10 روش برای اینکه رئیس خود را عاشق خودتان کنید!

اگر شما خوش‌شانس هستید و برای خود کار می‌کنید و به اصطلاح آقا بالای سر ندارید که هیچ، ولی اگر مثل بسیاری دیگر از افراد، کارمند شخص خاص و یا شرکت خاصی هستید و بایستی به او پاسخگو باشید زیاد نگران نباشید زیرا رییس شما هم مثل خودتان انسان است و با چند تکنیکی که در زیر گفته می‌شود می‌توانید او را تحت تأثیر خود قرار دهید و از این طریق محیط کاری خود را دل‌چسب تر و قابل‌تحمل تر کنید، صرفاً بایستی نکات زیر را همواره به خاطر بسپارید.

34

هنگام کار خوش‌روتر و مهربان‌تر باشید

بسیاری از افراد در هنگام کار بسیار جدی هستند و اصلاً به اطراف خود توجهی نمی‌کنند و فکر می‌کنند که این‌گونه بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرند و تأثیر بیشتری بر روی رییس خود می‌گذارند و در واقع با حجم کار بیشتر به خواسته خود می‌رسند.

Boost-Your-Likability-at-Work

این قضیه کاملاً درست و صادق است همیشه رییس از کارمندش کار بیشتر با دستمزد کمتر می‌خواهد ولی در اینجا چیزی جز زحمت زیاد نصیب شما نمی‌گردد، ولی اگر اندکی زرنگ باشید می‌توانید با مقداری خوش‌رویی و خنده و مهربانی با دیگران و اندکی جدیت و قاطعیت همراه با خوش‌رویی در دل رییس خود جا باز کنید و نگاه‌ها و فکرها را به سمت خود بکشانید البته راز این قضیه در این است که به هیچ‌وجه نباید موج منفی از خود ساطع کنید و همیشه باید مثبت و کارساز باشید.


خود را مفید نشان دهید

آیا شرکت شما بدون کارهای شما می‌تواند به حیات خودش ادامه دهد؟ آیا فعالیت‌های شما برای پیشبرد اهداف شرکت شما چاره‌ساز است؟ در صورت مثبت بودن پاسخ شما به آن سؤالات قطعاً شرایط شما در شرکت مثبت است و شما یک فرد مفید برای آنجا محسوب می‌شوید ولی در صورتی که پاسخ شما منفی است بایستی بیشتر تلاش کنید تا بتوانید حداقل برای شرکت عضوی با تراز مثبت باشید، افراد با آموزش دیدن و شرکت در دوره‌های مرتبط با کار خود به راحتی می‌توانند خود را از دیگر افراد شرکت متمایز کنند و بیشتر مفید جلوه کنند.

Indispensable

البته در این راستا خلاقیت نقش اصلی را بازی می‌کند زیرا افراد خلاق بیشتر با خلاقیت‌های خود مورد توجه رییس خود قرار می‌گیرند و اصولاً نیز افراد خلاق وجودشان بیشتر احساس می‌شود، پس برای مفید جلوه کردن حتماً نیاز نیست به صورت بسیار شدید به انجام امور مربوطه بپردازید صرفاً کافیست که با تمام توان از ذهن خود استفاده کرده و هر چه بیشتر رییس و دیگر کارمندان را به خود جلب کنید.


اولویت‌های شرکت و رییس خود را مدنظر قرار دهید

شما بایستی همواره از اولویت‌های رییس و شرکت خود مطلع باشید و آن‌ها را در صدر برنامه‌های خود قرار دهید، البته ممکن است که این اولویت‌ها با اولویت‌های مد نظر شما متفاوت باشد ولی در کل برای به دست آوردن دل رییس خود بایستی اولویت‌های کاری خود را با اولویت‌های کاری رئیستان عوض کنید و به آن‌ها توجه هر چه بیشتر داشته باشید.

Priorities

البته چند نکته در این زمینه لازم است که خدمت شما عرض کنم که بایستی شما به صورت دوره‌ای با مافوقتان در این زمینه‌ها صحبت کنید و تا جای ممکن به او این تفکر ذهنی را القا کنید که نگرانی شما هم همان اولویت‌های جناب رییس است، با انجام چنین ترفندهایی به تغییر رفتار رئیستان نسبت خود در اندک زمانی پی خواهید برد.


تماس خود را به صورت مرتب با مافوق خود حفظ کنید

حتماً شنیدید که هر آنکه از دیده برفت از دل نیز برفت که در اینجا نیز این مطلب موضوعیت دارد و ما شاهد آن خواهیم بود که اگر تماس خود را با رییس شرکت و یا مافوق خود در زمینه‌های کاری حفظ نکنیم به مرور شاهد نوعی برخورد سرد رییس با خود خواهیم بود که برای جلوگیری از این واقعیت بایستی تا جای امکان تماس کاری خود را با رئیس حفظ نماییم، برای نوع تماس‌ها هم راهکارهایی وجود دارد که بایستی مد نظر قرار دهیم.

keep-in-touch

مثلاً شما بایستی به صورت منظم برنامه‌ها و اموری که انجام داده‌اید را برای رئیس خود ترجیحاً حضوری تشریح کنید و جهت‌گیری فعالیت‌های خود به سمت اولویت‌های جناب رییس را به ایشان نشان دهید و از برنامه‌های آینده خود برای ایشان بگویید، با این کار این ذهنیت را در رییس خود القا می‌کنید که به صورت جد با برنامه‌های ایشان همگام و پیگیر آن‌ها هستید که این امر برای ایشان دلگرم کننده است و نهایتاً نیز برای شما مثبت تمام می‌شود.


مشکلاتتان را قبل از اینکه به شما بگویند خود حل کنید

هیچ کس کامل نیست و این را نیز رییستان می‌داند، خوب اگر شما بتوانید با روش‌هایی ایرادات کاری خود را پیدا کنید و آن‌ها را تا جای امکان برطرف سازید بسیاری از مشکلات شما حل خواهد شد علاوه بر آن نیز شما از نظر رییستان یک کارمند پیگیر و مفید قلمداد می‌شوید که این همان موضوعی است که ما تماماً به دنبال آن هستیم.

حال یکی از روش‌های برطرف کردن ایراداتتان قبل از این که از جانب مافوقتان هشدار بگیرید این است که راه و چاه‌های کار و یا به اصطلاح ریزه‌کاری‌های کار را از همکارانتان بپرسید و آن‌ها را مورد نظر قرار دهید و یا اینکه دفترچه‌ای تهیه کنید و دستورالعمل‌های مورد نظر را در آن قرار دهید و مطابق آن آیین‌نامه‌ها عمل کنید و یا می‌توانید در صورت بروز اشتباهی از جانب شما آن اشتباه را گوشه‌ای یادداشت کنید و به صورت روزانه آن نوشته‌ها را مرور کنید تا در طول روز پیش رو دیگر آن‌ها را تکرار نکنید.


در صورت انجام اشتباه عذرخواهی کنید

بسیار پیش می‌آید که شخصی در هنگام کار دچار اشتباه شود وظایف محوله را به نحو احسن انجام ندهد ولی این قسمت، قسمت بد این داستان نیست بلکه عذرخواهی نکردن صحیح قسمت ناگوار داستان است و باعث بروز مشکلات بیشتر می‌شود لذا توصیه می‌شود که تا جای امکان اولاً از انجام اشتباه دوری کنید در ثانی در صورت انجام کار خطا و یا کم کاری در انجام وظایف مربوطه، در اسرع وقت به فکر جبران باشید و به صورت شایسته از کار اشتباه خود عذرخواهی کنید تا بتواند هم اشتباهات گذشته را جبران کنید و هم خود را مسئولیت‌پذیر نزد رئیستان جلوه دهید.

Apologize

همیشه در ذهن خود به این نکته فکر کنید که اشتباهات و گاهاً شکست‌ها جنبه منفی برای شخص ندارند بلکه آن‌ها مسیری را که شما قرار است طی کنید را روشن‌تر و بهتر به شما نشان می‌دهند و شما را به کاری که می‌خواهید انجام دهید مطمئن تر می‌کنند زیرا شما از راهی که قبلاً رفتید و یا کاری را که قبلاً انجام دادید دل‌زده شده‌اید لذا کار جدید را با جدیت و یقین بیشتر انجام می‌دهید پس یک عذرخواهی شایسته و بایسته به جایی بر نخواهد خورد.


به خود و دیگران احترام بگذارید

بسیاری از افراد فکر می‌کنند که برای اینکه قلب رئیس خود را به دست بیاورند باید به اصطلاح پاچه خواری رئیس خود را بکنند و یا کلاً مطیع محض او باشند، درست است که این رفتار برای مدتی ممکن است روی بعضی‌ها تأثیر بگذارد و باعث جلب توجه آن‌ها شود ولی واقعیت این است که این موارد نیز منجر به احترام رئیس و همکارانتان به شما نمی‌شود و در کل باعث ایجاد نوعی نفرت بین همکاران شما نسبت به شما می‌گردد.

command-respect

لذا توصیه روان‌پزشکان و مشاوران دراین‌باره احترام متقابل است که شخص می‌تواند با احترام گذاشتن به خود و همکاران و رییس خود علاوه بر دریافت احترام متقابل آن‌ها خود را نیز در دل رییس خود جای دهد، از قدیم گفته‌اند که تا به خود احترام نگذاری و خود را در جایگاه مناسب خود قرار ندهی دیگران نیز برای تو احترامی قائل نخواهند بود، البته ممکن است عده‌ای بگویند که این عمل نیز همانند پاچه خواری است ولی باید به این عزیزان گفت که این کجا و آن کجا!


هیچ‌وقت بیکار نمانید

بعضی اوقات بایستی مقداری شیطنت کنید و از بعضی ترفندهای کاری استفاده کنید تا بتوانید در دل رییس خود جا باز کنید، بدین صورت که همیشه خود را مشغول نگه‌دارید و هیچ‌وقت بیکار نباشید حتی زمانی که کاری برای انجام دادن ندارید، زیرا در صورت بیکاری این ذهنیت را به رییس خود القا می‌کنید که شاید وجود شما اضافه باشد بنابراین توصیه می‌شود که تا جای امکان برنامه کاری خود را طوری تنظیم کنید که همیشه کاری برای انجام دادن داشته باشید.

Busy-work

توصیه دیگر این است که برنامه زمان‌بندی کاری خود را به گونه‌ای تنظیم کنید که زمان انجام کار را بعلاوه یک زمان احتیاط کنید زیرا بدین گونه هم هیچ‌وقت کار خود را دیر تحویل نمی‌دهید و یا اینکه هیچ‌گاه بیکار نخواهید شد و اینکه هیچ‌گاه فشار بیش از حد کاری به شما وارد نمی‌شود و همچنین می‌توانید در صورت نیاز کارهای خود را در چشم دیگران زودتر از موعد مقرر تحویل دهید که این کار نیز تأثیر شگرفی بر رییس شما دارد و شما را در چشم او فردی با پشتکار بالا نشان می‌دهد.


پاسخ‌های صادقانه‌ای بدهید

بسیاری از افراد هنگام پاسخگویی در زمینه کاری یا دادن گزارش کار به مافوق خود صداقت را پیشه نمی‌کنند و از کلمات و جملات مبالغه‌آمیز و حتی دروغ استفاده می‌کنند و گاهی نیز بخشی از واقعیت را به صورت خودجوش سانسور می‌کنند که این‌ها همگی به هدف مورد نظر ما لطمات جبران‌ناپذیری را وارد می‌کند هر چند که ممکن است به ظاهر این‌گونه نباشد.

Feedback

همیشه در ذهن خود داشته باشید که هیچ‌وقت خورشید پشت ابر نمی‌ماند لذا بایستی همیشه صداقت در کار را سر لوحه کار خود قرار دهید و تا جای امکان واقعیت را هر چند تلخ بیان کنید، همیشه یادتان باشد که در صورت آشکار شدن مبالغه‌آمیز بودن گزارش شما و یا حتی ناقص بودن گزارش شما اعتماد رییستان به شما از دست خواهد رفت و دیگر این اعتماد مثل روز اول به دست نخواهد آمد، همیشه یادتان باشد که بزرگ‌ترین سرمایه شما اعتماد رییستان به شما می‌تواند باشد و یادتان باشد که گفتن واقعیات هر چند تلخ باشد است که اعتماد رییستان را به خود جلب می‌کند.


کارها را به صورت تیمی انجام دهید

همیشه تا حد امکان کارهای خود را به صورت تیمی انجام دهید و از انجام کارها به صورت انفرادی در صورت امکان اجتناب کنید، زیرا در صورت انجام گروهی کارها هم کارها با سرعت بیشتری انجام می‌گیرد و هم فشار کاری کمی به شما وارد می‌شود و هم با این کار خود به رئیستان نشان می‌دهید که تمام کارمندان تا حد ممکن هم دل هستند که این خود باعث قوت قلب جناب رئیس می‌شود و همین طور اینکه در صورت اشتباه دیگران برای برطرف کردن اشتباهات شما به شما کمک می‌کنند و همین طور گذر زمان برای شما سریع‌تر خواهد شد و از همه مهم‌تر اینکه لطف کار تیمی در انتقال اطلاعات آن است و در این بین شما شاهد آن خواهید بود که میزان قابل‌توجهی از تجربه کاری با ارزان‌ترین قیمت را به دست آوردید که در صورت لزوم می‌توانید آن تجربیات را برای خود به صورت انفرادی استفاده کنید.


Source: Lifehacker

 

شاید بخوای اینا رو هم بخونی:

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد. در صورتی که در بخش نظرات سوالی پرسیده‌اید اگر ما دانش کافی از پاسخ آن داشتیم حتماً پاسخگوی شما خواهیم بود در غیر این صورت تنها به امید دریافت پاسخ مناسب از دیگران آن را منتشر خواهیم کرد.

34 نظر برای این مطلب
 1. N می‌گوید

  مگه زنا این کارو میکنن که میگی مرد باشید

  0
 2. الناز می‌گوید

  داخل شرکت ما یه خانومی رئیسه هر کی که با چاپلوسی پست و مقام میگیره . که متاسفانه من با این روش مخالفم ولی مجبورم . چون نمیخوام تا آخر عمر با یک حقوق بمونم . از سر اجبار وقتی رئیسم خسته میشه میرم واسش قهوه میارم و پاهاش رو ماساژ میدم تازه ۱.۵ میلیون پاداش گرفتم

  1+
 3. Yas می‌گوید

  عالی بود ممنونم

  1+
 4. سجاد می‌گوید

  آدم هر جا کار کنه کلا رعیسا چه خوب باشن چه بد در هر موقعیتی یجورن پس بنظرم باید کار یاد بگیری و ارتباط رو تا حدی باهاشون خوب کنی .سعی کنی کار انجام بدی زیادم جلو چششون نباشی و نترسی جواب منطقی بدی در مقابل فریاد یا حرف بی منطقشون

  1+
 5. کمیل می‌گوید

  سلام دوستای عزیز فقط کارتون رو بکنید اجازه ندید کسی از شما ایراد بگیره .اگه قرار شد چایی درست کنید باید بهترین چایی درست کن باشید و اگر قرار شد یه نقاش باید باید بهترین باشید رئیس هر کسی باشه تا نخ بهش ندین بهتون کاری نداره

  2+
 6. Shah می‌گوید

  حرفای شما حقیقته ولی واقعیت چیز دیگست ما تو سوئد زندگی نمیکنیم داریم تو کشوری زندگی میکنیم که روابط حرف اول و میزنه بماند که با چه دشواری کار پیدا میکنیم و چه انتظارات بی جایی از هر نظر از کارمند دارن.. حقوق کم ساعت زیاد کاری بدون بیمه و با کلی منت و… صداتم در بیاد اخراج …

  5+
 7. احمد می‌گوید

  سپاس فراوان از نکته نظرات محترمتان بنده مدت ۱۵سال هست که نیروی خدماتی بانک رفاه هستم وتا حالا ۱۰تارییس به خود دیدم همه شون تشنه احترام بودن ولی از چاچلوسی متنفر بودن وصداقت براشون خیلی مهم بوده همیشه صادق باشید.

  2+
 8. Yaghoot می‌گوید

  سلام من تو یه برج مسکونی لابی من هستم و اکثر ساکنین،دکتر و مهندس هستند،من موقع سلام و احوالپرسی لقب دکتر و مهندس رو بهشون نمیگفتم و با نام فامیلشون صداشون میکردم،ولی الان همشون ازم ناراضی هستند و زیرابم را میزنند!!از قدیم شنیده بودیم درخت هرچه پربارتر باشه افتاده تر میشه!ولی تو جامعه پولدار و مرفه ایران،همشون عقده دارند که دیگران پاچه خواریشون رو بکنند!خلاصه من از سیستم کاری اینو فهمیدم که الکی باید بهشون دکتر و مهندس بگی و الکی تحویلشون بگیری تا کارت راه بیفته!هیچ جای دنیا این شکلی نیست

  8+
 9. یلدا می‌گوید

  از کارم لذت میبرم.با رضایت رییسم خستگی از تنم میره و با هر تذکرش بهم میریزم.هدفم جلب رضایت رییس و یادگیری و یادگیری و یادگیری….بدون حاشیه باشید

  0
 10. عاطفه می‌گوید

  همش مزخرفه
  هر جه قدر بی سوادتر و پاچه خوار تر باشی موفق تری تو این مملکت کسی کار نمی خواد فقط زیرآب زن باش پاچه خواری کن تا پیشرفت کنی اگرم بخوای مثل امثال من کاربلد باشی و مغرور و دنبال روزیه حلال هیچی نمیشی

  9+
  1. مهسا می‌گوید

   اصلا اینطور نیست ، پاچه خواری تا یه جایی مفیده بقیش رئیس مفت خور بودنتو حس میکنه ولی وقتی کار بلدی حتی اگه رئیستم نخوادت حداقل همیشه جاهایی هستن که کاربلد بخوان

   2+
  2. h.p می‌گوید

   موافقم . شرکت ما هم همینطوره . کسی که پررو و چاپلوسه حتی کاری هم بلد نیست پست میگیره و مزایاش از من بیشتره . من که کارهای اساسی برای مکانیزه کردن سیستم انجام دادم و دائما فعالم ولی نه چاپلوسی بلدم نه پررو هستم در جا میزنم

   7+
 11. هستى شايگان می‌گوید

  بسیار بسیار عالى بود
  به نکات کلیدى خوبى اشاره کردید#

  1+
 12. رها می‌گوید

  سلام .رییس منم بداخلاقه. افسردگی گرفتم. نمیدونم باید با همین سر کنم یا به فکر ی کار دیگه باشم. و به قدری اندوهگینم که با خودم فکر میکنم شاید جای جدید از اینجایی که هستم هم بدتر باشد. البته همکارام فوق العاده خوب و مهربونن.

  2+
 13. نن می‌گوید

  این برای اینجا صداقت به خرج بدی یه میری توی لیس سیاه کارمندا و بلخصوص رییس. این صحبت ها برای شرکتهای معتبره نه اینجا که هر آشغالی آشغالتر از خودشو میاره سر کار و دنبال حاشیه و فامیل بازی هستش. واگر رییس ترو نخواد مهم نیست چقدر خوب باشی و چقدر تلاش میکنی فقط این رو بگم که هیچوقت به هدفت نمیرسی. اینجا مهد تمدنه. شرکت نفت با اون عظمتش و نظامش جواب نمیده دیگه بقیه شرکتهای دیگه هیچ. این واقعیته که گفتم.

  1+
 14. حمید رضا می‌گوید

  بالغ بر 8 ساله تو یه سیستم که مرتبط به شرکت توانیر استخدام شدم چند تا مدیر و معاون و مسئول اداره عوض شدن . تنها چیزی که دیدم جواب گرفته برای اضافه کار بیشتر واز حق کشیک و بحران و پاداش و….. بیشتر فقط و فقط پاچه خواری و خود شیرینی بوده
  متأسفانه ادم شایسته و کار بلد و منظم در انجام امور محوله و نون بازو خورده حتی با چند سال سابقه بالاتر همیشه جاش پایینه و خود شیرین ها بالاتر.
  ننگ به اینگونه سیستم اداری

  10+
  1. نن می‌گوید

   درد دل من رو گفتی.

   1+
  2. محمد می‌گوید

   قشنگ معلومه داری از متانیر حرف میزنی😂😂

   0
 15. ص.فتاح می‌گوید

  خوبه.ولی رئیسی که من دارم متاسفانه یه انسان روانی و دارای روحییات متغیر و غیر قابل پیشبینی میباشد.نفرت انگیز و تهوع آور.

  0
  1. نن می‌گوید

   شما یه ریسسی رو برای من بیارین که دنبال حاشیه نباشه و روانی نباشه. وقتی ریسس پاچخواری زیر دستاش رو میکنه دیگه بقیه رو بخون. خودتو ناراحت نکن.مشکل همه هست.

   0
 16. امید دابلیو اس کی اف می‌گوید

  سلام هیچ وقت واسه رسیدن به مقام بالاتر همکار خودتونو رو نفروشید همیشه مرد باشید

  6+
 17. بهنام می‌گوید

  برای کسی شبیه من میخوام پاچه خواری رو شروع کنم عااالیه

  0
  1. . می‌گوید

   دکتر جلالی ام متخصص پاچخواری

   2+
 18. فاطمه می‌گوید

  من یکهنرجو هستم و برای درسم مطالب بسیار مفیدی در اختیارم قرار دادید

  0
 19. رضا می‌گوید

  بسیار خوب متشکرم

  0
 20. عزیزی می‌گوید

  سلام :بسار عالی بود
  اما در خصوص کار گروهی که به ان اشاره فرمودید باید به عرض جنابعالی برسانم بنده در چند ازمایشگاه مرکز روستائی کار می کنم و در این ازمایشگاهها نیز خودم تنها همه کارها را انجام می دهم .تمام واحددهای دیگر درمانگاهها به گونه ای است که بنده به دلیل تنها بودن و حجم کار زیاد نمی توانم به طور شایسته در ارتباط باشم.چون کارم هم اکثرا خارج از شهر و در روستاها می باشد از اتفاقات داخل اداره در شهر هیچ خبری ندارم .این امر باعث شده که کمتر باهمکاران دیگر در تماس باشم درجریانات واتفاقات محیط کار قرار نگیرم .در جلسات شرکت نکنم و… باعث شده که اکثرا گوشه گیر و کم حرف باشم .پاچه خواری هم اصلا بلد نیستم .به خاطر این هم تاکنون پس از ده سال هنوز نه استخدام شده ام و نه به طور مطلوب ارتقاء شغلی وافزایش حقوق داشته ام.
  لذا استدعا دارم بنده را با ارسال مطالب سازنده خود به ایمیلم راهنمائی نمائید.
  با سپاس فراوان

  0
 21. ساجد می‌گوید

  سلام استفاده کردیم.

  0
 22. علیرضا می‌گوید

  سلام عرض می کنم خدمتتون . مطلبی بسیار کارشناسانه و مفیدی بود و بابت اینکه این مطلب رو در اختیار ما قرار دادید ازتئن تشکر می کنم و بهتون خشنه نباشید عرض مینم .
  خیلی کارتون عالی بود من که کلی استفاده کردم ممنون.

  1+
 23. sana می‌گوید

  اول ممنون از ارائه مطلبتون و دوم اینکه کمک می خوام اگر ممکن است جوابش را برایم میل کنید چون شاغلم کمتر به اینترنت میایم.سوالم اینه که هر جا برای کار میرم چون کم حرفمو با کسی حرف نمیزنم کسی پشتم نیست و در نهایت میام بیرون یعنی هیچی از محیط کار نمیدونم.کمکم کنید به خاطر همین خصلتمم همیشه پستای پایین تری رو بهم محول می کنن و آزارم می دن با اینکه کم سنم ولی کارمو خوب انجام میدم ضمنا هیچ سابقه ایی ندارم و در ارتباط با پاچه خواری هیچی نمیدونم خیلیا میگن اینکارو کن تا جا باز کنی اما من بلدش نیستم کمکم کنید.:((((((((((((
  در محیط کار خیلی کم حرفم یه طورایی هنگ می کنم و نمیتونم حرف بزنم.چیکار کنم؟؟

  0
 24. مهدي رمضاني می‌گوید

  عالی و کاربردی / ممنون

  0
 25. کیف تبلت می‌گوید

  مطلبه جالبی بود اما باید اینو هم می گفت که یه کم برای شناختن رییس و شخصیت اون هم وقت بذارید چون نمیشه برای همه یه فرمول ارائه کرد و آدما با هم متفاوتن

  0
 26. سید می‌گوید

  خوب بود البته اینم یک نظریه هستش من که میگم خوبه آدما به خودشون بنگرن تا خودشون به جای کسی بزاران واز راه های آن فرد انجام بده به نظرم میشه آدم با محبت خودش و صداقت خودشو به جهان نشان بده و لی دشمن زیاد پیدا میشه ما بچه بودیم دشمن نداشتیم پس چرا در بزرگی دشمن پیدا میکنیم دلیلش چیه باید چه کار کرد واقعاً البته اون پیمبر ان هم نتونستن را ه حلشو کشف کنند هنوز که هنوزه ملت با تمام علم شون و دانای امروزیشون یه حرفای میزنن که واقعاً اگر احیوان انجام میداد واقعاً من ندیدم خیانت همجنس بازی و….. زنده باد حیوان دیگه خروس قدیمی شده مورچه ها زحمت میکشن یارانه از ملکه نمیگیرن اگر یه مورچه دیدید حرف یه مورچه دیدی به ملکه بی احترامی کنه تازه نوکریشم میکنه ما اسم خودمون گذاشتیم ایرانی که غیرتیه ای کاش میدونستیم ما برای چی امدیم مورچه ها از ما کمتر عمر دارند ولی بیشتر تلاش و احترام همو دارن واقعاً ما برای ریاست، شهوت ، تجاوز ،بی اعتمادی و…. آمدیم اینم نظریه من بود اگر نگید یه ….دولته و روحانیته من یک انسان هستم که میگم آدمیزاد آمده که به موجودات دیگر یاد بده مدیریت یعنی چی

  1+
  1. کمیل می‌گوید

   آقاسید عزیز
   این یه مقاله علمی هستش نه یک فضا برای زدن حرفایه سیاسی.

   0
 27. امیدبرتر می‌گوید

  مطلب خوبی بود!

  0