زور چینی‌ها به اپل نرسید !

شرکت Hanwang از سال 2004 تلفن همراهی با نام I-Phone تولید کرده و به فروش می‌رساند.

0

به گزارش شبکه ایران و به نقل از پایگاه اینترنتی  Pcworld شرکت اپل موفق شد نشان تجاری خود را در کشور چین تثبیت کند.

کارخانه Hanwang Technology که یک کارخانه چینی تولید کننده کتاب خوان‌های دیجیتال و سایر دستگاه‌های دیجیتال است در سال 2004 یک دستگاه تلفن همراه با نام i-phone را در این کشور تولید کرد و شروع به فروش گسترده این تلفن همراه در چین کرد بدون اینکه برای ثبت این نشان تجاری اقدام کند.

در سال 2009  که شرکت یونیکام مبادرت به فروش آیفون در چین نمود متوجه شباهت بسیار زیاد I-Phone با IPhone شد که همین تشابه اسمی سبب سردرگرمی کاربران چینی شده است به خصوص که مدل چینی هم ارزانتر بود و هم بی‌کیفیت تر.

بعد از اطلاع شرکت اپل ،وکلای این شرکت شروع به فعالیت قانونی برای جلوگیری از فروش مدل چینی با این نام شدند و حتی به دادگاهی در چین هم شکایت کردند.

سرانجام  چند روز پیش سخنگوی شرکت Hanwang گفت که توافقنامه‌ای با شرکت اپل به امضاء رسیده است که بر اساس آن   این شرکت دیگر تلفن همراهی با این نام به فروش نخواهدرساند وگفتنی است که تاکنون  از جزئیات دیگر این توافقنامه  خبری منتشر نشده است.

لازم به ذکر است که شرکت یونیکام چندی است که مبادرت به فروش آیفون در چین کرده است که با توجه به قیمت بالاتر و قفل اپراتوری آن ، کاربران چینی ترجیح می‌دهند از آیفونهای قفل شکسته و قاچاق استفاده کنند.

پایان مطلب/

شاید بخوای اینا رو هم بخونی:

نوشتن دیدگاه

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه شما پس از بررسی توسط تحریریه منتشر خواهد شد. در صورتی که در بخش نظرات سوالی پرسیده‌اید اگر ما دانش کافی از پاسخ آن داشتیم حتماً پاسخگوی شما خواهیم بود در غیر این صورت تنها به امید دریافت پاسخ مناسب از دیگران آن را منتشر خواهیم کرد.