امنیت

امنیت

اپل تأیید کرد: macOS و iOS نیز در معرض خطر Meltdown و Spectre هستند

پس از برملا شدن حفره امنیتی Meltdown و Spectre که تقریباً تمامی گجت‌های دارای پردازنده مبتنی بر فناوری ARM را مورد تهدید قرار می‌دهد، شرکت اپل نیز روز گذشته به‌طور رسمی اعلام کرد که دستگاه‌های مبتنی بر پلتفرم‌های macOS و iOS این شرکت نیز…

حفره امنیتی پردازنده‌های اینتل که رفع آن افت سرعت سیستم را به همراه دارد

یک باگ امنیتی در پردازنده‌ای اینتل منجر به طراحی دوباره کرنل‌های ویندوز و لینوکس شده است. برنامه نویسان در طول دو ماه گذشته مشغول به پچ کردن سیستم حافظه مجازی کرنل لینوکس بوده‌اند تا از آن در مقابل یک باگ سخت‌افزاری در پردازنده‌های اینتل…

ترامپ قانون ممنوعیت استفاده از کسپرسکی در سازمان‌های دولتی آمریکا را امضا کرد

آنتی‌ویروس کسپرسکی به عنوان یک محصول نرم‌افزاری روس در خاک آمریکا و در اداره‌های دولتی این کشور در حال استفاده بود تا باخبر شدیم اینکه ترامپ قانون ممنوعیت استفاده از کسپرسکی در سازمان‌های دولتی آمريكا را امضا کرد.

اوبر به یک حمله سایبری و درز اطلاعات 57 میلیون مسافر و راننده اعتراف کرد

اوبر مهرماه سال گذشته هدف یک حمله سایبری قرار گرفته که طی آن اطلاعات محرمانه بیش از 57 میلیون کاربر اعم از راننده و مسافر آن درز کرده است. این شرکت به‌تازگی به این حمله و افشای اطلاعات اعتراف کرده است.

هکرها از قابلیت Find My iPhone برای قفل کردن مک قربانیان و دریافت باج استفاده می‌کنند!

یکی از قابلیت‌های مفید آیفون و مک قابلیت ردیابی و قفل کردن از راه دور دستگاه در صورت گم شدن و یا دزدیده شده آن است. اما ظاهراً هکرها از یک ایراد نرم‌افزاری در این سرویس برای گرفتن باج از کاربران مک استفاده کرده‌اند.