کمپانی ادوبی هک شد؛ اطلاعات 2.9 میلیون کاربر در اختیار هکرها

کمپانی ادوبی را که حتماً می‌شناسید؛ سازنده نرم‌افزارهای مهم و حیاتی مانند فتوشاپ، ایلاستریتر و بسیاری نرم‌افزارهای حرفه‌ای دیگر. این شرکت دیروز اعلام کرد مورد تهاجم هکرها قرار گرفته و امروز مشخص شد اطلاعات 2.9 میلیون کاربر به سرقت رفته است.

0

فارنت: کمپانی ادوبی را که حتماً می‌شناسید؛ سازنده نرم‌افزارهای مهم و حیاتی مانند فتوشاپ، ایلاستریتر و بسیاری نرم‌افزارهای حرفه‌ای دیگر. این شرکت دیروز اعلام کرد مورد تهاجم هکرها قرار گرفته و امروز مشخص شد اطلاعات 2.9 میلیون کاربر به سرقت رفته است.

Adobe-Hacked

سرویس Adobe Creative Cloud که در واقع یک سرویس فضای ابری برای برنامه‌های مختلف ادوبی است دیروز مورد تهاجم هکرها قرار گرفته و اطلاعات مهمی البته به صورت رمزگذاری‌شده در اختیار هکرها قرار گرفته است.

“برد آرکین” مدیر امنیت ادوبی می‌گوید: «تحقیقات فعلی ما نشان می‌دهد مهاجم‌ها به آی‌دی ادوبی مشتریان و پسوردهای روی سیستم‌های ما دسترسی پیدا کرده‌اند. ما همچنین متوجه شدیم مهاجمان اطلاعات حدود 2.9 میلیون کاربر شامل نام، شماره کارت‌های اعتباری رمزگذاری‌شده، تاریخ انقضاها و دیگر اطلاعات مربوط به سفارش مشتری‌ها را به دست آورده‌اند.»

البته آرکین معتقد است هکرها اطلاعات رمزگشایی شده‌ای را به دست نیاورده‌اند اما از آن‌جایی که امکان هرچند ناچیزی وجود دارد شرکت ادوبی فرآیند ریست کردن پسوردهای کاربرانی را که احتمال می‌دهد مورد تهاجم قرار گرفته‌اند را شروع کرده است و با ارسال ایمیل به مشتریان روش‌های تغییر پسورد را یادآور شده است. آرکین همچنین می‌گوید: «توصیه می‌کنیم همچنین پسورد تمامی سایت‌هایی را که مشابه این پسورد انتخاب کرده‌اید هر چه زودتر تغییر دهید.»

این شرکت همچنین اقدامات لازم را برای جلوگیری از سوءاستفاده هکرها از کارت‌های اعتباری مشتریان انجام داده و از آن‌جایی که به نظر می‌رسد هکرهایی به سورس کد بعضی محصولات ادوبی مانند Acrobat و ColdFusion دسترسی پیدا کرده‌اند تأکید کرده تا همواره آخرین آپدیت‌های امنیتی این محصولات را دریافت و نصب کنند.

اگر شما هم کاربر Adobe Creative Cloud هستید و مخصوصاً تصاویر یا اطلاعاتی محرمانه دارید پیشنهاد می‌کنیم با مراجعه به این صفحه از سایت ادوبی نسبت به تغییر پسوردتان اقدام کنید.


پایان مطلب/

Source: DigitalTrends

شاید بخوای اینا رو هم بخونی:

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد. در صورتی که در بخش نظرات سوالی پرسیده‌اید اگر ما دانش کافی از پاسخ آن داشتیم حتماً پاسخگوی شما خواهیم بود در غیر این صورت تنها به امید دریافت پاسخ مناسب از دیگران آن را منتشر خواهیم کرد.