نرم‌افزار

نرم‌افزار

دستیار هوشمند آمازون الکسا به پی‌سی‌های ویندوز 10 می‌آید

دستیار هوشمند آمازون الکسا روزبه‌روز در حال پیشرفت است و پس گوشی‌ها، لوازم‌خانگی و اسپیکرها هوشمند، این بار قرار است راه خود را به پی‌سی‌های ویندوز 10 باز کند و به رقیبی برای کورتانا مایکروسافت تبدیل شود.

قابلیت اجرای اپلیکیشن‌های اندروید در پس‌زمینه به‌زودی به سیستم‌عامل کروم می‌آید

در حال حاضر اگر بین اپلیکیشن‌ها جابه‌جا شوید، اپلیکیشن قبلی متوقف می‌شود و این برای کسانی که بر روی دسکتاپ خود قصد استفاده هم‌زمان از چند نرم‌افزار را دارند مشکل‌ساز است.

سورس کد اولین سیستم‌عامل گرافیکی اپل سال آینده به‌صورت عمومی منتشر خواهد شد

زمانی که صحبت از تکنولوژی اپل باشد، این شرکت ابداً شفاف عمل نمی‌کند؛ اما از سال بعد می‌توانید کد یکی از انقلابی‌ترین سیستم‌عامل‌های کمپانی را برای خود دانلود کرده و ببینید که دستیابی به آن چطور ممکن شده است.

مایکروسافت برنامه نصب مرورگر کروم گوگل را از ویندوز استور حذف کرد

کنار نیامدن گوگل و مایکروسافت در چند سال اخیر با یکدیگر چیز تازه‌ای نیست و این دو شرکت همکاری کمی با هم داشته‌اند. گوگل همچنان به ویندوز استور اهمیت نمی‌دهد و در آخرین حرکت خود با عرضه نادرست گوگل کروم، قوانین آن را نیز زیرپا گذاشته است.

مایکروسافت آفیس سرانجام به کروم‌بوک‌ها آمد

پس از گذشت یک سال از زمانی که مایکروسافت نسخه آزمایشی آفیس را در اختیار توسعه‌دهندگان کروم‌بوک‌ها قرار داد، مطلع شدیم که ساعتی پیش این مجموعه محبوب سرانجام برای عموم کاربران منتشر شده است.