سوفوس: پرندگان خشمگین در فضا به یک بدافزار آلوده شده‌اند!

بنابر اعلام سوفوس، کد مخرب و آلوده در نسخه آلوده این بازی در دو فایل تصویر پنهان شده و در هنگام نصب این بازی و همزمان با اجرای این تصاویر کدهای مخرب بیشتر دانلود و بارگذاری خواهند شد و پس از آن است که از تلفن همراه شما به عنوان عضوی از یک شبکه مخرب بوت‌نت استفاده خواهد شد.

1

فارنت: موسسه امنیتی سوفوس از انتشار نسخه جعلی و آلوده به بدافزار بازی پرندگان خشمگین در فضا در اینترنت خبر داد. این نسخه آلوده از بازی پرندگان خشمگین در فضا هنوز مشخص نیست ابتدا از چه منبعی منتشر شده است و نسخه موجود در اندروید مارکت همچنان از سلامت کامل برخوردار است.

بنابر اعلام موسسه امنیتی سوفوس کد مخرب و آلوده در نسخه آلوده این بازی در دو فایل تصویر .JPEG پنهان شده است و در هنگام نصب این بازی و همزمان با اجرای این تصاویر کدهای مخرب بیشتر دانلود و بارگذاری خواهند شد و پس از آن است که از تلفن همراه شما به عنوان عضوی از یک شبکه مخرب بوت‌نت استفاده خواهد شد تا هکرها بتوانند با آن و البته سایر تلفن‌های هوشمند آلوده عملیات‌های خاص مخرب خود را پیش ببرند.

در همین حال وبلاگ اختصاصی شرکت رویو برای بازی پرندگان خشمگین نیز به این موضوع واکنش نشان داده و از کاربران خود درخواست کرده تا از منبع دریافت این بازی اطمینان حاصل کنند و البته در تصویر قرار داده شده در این پست باز هم تقصیر را بر گردن خوک‌های شرور انداخته است!

بهترین و آسانترین راه برای جلوگیری از آلوده شدن به اینگونه بدافزارها چه در این مورد و چه در سایر موارد اطمینان از منبع دریافت و دانلود برنامه و یا بازی مورد نظر است. حالا اگر شما هم این نسخه از پرندگان خشمگین را در گوشی اندرویدی خود دارید ابتدا به این موضوع فکر کنید که منبع دریافت آن به اندازه کافی مطمئن بوده است یا خیر؟

گفتنی است در ابتدا اعلام شده بود که نسخه موجود در اندروید مارکت گوگل نیز به این بدافزار آلوده بوده است که بعدا مورد تکذیب قرار گرفت و رد شد و سلامت نسخه موجود در گوگل پلی مورد تایید قرار گرفت.

Source: Business Insider via All Things D

پایان مطلب/

شاید بخوای اینا رو هم بخونی:

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد. در صورتی که در بخش نظرات سوالی پرسیده‌اید اگر ما دانش کافی از پاسخ آن داشتیم حتماً پاسخگوی شما خواهیم بود در غیر این صورت تنها به امید دریافت پاسخ مناسب از دیگران آن را منتشر خواهیم کرد.

1 نظر
  1. دانش فضایی می‌گوید