلی که امواج درحال ارسال هستند است. فرد متقلب تا ۳ سال از شرکت در گائوکائو محروم خواهد بود.

techradar

شاید بخوای اینا رو هم بخونی:

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد. در صورتی که در بخش نظرات سوالی پرسیده‌اید اگر ما دانش کافی از پاسخ آن داشتیم حتماً پاسخگوی شما خواهیم بود در غیر این صورت تنها به امید دریافت پاسخ مناسب از دیگران آن را منتشر خواهیم کرد.