امنیت

امنیت

روسیه دستور فیلترینگ فوری تلگرام را صادر کرد/ واکنش پاول دوروف

یک دادگاه در روسیه پس از بررسی پرونده تلگرام در این کشور دستور فیلترینگ سریع را صادر کرده است. دلیل اصلی این دستور سرپیچی تلگرام از در اختیار قرار دادن کلیدهای رمزنگاری این اپلیکیشن است.

مارک زاکربرگ: فیس‌بوک به صدای کاربران از میکروفون گوشی آنها گوش نمی‌کند!

شاید بتوان گفت از ابتدای عرضه اپلیکیشن شبکه‌های اجتماعی مانند فیس‌بوک و اینستاگرام این اتهام متوجه آنها بوده که به طور مخفیانه در حال استفاده از میکروفون دستگاه‌ها و ضبط صدای کاربران برای هدف‌گیری بهتر تبلیغاتی کاربران هستند. اما آیا واقعا…

چگونه بدانیم اطلاعات اکانت فیس‌بوک ما به کمبریج آنالیتیکا درز کرده است؟

همان‌طور که می‌دانید مشخص شده اطلاعات اکانت میلیون‌ها کاربر فیس‌بوک بدون اجازه در اختیار یک شرکت تحلیل داده قرار گرفته است. اما آیا شما هم شامل این کاربران بوده‌اید؟

فیس‌بوک: اطلاعات 87 میلیون کاربر به موسسه کمبریج آنالیتیکا درز کرده است

رسوایی فیس‌بوک ابعاد بسیار گسترده‌ای دارد و فیس‌بوک در پی این رسوایی مدعی شد اطلاعات 50 میلیون کاربر به موسسه کمبریج آنالیتیکا درز کرده است. حالا مشخص شده تعداد این کاربران حداقل 87 میلیون نفر بوده است.

اپلیکیشن فیس‌بوک اندروید تاریخچه تماس‌ها و پیامک‌های کاربران را جمع‌آوری می‌کند!

پس از رسوایی اخیر فیس‌بوک در سوءاستفاده یکی از اپلیکیشن‌های این شبکه اجتماعی از اطلاعات کاربران حالا گزارش شده که اپلیکیشن فیس‌بوک در اندروید پیامک‌ها و تاریخچه تماس کاربران را جمع‌آوری می‌کند.

هرآن‌چه باید درباره رسوایی اخیر فیس‌بوک در ناتوانی از حفظ حریم شخصی کاربران بدانید

‌اخیراً در دنیای اخبار فناوری همه‌جا صحبت از حذف اکانت فیس‌بوک و سرزنش این شبکه اجتماعی برای ناتوانی آن در حفظ اطلاعات کاربرانش است. اما این ماجرا از کجا آغاز شد و آیا فیس‌بوک واقعاً مقصر است؟

اندروید P مانع از دسترسی غیرمجاز اپلیکیشن‌ها به دوربین می‌شود

یکی از قابلیت‌های امنیتی نسخه آینده اندروید محدود کردن دسترسی اپلیکیشن‌ها به دوربین گوشی خواهد بود. در این نسخه از اندروید حتی اگر یک اپلیکیشن در هنگام نصب یا اجرا اجازه کاربر برای دسترسی به دوربین را داشته باشد این دسترسی محدود خواهد بود.

باگ جدید iOS باعث کرش کردن آیفون و قطع دسترسی به اپ‌ها می‌شود

با پیدا شدن سر و کله‌ی باگ جدید در سیستم‌عامل iOS 11 اپل سال جدید را به تلخی آغاز کرد. حالا هر خرابکاری می‌تواند با ارسال یک کاراکتر خاص زبان هندی منجر به کرش کردن آیفون و قطع دسترسی به اپ‌های پیام‌رسان در iOS و اپ‌های محبوبی نظیر واتس‌اپ،…

کروم از تابستان آینده تمامی وب‌سایت‌های HTTP را «ناامن» نشانه‌گذاری می‌کند

گوگل تاکید زیادی بر ناامن بودن پروتکل HTTP دارد و در همین راستا از تابستان آینده تمامی وب‌سایت‌هایی که از پروتکل HTTP استفاده می‌کنند توسط گوگل در مرورگر کروم به صورت ناامن نشانه‌گذاری خواهند شد.