مک‌بوک من در دستان این مرد است!

وقتی مک‌بوک جوشا کافمن به سرقت رفت او زانوی غم بغل نگرفت و در عوض شروع به تماشاکردن کرد. حتما از خود می‌پرسید که چه چیزی را تماشا می‌کرد ،او در روز بعد شروع به تماشای تصاویر و اسکرین شات‌هایی کرد که از وب کم و صفحه رایانه او گرفته و ضبط شده بود.

7

به گزارش فارنت و به نقل از Mashable، هنگامی که مک‌بوک جوشا کافمن به سرقت رفت او زانوی غم بغل نگرفت و در عوض شروع به تماشاکردن کرد. حتما از خود می‌پرسید که چه چیزی را تماشا می‌کرد ،او در روز بعد شروع به تماشای تصاویر  و اسکرین شات‌هایی کرد که از وب کم و صفحه رایانه او گرفته و ضبط شده بود.

I-really-don8217t-want-to-know-what-this-guy-is-doing-with-my-MacBook

مک‌بوک کافمن در تاریخ 21 مارس به همراه مقداری از جواهرات ولوازم ارزشمند او از آپارتمان شخصی‌اش به سرقت رفت و از روی اقبال بلند، جوشا در ماه دسامبر برنامه‌ای با نام  Hidden App را بر روی رایانه خود نصب کرده بود که از جمله کارکردهای این برنامه می توان به آرشیو و جمع آوری تصاویر ضبط شده از وب‌کم و اسکرین شات از صفحه رایانه اشاره کرد.

کاربر می‌تواند این برنامه را طوری تنظیم کند که وقتی رایانه مورد سرقت قرار گرفت و یا گم شد تصاویر ضبط شده به یک ایمیل مشخص فرستاده شود و در نتیجه کافمن با بررسی تصاویر ارسال شده به ایمیل خود توانست بفهمد که سارق مک‌بوک او چه شکلی است.

به هر حال علیرغم اینکه کافمن تصاویر سارق را به پلیس نشان داده است پلیس مدارک او را قبول نکرده و تاکنون نیز هیچ گونه پیشرفتی در این زمینه حاصل نشده است و به همین  دلیل کافمن خود با تاسیس  وب سایتی از مردم برای یافتن این سارق یاری طلبیده است.

پس اگر شما هم به درستی حرف‌های کافمن اطمینان دارید به این  وب سایت مراجعه و با زیارت چهره سارق محترم به کافمن کمک کنید چرا که شاید سارق در دور و بر شما باشد!

پایان مطلب/

شاید بخوای اینا رو هم بخونی:

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد. در صورتی که در بخش نظرات سوالی پرسیده‌اید اگر ما دانش کافی از پاسخ آن داشتیم حتماً پاسخگوی شما خواهیم بود در غیر این صورت تنها به امید دریافت پاسخ مناسب از دیگران آن را منتشر خواهیم کرد.

7 نظر برای این مطلب
 1. محمدرضا می‌گوید

  یه مورد پیدا شده دزد ایرانیه و لپتاپ رو آورده ایران
  http://laptopiniran.tumblr.com/

 2. HamidSHS می‌گوید

  طبق آخرین اخبار رسیده ، سارق دستگیر شده …

  Update: (May 31, 8:37 PM PST) ARRESTED! An Oakland police officer just called me to let me know that they arrested the guy in my photos! BOOYA! The police used my evidence (email which pointed to a cab service) that he was a driver and tricked him into picking them up. Nice work OPD!

  Update: (May 31, 7:38 PM PST) Thanks to the power of the Internet, I have the attention of the Oakland Police, who are tracking this guy down RIGHT NOW!

 3. AHOORA می‌گوید

  یارو مسلمانم هست…..قیافشو…مرده شورتو ببرن…تازه با مک بوک ایشون وارد گوگل هم شده…آخه بگو تو خودت چیو گوگلت چی؟؟

 4. Geeky می‌گوید

  به نظرم بیشتر تبلیغ برنامه Hidden app باشه تا واقعیت!

 5. مجید می‌گوید

  شگفتا ! لینک فی ل تر شده ! نمیدونستم اگه در خواست کمک بدن برای شناسایی سارق مک بوک سایت رو فی ل تر میکنن !!!

 6. Prince می‌گوید

  کثافت آشغال مسلمون پاکستانیه !

 7. ارا رضایی می‌گوید

  یارو مسلمونه