25 درصد از خانواده‌های آمریکایی «تلفن ثابت» ندارند!

تنها 5 درصد از افراد بالای 65 سال در آمریکا از تلفن همراه استفاده می‌کنند و همچنان به شدت به تلفن ثابت معتقد و پایبند هستند.

3

به گزارش فارنت و به نقل از پایگاه اینترنتی Tgdaily،آمارهای جدید نشان می دهد که در حدود 25 درصد از خانواده های امریکایی تلفن ثابت در منزل نداشته و حتی این آمار رو به رشد است.

در این آمار که ازسوی مرکز CDC آمریکا (مرکز کنترل آمار و بیماری) اعلام ‌شده آمده است که در حدود 15 درصد از خانواده‌های آمریکایی نیز تلفن همراه نداشته و ترجیح می‌دهند با همان تلفن ثابت به مکالمه بپردازند.

در حقیقت این آمار از سال 2006 روبه افزایش گذاشته است که درآن زمان در حدود 11 درصد از خانه‌های آمریکایی فاقد تلفن ثابت بودند که در حال حاضر این آمار به یک چهارم خانواده‌های آمریکایی رسیده است.

گراهام بل مخترع تلفن در حال صحبت با نمونه اولیه تلفن ثابت
گراهام بل مخترع تلفن در حال صحبت با نمونه اولیه تلفن ثابت

این گزارش همچنین از افزایش این آمار حکایت دارد که مردم بیشتر از تلفن ثابت چشم پوشی می‌کنند هر چند که شرکتهای مخابراتی در آمریکا در حال گسترش خدمات تلفن ثابت هستند و این افزایش نیز بیشتر به خاطر مستمندان و طبقه فقیر و همچنین قشر جوان با توان مالی پایین صورت می گیرد.

CDC همچنین در گزارش خودآورده است که هنوز در حدود 60 درصد از خانوارها از هر دو تلفن ثابت و تلفن همراه برای امور خود استفاده می‌کنند و البته میزان افزایش خدمات تلفن همراه به صورت مستقیم ارتباط به خط فقر در کشور آمریکا دارد که 22 هزار دلار برای یک خانواده 4 نفره عنوان شده و 36 درصد کسانی که زیر این خط فقر اعلامی قرار دارند هیچ خط تلفنی در منزل خود ندارند.

نکته جالب اینکه افزاد بالای 65 سال به شدت به تلفن ثابت معتقد و پایبند هستند و تنها 5 درصد از این افراد دارای تلفن همراه هستند.

پایان مطلب/

شاید بخوای اینا رو هم بخونی:
3 نظر برای این مطلب
 1. نام خودم می‌گوید

  الان دیگه احساس امریکایی بودن میکنم چون هیچ غلطی نمیتونم بکنم موقع خرید و توی جاده ساحلی زندگی میکنم و تلفن ثابت هم نداریم

 2. سانی می‌گوید

  این یک دروغ بزرگه.. شما نمی بینید ما که می بینیم.. در آمریکا شما هیچ خانه ای رو بدون تلفن نمی بینید و تازه تلفن تقریبا مجانیه
  مگر با هزینه خیلی اندک و اینکه بسیاری از پارکها و مکانها اینترنت پرسرعت مجانی وجود داره اونم با سرعت حداقل 8 مگابیت و اینکه این اخبارها فقط مهملاته و بس..

  فارنت: این مطلب با توجه به منبع ذکر شده کاملا معتبره ممنون از اینکه ما رو از نظر خودتون آگاه کردید

 3. […] / تعداد بازدید از این صفحه [ 1 ] تا / نسخه چاپی این مطلب / لینک ثابت این مطلب / ارسال به […]

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد. در صورتی که در بخش نظرات سوالی پرسیده‌اید اگر ما دانش کافی از پاسخ آن داشتیم حتماً پاسخگوی شما خواهیم بود در غیر این صورت تنها به امید دریافت پاسخ مناسب از دیگران آن را منتشر خواهیم کرد.