اپلیکیشن Layout؛ به کمک اپلیکیشن جدید اینستاگرام می‌توانید کلاژی از تصاویر بسازید

اگر شما نیز از جمله کاربران شبکه اجتماعی اینستاگرام هستید مطمئنا تعدد استفاده از کلاژها یا همان عکس‌های ترکیبی در این شبکه اجتماعی را مشاهده کرده‌اید. اگرچه اندازه پیش‌فرض تصاویر در اینستاگرام بسیار کوچک است با این وجود کاربران بازهم چندین عکس را در کنار هم قرار می‌دهند و آن را در اینستاگرام خود منتشر می‌کنند.

0

این دسته ازکاربران تاکنون از برنامه‌های جانبی مختلفی بدین منظور بهره می‌بردند. براساس آمار منتشره از هر پنج کاربر فعال اینستاگرام، یک نفر از این کلاژها استفاده می‌کند و شاید همین امر دلیلی برای ساخت برنامه Layout توسط شرکت اینستاگرام بوده است. این برنامه امروز برای سیستم‌عامل iOSعرضه شد و نسخه اندرویدی آن نیز تا چندهفته آینده به بازار عرضه خواهد شد.

همانند برنامه Hyperlapse، برنامه Layout نیز بر روی روش‌های ساده ایجاد عکس‌های ترکیبی و سپس انتشار آن‌ها بر روی اینستاگرام تمرکز کرده است. طراح و مدیر پروژه این برنامه معتقدند با بررسی برنامه‌های دیگر نهایتا ساده‌ترین و آسان‌ترین راه ممکن برای ایجاد این عکس‌ها را انتخاب کرده‌اند.

در اکثر برنامه‌های موجود شما ازهمان ابتدا باید مشخص کنید که از چه تعداد عکس قصد دارید استفاده کنید اما در برنامه Layout شاهد روند معکوس هستیم. در این برنامه ابتدا به قسمت دوربین رفته و با رفتن به قسمت عکس‌ها می‌توانید تصاویر مورد نظرتان را انتخاب تا نهایتا تصویر نهایی را ایجاد کنید.

Layout

از آنجایی که اکثر کلاژ‌های موجود در اینستاگرام، عکس‌های سلفی و یا با محور تصاویر مربوط به چهره هستند در برنامه Layout می‌توانید از سربرگ‌های موجود نگاهی به کتابخانه تصاویر موجود در گوشی خود داشته باشید. پس از انتخاب تصاویر مورد نظر، می‌توانید کنترلی کامل بر روی شبکه‌ها و جز جز تصاویر داشته باشید. امکان انتخاب تا 9 عکس فراهم شده و نهایتا می‌توانید از 12 طرح موجود برای تکمیل و زیباسازی تصویر نهایی بهره ببرید.

آنچه ذکر شد تنها مرحله اول ایجاد تصویر کلاژ است. پس از انتخاب یک طرح، می‌توانید خطوط حائل میان تصاویر تشکیل‌دهنده تصویر نهایی را جابجا و یا حتی عکس‌ها را از محل خود به مکانی دیگر انتقال دهید و نهایتا از ابزارهایی مانند وارونگی و خاصیت آینه‌ای استفاده کنید.

Layout7

پس از بهینه‌سازی عکس‌ها باید اقدام به ذخیره آن‌ها کنید. می‌توانید از قابلیت لمس یک‌مرحله‌ای برای انتشار خروجی بر روی فیس‌بوک و یا اینستاگرام نیز بهره ببرید اما قابلیت انتشار تصاویر در دیگر برنامه‌های موجود در سیستم‌عامل iOS نیز پیش‌بینی شده است. درصورتیکه قصد انتشار بر روی اینستاگرام را داشته باشید، پیش از تکمیل این عمل به قسمت اعمال فیلترها و تنظیمات مختلف رهنمون خواهید شد.

از آنجایی که در برنامه Layout، تمرکز به طور کامل بر روی عکس‌ها معطوف شده تا ویدئوها، انتظار می‌رود این قابلیت‌ها بر روی برنامه اصلی اینستاگرام نیز وارد شوند. شاید ایده بدی نباشد تا کاربرانی که به ایجاد و انتشار تصاویر کلاژ به سبک و سیاق‌های مختلف و از طریق برنامه‌های متفاوت اقدام می‌کنند برای یک‌بار هم که شده از برنامه رسمی اینستاگرام بدین منظور استفاده کنند.

 

Theverge

شاید بخوای اینا رو هم بخونی:

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد. در صورتی که در بخش نظرات سوالی پرسیده‌اید اگر ما دانش کافی از پاسخ آن داشتیم حتماً پاسخگوی شما خواهیم بود در غیر این صورت تنها به امید دریافت پاسخ مناسب از دیگران آن را منتشر خواهیم کرد.